Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (545. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
18 Misafir (4 Mobil) - 14 Masaüstü4 Mobil2 Android
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
60. Sırada  bugün en iyi #20
Sayfa: önceki 543544545546547
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hemen yanınızdaki bina derken o zaman altyapı mevcut sizin bölgede, Tip-7 kabin vardır o zaman
  • Methoxyphenyl kullanıcısına yanıt
    bina ile aynı bahçe duvarına sahibiz max 5 veya 7 metre ara vardır aralarında ama bizim bina 8m mpbs ve dedim gibi en yakın tip 7 150m ilerde 160-170m diğer taraftada eski adsl var ben fiberin bitti kısımda kalıyorum ve bunun için bu kadar uğraşıyorum fiber benim hemen yanımdaki binada var yani bunu bildirsem müdürşüğe böyle böyle anlatsam bizim binaya fiber verme ihtimalleri kaçtır bizim bura proje dahilinde olabilir belki bilmiyorum kesin adres vermek istemiyorum ama istanbulun en kalabalık 3 ilçesinden birinde otorduğumdan bi zahmet fiber hizmeti bekliyorum 8mpbs var ama şaka konusu gibi dedim gibi oluru nedir cevaplarsınız sevinirim şimdiden teşekkürler
  • dedim gibi hemen yanımızdkai bina yani ara mesafe max 5-7m binada fiber var bizim binaya direk bağlarlar mı sizce kablo var mıdır kablo çekilcekse bu bir avantajmıdır ona göre gidip durumu anlatıp tt müdürlüğüne konuşcam
  • Kablo kesin vardır, gidin bölge müdürlüğüne söyleyin durumu. Bende Zeytinburnundayım koca mahallemde sadece ADSL hizmeti var.
    reis yani işin oluru nedir oda önemli böşe kürek çekmek kimse istemez siz bilgilisiniz diye herşeyi sordum saolun yardımcıda oldunuz
  • DüşünenÇocuk32 D kullanıcısına yanıt
    Bende buradan öğrendiklerim ile yardımcı olmaya çalıştım. Ben son 2-3 senedir oldukça talepte bulundum sıkılmadan, sonunda netice aldım. Bence bi bölge müdürlüğüne gidip görüşün, yandaki binayı örnek gösterin talebinizde.
    dedim gibi bende bitiyor boşuna demiyorum benimle tip 7 saha dolabı arasındaki binalarda var burda 3 tanesi bizden yani 2 site binasi diğerleri 20-15 yıl arası eski dedim gibi sırf bundan isyan ediyorum yanımızdaki binada eski olanlardan
  • Bağlı olduğum kabin 15 gündür harıl harıl çalışıyor ama hat değerlerim hâlâ rezalet.

Neyi bekliyorlar hâlâ anlamadım, sonunda bildiğim tüm belaları okuyup iki yakalarını bir araya getirmeyeceğim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    o binalar yeni bina ve hiç telekom hizmeti yoksa yeni sitemde fiber veriliyor size neden mi verilmedi fiber alt yapınız var ve bir şekilde telekom hizmeti alıyorsunuz fibermiş adsl miş bakan yok hat var mı var buna bakılıyor...bendesizin gibiyim yan binamda fiber var sokağa şuan vdsl geldi bir dolaba sadece 1.5 yıldır şikayet ediyorum 100 metre uzaklıkta ma bize verilmiyor...çatlayacam sinirden artık
    istediğinizi yapın fiberi telekom istemediği müddetçe getiremezsiniz dayınız vardır mevki sahibi kişiler vardır tanıdığınız o zaman başka bir günde bağlanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhann06 -- 13 Ağustos 2018; 1:59:22 >
  • aaahmet61 A kullanıcısına yanıt
    Henüz verimli yani ekonomik bir çözüm bulunamadı demek doğru olur. 100 metre olayı 17a profili ile verilebilecek 100Mbps için geçerli bu mesafe 30a Vectoring ile biraz daha uzatılabilir tabi ki ama çook fazla bir faydası olmaz. Adam gibi çare 35b G.Vectr, GigaDSL gibi teknolojilerde ancak bu teknolojiler henüz çok yeni haliyle tekel ve pahallılar. Yani henüz ekonomik değiller. Daha vakit var.

• Şansa işte tam bizim sırada kesiliyor benim yaşadığım ilçenin çoğunda var ondan olumlu yanıt bekliyorum benim kuzenim köyde oturuyor çocuğun int kapastesi 29 mpbs yani yaşadığım ilçe bakınca iyi insan sinir oluyor senin gibi çoğu yakınımda fiber var ama tam bizim binanın orda bitiyor en yakın zamanda telekom binasına gidip konuşcam artık olmadı portu o tip 7 dolaba aldırma hakkında dilekçe vericem vodafone kullanıyorum ben benim verdiğim fiyata 30 mbps akksiz veriyolar fiberde

Reklam yapacaklar tabi ki, hangi reklam dürüst ki

Ek olarak ülkemizde 17.4 milyon hanenin fibere erişimi var. Yani yeni yapılacak haneleri falan da dahil edersek neredeyse bir bu kadar daha haneye erişilmeli ki tamamen fiberledik diyebilelim. Muhtemlen 17.4 milyon hane toplam hanelerin %6'nın biraz daha fazla ediyor.

İl şart değil ilçeye de verebilirsiniz yeter ki müdürlük olsun, gidip de normal bir santrale veremeyiz.

Yalnız şöyle bir ihtimal var Vodafone abonesi olduğunuz için sizi şuan yeni dolaba almazlar.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Valla vodafone uygun va kaliteli diye seçtik oda altyapı telekomdan alıyormuş yani bence onun için vodafone abonesi olmam sıkıntı çıkarmaz herhalde

Onun tabi ki şuan çok ciddi bir etkisi var ama dediğim gibi şuan yarın ne olacak yani 5-10 sene sonraki şartları bilemeyiz üstelik kur sıkıntısı olmadığı (kabaca 2014'e kadar diyelim) yıllarda da vardı ISS'ler o zaman niye yattılar. Asıl bu sektörün yapısı sorunlu zaten. ISS için yatırım yapmamak için uygun ortam oldukça mevcut. Adam da niye yatırım yapayım ki deyip yatıyor. Sektörü düzeltmeden adama "kardeşim niye yatıyorsun!!" diyemeyiz.

O kapak, sonlandırma kapağı, genelde kabinlerin ve binaların önünde bulunur. Fiberle alakası hem var hem yok. İçinden neyi geçirirseniz artık.

• Muhtemelen testler bitmemiştir henüz.

Yalnız Vodafone eğer bölgenizde VDSL port kiralamadıysa o yine dolaba bağlanamazsınız.

Ayrıca sorgulamada sadece kendi dairenizi mi sorguladınız? Aynı binadaki komşularınızda nasıl gözüküyor, özellikle TT kullandığını bildiklerinizde ?

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim kabinin dibindeki binada 95 mbps hız var yakındaki binalarda en az 60 mpbs max var baktım fiber midir diyede portumu oraya aldılar diyelim vdsl veya fiber kullanmak için ondan sonraki aşama ne olacak

• 
Sayfa: önceki 543544545546547
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.