Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (2100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20982099210021012102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Saha dolabının dibinde rahat 90 üzeri hız alırsınız merak etmeyin. Benim saha dolabı 40 metre ilerde 94 mbit hız alıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: burak_sefa61

Merhaba,

Uzun bekleyiş sonrası kapımızın önündeki saha dolabı TİP-7 Kabin ile Perşembe günü değişti, aynı semtte 5 dakikalık mesafedeki yerlerin kabinleri Nisan ayında değişmişti (İstanbul/Gaziosmanpşa/Küçükköy/Fevzi Çakmak Mah.), 1.Ay içerisinde de aktif olmuşlardı. Umarım bizim saha dolapları da aynı hızda aktif olur. İçerisinden fan sesi geliyor fakat elektrik sayacı daha takılmamış. Yıllardır 8-9MBT ile çürüdük :(

Şuan biri Vodafone Net, biri Netspeed olmak üzere 2.aboneliğimiz var. 25 Aralık itibariyle Vodafone Net üyeliğim bitiyor, bu üyeliğimide kapatmadan Netspeed'e taşımayı düşünüyorum. Muhtemelen binaya kadar FTTH fiber çekilmeyecek binadaki diğer komşularda bizim gibi Türknet ve diğer ISS sağlayıcılarını kullanıyor. Saha dolabı kapının önünde olduğu için umarım iyi 75 Mbt civarı bir hız alabiliriz.

Hocam selam, fiber altyapının gelmesi için herhangi birşey yaptınız mı yada sokakta fiber altyapı var mı nasıl sorguluyorsunuz?

Ben de Küçükköy Hürriyet Mah. tarafında oturuyorum. Yeni bir binaya taşındım. Sokakta etraftaki tüm binalarda DSL görünüyor TT sitesinden sorgulatınca.

Kabloyu çeken çocuklar fiber kablo çektiklerini söylediler bizim binaya ama etrafta böyle bir servis kutusu yok.

Sokağın başında bir başka bina içerisinden çıkan santral kutusundan çekmişler kabloyu.

Kutuyu getirdiklerinde soracağım ama muhtemelen DSL kilitleyecekler bize de.

21. yüzyılda, yeni yapılan binalara bile hala daha çağdışı eski tip servis vermeye çalışıyorlar, gelin de öfkelenmeyin...

• Merhaba hocam,

Herhangi bir işlem yapmadık, yıllarca gelmesini bekledik.

https://netspeed.com.tr/altyapi-sorgula// buradan alt yapınızı öğrenebilirsiniz, ttnet sitesi harita üzerinden kontrol ettiği için sağlıklı değil.

Hürriyet mah. Cengiz Topel caddesinde bazı binalarda fiber kutuları önceden beri vardı. Sizin sokakta yoksa bile zamanla gelecektir diye tahmin ediyorum.

Gaziosmanpaşa gibi Türkiye'nin en büyük ilçelerinden birinde hala fiber olmaması, bu kadar geç gelmesi komedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surveillance

Hocam selam, fiber altyapının gelmesi için herhangi birşey yaptınız mı yada sokakta fiber altyapı var mı nasıl sorguluyorsunuz?

Ben de Küçükköy Hürriyet Mah. tarafında oturuyorum. Yeni bir binaya taşındım. Sokakta etraftaki tüm binalarda DSL görünüyor TT sitesinden sorgulatınca.

Kabloyu çeken çocuklar fiber kablo çektiklerini söylediler bizim binaya ama etrafta böyle bir servis kutusu yok.

Sokağın başında bir başka bina içerisinden çıkan santral kutusundan çekmişler kabloyu.

Kutuyu getirdiklerinde soracağım ama muhtemelen DSL kilitleyecekler bize de.

21. yüzyılda, yeni yapılan binalara bile hala daha çağdışı eski tip servis vermeye çalışıyorlar, gelin de öfkelenmeyin...

Alıntıları Göster

Merhaba hocam,

Herhangi bir işlem yapmadık, yıllarca gelmesini bekledik.

https://netspeed.com.tr/altyapi-sorgula// buradan alt yapınızı öğrenebilirsiniz, ttnet sitesi harita üzerinden kontrol ettiği için sağlıklı değil.

Hürriyet mah. Cengiz Topel caddesinde bazı binalarda fiber kutuları önceden beri vardı. Sizin sokakta yoksa bile zamanla gelecektir diye tahmin ediyorum.

Gaziosmanpaşa gibi Türkiye'nin en büyük ilçelerinden birinde hala fiber olmaması, bu kadar geç gelmesi komedi.

• burak_sefa61 kullanıcısına yanıt

Rahatça 100 alırsın tabi abone oranı , binaya giden bakır ve eve gelen bakırın durumuna da bağlı.

Bizim arkadaşların oraya 8 tane kabin koydular o caddeye sırasıyla tip7 ve tip23 aktif olmuştu fakat sadece Türk telekom'dan başvuranlara veriyorlardı TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] 

Müdür ile iletişim ve mailleşme sayesinde sorunu çözdürdüm şimdi rahatlıkla 50 mbps alıyor.

Başka İSS'de altyapı sorguladığında hizmet verilememektedir santral çalışması demekteydi.

sayaç takmıyorlar artık dolap aktif 1 gün ila 180 gün içerisinde aktarma yapabilirler

• NitroNos kullanıcısına yanıt

telekoma başvurdum gene altyapı yok diyorlar dolap takılalı 2 ay oldu aktarmadılar daha

• Ara ara mümkünse karşı yan binaların altyapı sorgulamasını yapın.

2 binada var görünüyor 1 aydır

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

bu adsl yazan karşı bina

vdsl olan gene aynı sokakta 100 metre ilerde

• Sizin mail atma zamanınız gelmiş TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] 

nerdeyse hergün atıyorum aktarma yapamadılar bitürlü

• Telekom müdürü ile görüşmek daha sağlıklı sonuç veriyor ben direk böyle hallediyorum bütün işlerimi sağolsun yardımcı oluyor.

• Müdürün bilgisi bile yok 😁 ne yaparsan yap nasip

Teşekkürler hocam yanıtın için. Darısı başımıza diyelim, ben önce yavaş da olsa bir interneti alabilsem sonra hiper derdine düşeceğim. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: rocky_balbao

sayaç takmıyorlar artık dolap aktif 1 gün ila 180 gün içerisinde aktarma yapabilirler

Elektriği de kaçak mı kullanıyorlar :) 5 dakikalık semtte tam 1 ay içinde yeni dolap işlemleri tamamlanmıştı, umarım aynı hızda tamamlanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Surveillance

Teşekkürler hocam yanıtın için. Darısı başımıza diyelim, ben önce yavaş da olsa bir interneti alabilsem sonra hiper derdine düşeceğim. :)

Rica ederim, Adsl mi altyapınız?

Benim binaya henüz kutuyu kurmadılar ama etraftaki tüm binalarda ADSL var ve bana da ADSL getirecekler muhtemelen.

Ekim'de evlendim ve taşındım bu binaya. 1.5km aşağıda babamların evi var, onlarınki daha tali bir sokak olmasına rağmen bütün mahallede vızır vızır VDSL2 vardı, yaklaşık 2 senedir hem de.

Bizim şanssızlığımız herhalde...

• Merhabalar. 3 ay önce başlanan ve 1 hafta önce tamamen satışa açılan TT altyapısı üzerinden FTTH fiber hattımız var. Ancak FTTH kutusundan dairelere herhangi bir kablo çekilmedi.
    Ben de iki gün önce Türknet’e başvurdum. Ancak şimdi ne olacak? Kuruluma gelen Türk telekom ekipleri kabloyu çekecek mi? Eğer Çekmezlerse Türknet’e metre başına ücret vererek kabloyu daireme çektirebilir miyim? Zira kendilerinin kurulum sayfasında eğer ankastreden daireye herhangi bir kablo gelmiyorsa bunu ücret karşılığında yaptıklarını söylüyorlar.

• Benim hat bile yoğunluktan etkileniyor. Bakalım ne zaman düzelecek. Özellikle saat 8:00'ı geçtikten sonra test ettim. 2Mbps civarı kayıp gözlemledim. Normalde zank diye hep aynı sonuç çıkardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 8 Aralık 2020; 21:0:9 >
  • Benim hat bile yoğunluktan etkileniyor. Bakalım ne zaman düzelecek. Özellikle saat 8:00'ı geçtikten sonra test ettim. 2Mbps civarı kayıp gözlemledim. Normalde zank diye hep aynı sonuç çıkardı.

Edit: Normale döndü zaten, anlık bir sıkıntı olmuştu herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 23 Aralık 2020; 18:46:48 >
  • 
Sayfa: önceki 20982099210021012102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.