Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (296. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam zaten dediğiniz gibi bu bildiğiniz haraç kesmek. Tamam para al alma diyen yok da ayarı öyle bir kaçmış ki, hakkının çok çok üstü paralar talep ediyorlar bir de üstüne üstlük kazılan yeri tamir de etmiyorlar. Mesela şehrimde Turkcell 2015 ve 2017'de fiber döşedi bir kısım. Belediye hala Bobcat ile kazılmış yerler hala duruyor iki senedir.
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    Bu işler o kadar kolay değil özelleştirme olduğu sürece ne altyapı gelişir nede başka durumlar zaten siz nasıl 200 mb hız vereceksiniz bu halen mümkün değildir.

Saha dolabına yakın olacaksınız , saha dolabı abone fazlalığı olmayacak , saha dolabının 30a profilini desteklemesi gerekiyor.

Ayrıca bu imkanları taşıyan kaç abone olabilir , BTK onay vermiyor ayrıca onay vermesi için bir sebep yok çünkü Türkiye'nin altyapısı berbat ve fiyatlar pahalı zaten.

Bazı bilgiler kulaktan dolma bilgilerdir itibar etmeyin geçende bir arkadaş AKK'siz interneti Türk Telekom'un verdiğini söyledi kanıt isteyince kıvırdı sadece 444 0 375 numarayı gösterdi.

Eğer Türk Telekom ile gündemi takip ediyorsanız bir çok bilgiye sahip olabilirsiniz ve ileriyi görebilme yetiniz varsa tahmin edebilirsiniz.

Üstteki arkadaş Türk Telekom'un tekrar özelleştirileceğini veya eski özelleştirmeyi devam ettirecek şirketin belirleneceğini söylemiş Müdürlükte bir çok personelin bilgisi olabiliyor.

Eğer Fiber Altyapınız yeterli değilse Bırakın 100 mb interneti 16 Mb vermeye bile zorlanırsınız ve Hızınız yeterli olmadığından dolayı AKK felan filan laf söz adam 4 mb internet kullanıyor 65 TL para veriyor AKK veya Kota umrumda olur mu o abonenin.

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Kullanıcılara 1 gigabit bile verse iller ilçeler hatta uluslar arası omurga yeterli değilse hiç önemi yok . Size katılıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Bu işler o kadar kolay değil özelleştirme olduğu sürece ne altyapı gelişir nede başka durumlar zaten siz nasıl 200 mb hız vereceksiniz bu halen mümkün değildir.

Saha dolabına yakın olacaksınız , saha dolabı abone fazlalığı olmayacak , saha dolabının 30a profilini desteklemesi gerekiyor.

Ayrıca bu imkanları taşıyan kaç abone olabilir , BTK onay vermiyor ayrıca onay vermesi için bir sebep yok çünkü Türkiye'nin altyapısı berbat ve fiyatlar pahalı zaten.

Bazı bilgiler kulaktan dolma bilgilerdir itibar etmeyin geçende bir arkadaş AKK'siz interneti Türk Telekom'un verdiğini söyledi kanıt isteyince kıvırdı sadece 444 0 375 numarayı gösterdi.

Eğer Türk Telekom ile gündemi takip ediyorsanız bir çok bilgiye sahip olabilirsiniz ve ileriyi görebilme yetiniz varsa tahmin edebilirsiniz.

Üstteki arkadaş Türk Telekom'un tekrar özelleştirileceğini veya eski özelleştirmeyi devam ettirecek şirketin belirleneceğini söylemiş Müdürlükte bir çok personelin bilgisi olabiliyor.

Eğer Fiber Altyapınız yeterli değilse Bırakın 100 mb interneti 16 Mb vermeye bile zorlanırsınız ve Hızınız yeterli olmadığından dolayı AKK felan filan laf söz adam 4 mb internet kullanıyor 65 TL para veriyor AKK veya Kota umrumda olur mu o abonenin.

Benim bildiğim kadarıyla Türk Telekom'un altyapısı o kadar kötü değil. Hala yetersiz ama 100 Mbps'in altında kotasız internet verebilirler. Hiçbir zaman 200 Mbps hızdan bahsetmedim. 50/25 Mbps'i verebilecek durumda olduklarını söyledim.

BTK'nın onay vermesi gerekir. 10 Mbps'e kadar destekliyorsa ona köstek olmamalıdır. İSS'ler bazı bölgelerde o hızlara sahip apartmana özel tarifeler sunuyorlar.

BTK ve UDHB her türlü kolaylığı sağlayıp belediyeleri de aradan çıkarırsa o altyapıların yenilenmesi fazla sürmez. Onlar istedikten sonra hepsi yapılır ama sorun bundan kaynaklanıyor.

• Şuanda 35 MB kullanıyorum ama gelen hız 20 MB ararsam hızını daha düşürürler başıma geldi biliyorum kabinle aramda 300 MT ya var ya yok indirmeleri 1.3 MB yapıyorum santral kaynaklı sorun var nezaman düzelir belli değil bu alt yapıyla istediğimiz gibi internet kullanmayız

• geldi mi fiber
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten en önemli olan o. Onun için Türk Telekom şuan 50Mbps'i tüm abonelerine (10 milyon) aboneye veremez, vermeye çalışırsa beli büküpebilir ki zaten omurgadan önce kapasitesi düşük olan dolaparın beli bükülecektir

Esasında BTK düzenlemewinin önemi burada ortaya çıkıyor mesela Turkcell neden omurgada kapasite sorunu yaşıyor AKN hep düşük hızlarda seyredecek diye düşündüler. O zaman sıkıntı çıkmıyor zira.

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Hocam evet 50Mbps verilebilir genel kapasite olarak tüm aboneler fibere geçmedikçe ama şu tür sorunlar çıkabilir mesela genel kapasite yeterlidir ama bir ilçedeki santraldeki MSAN yetersiz kalıyordur omurgaya aktarmada o zaman o ilçenin beli bükülecektir ama bunlar çözülebilecek bir sorun olur zira her yerde çıkmayacaktır. Ha ama Türk Telekom ne kadar bu işheveslidir derseniz

Hocam 30a'nım gündemde olmamasının sebebi de 200Mbps'lik tarifelerin onay almaması. Zira yanlış hatırlamıyorsam (zaten 30a sadece FTTC ile verilebiliyor) fiber kurulumların yarısından fazlası 30a destekli. Ama kimseye 30a'dan sinyal vermiyorlar çünkü gereksiz buluyorlar nasıl olsa 17a üzerinden de 100Mbps verebiliyoruz diye halbu ki 30a'dan verseler daha jzaktaki de 100Mbps alabilir ama bunun Türk Telekom için bir önemi yok ne yazık ki şuan için. Öte ynadan abone bölgesinde 30a destekli ise müdürlüğe gidip 30a profili aktif bir modem isteyip sinyali de 30a üzerinden isteyebilir. Ama kaç kişi biliyordur 17a nedir 30a nedir diye.

Hocam bizim piyasa tekel, kimi getirsek büyük ihtimalle yatacaktır hatta dediğiniz gibi bugünlere rahmet okutacaktır. Özelleştirme yapılabilir, çok kötü nir şey değil ancak şartları sıkı olmalı ve denetim sıkı yapılmalı bu olursa sorun çıkmaz. Ha bana kalsa mı o zaman size katılıyorum ben de özerk birnyap8ya geçirilmesinden yanayım ki bunu çok kereler ifade ettim.

• Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    Bu bölümü @NitroNos hocama yazdığım mesajda yazdım.

Ama şu var tüm devlet adamları toplanıp yemin tseler 6 ayda düzelmeş bu iş ama devlet hiç bir şey yapmasın sadece kazı izinleri konusunda kolaylık sağlasın çok şey değişebilir.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Telekom görevlisi 30 a yı geç vdsl adsl bilmem ben dedi bana .😂

• ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Ben de rastlamıştım profilleri mühendisler bilir demişti. Ama taşeron olabilir.

• O kablo multi mod fiber her teli 2 farkli renk isik tasiyo spektrumu farkli acisi farkli oldugu icin kablo basina 10gbps tasiyabilir

Her kablonun icinde yaklasik olarak 30 tel var buda demek oluyoki 300gbps e kadar hiz taşir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaxPayné kullanıcısına yanıt
    İlk mesajdan kanlıca bahsediyorsunuz sanırım dediğiniz gibi multimedia gore başına 10Gbps taşıyabilir ancak fotoğrafi kablo 12core gibi duruyor. Ayrıca Nokia'nın PON teknolojisiyle gore başına 50Gbps taşınabilir. Keşke herkese bunu anlayabilsek fiberin en azından şuan için kapasitesinin sınırlı olduğunu.

• MaxPayné kullanıcısına yanıt
    Hocam herhalde ilk mesajdaki kablodan bahsediyorsunuz. Aynen dediğiniz gibi multimode core başına 10Gbps taşınabiliyor. Ama kablo 32FO gibi gelmedi bana sanki 12FO gibi. Bunarada biliyorsunuzdur Nokia'nın PON teknolojisiyle core başına 50Gbps taşınabiliyor. Keşke bunu herkese anlatabilsek en azından şuan için fiberin kapasitesinin sınırlı olduğunu.

• PiloTT mezunu 5 girişim Web Summit 2017'ye gitmiş. İnşallah başarılar8 artrak devam eder. Açıkcası bu tür programlar arttırılmalı, sanırım Turkcell'in de PiloTT benzeri bir projesi var Arı Kovanı diye. Şu sebeple önemli görüyorum, Start-up'lar Telekomünikasyon sektörü sayesinde can bulabilor ve hızla gelişebilirler. Zaten örneklerini şuan hepimiz kullanıyoruz.

• Bize böyle belediye başkanları ile gelin (Bilgi:Fotoğraftaki Uşak Bel.Bşk)

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 12 Kasım 2017; 17:4:55 >

• 400 metre otemde komple hipernet var 100 mbite kadar ama bizim bolgede 16 var 4 sene once 16 gelmisti acana ne zaman gelir saha dolaplari kac senede bir degisir

• 
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.