Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1984. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
51.347
Cevap
244
Favori
4.013.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19821983198419851986
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam dilerseniz müsait bir zamanda muhtarlığı ziyaret edin. Fiber istiyoruz ama topluca hareket etmek daha iyi bu konuda ne yapabiliriz deyin. Bir yol haritası da çıkartılabilir buna göre. :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • xSwindLer X kullanıcısına yanıt
    muhtarla irtibatlıyım oda telekomu ve belediyeyi sıkıştırıp duruyor sonuç yok
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Evet VDSL modem kısıtı yüzünden max değerleri göremiyorum. bir başka yerde denk geldiğim şekilde tam tersi ki genelde olan da budur, ancak 16-3 gibi büyük bir fark olmadan down zayıflaması daha azdı updan. yani normal ise bile bunun down lehine olması gerekmez miydi? Ayrıca savunduğum bir şey şu anda uçan kaçan upload hızları yüzünden bu şekilde olduğu. Şu an 17 Up alıyorum. O düşse asitmetrik yapının doğası gereği down'ın hızı artar diye düşünüyorum.
  • Fiber Gpon da değerler nasıl? Yakınıma gelmişken test edeyim dedim.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    BTK üzerinden bilgi talebinde bulundum hocam, gelecek cevabın durumuna göre hareket edeceğim. Teşekkürler
    Tamamdır hocam, rica ederim ne demek.
  • Arkadaşlar bir konu var:

Turknet ADSL abonesiyim. Bölgeme Tip-7 kabin konulmuştu yakın zamanda. Geçen hafta Turknet tarife değişikliği sayfasına baktığımda VDSL teklifi görünmeye başladı. (Millenicom'un sorgulamasında da 69 Mb alabileceğim görünüyordu.) Birkaç kere VDSL'ye geçiş talebi oluşturdum, hepsi reddedildi. En son bir şikayet oluşturdum. Türk Telekom saha ekibi arayıp kabin henüz devreye alınmadığı için VDSL geçişi yapamıyoruz, bir ay sonra aktif olacak, o zaman başvurun dedi. Ondan sonra VDSL teklifi Turknet'te artık görünmez oldu ama Millenicom yine 69 Mb gösteriyordu. Bugün internet ve telefon kesildi. Baktım, yeni dolapta çalışma yapıyorlar. Bir süre sonra telefon geldi, internet gelmedi. Ondan bir süre sonra da internet geldi.

Şimdi baktığımda Turknet'te yine VDSL teklifi görünmeye başlamış. Millenicom 69 Mb gösteriyor. Türk Telekom kapsamı haritası ise hâlâ ADSL olarak gösteriyor.

VDSL'nin aktif edilip edilmedini, Türk Telekom ekibiyle muhatap olmadan öğrenmemin bir yolu var mı?

• Bu ara sürekli kesinti yaşıyan varmı pıngler uçmuş ya online oyunda takılmak mümkün değil
    Biraz önce Türk Telekom müşteri hizmetleri aradı dünkü maile istinaden. Keçiören Telekom'un verdiği bilgiye göre herhangi bir çalışma görünmüyormuş Şaşırmadım açıkçası

Şimdilik apt den btk ya sadece siz mi başvurdunuz?
    onlar hep öyle diyor zaten bölgende yakında varsa fiber gelme şansı var. Benim fibere ilk başvurduğum zaman apartman içi fiber kablolama bitmişti dışardan kablo gelmesi kalmıştı bende işler hızlansın diye sanki çok daire var gözüksün diye komşuma arattırdım benim adresi veriyo son durum nedir diye soruyor bölgenizde şuan bir çalışma yok diyorlar. 1 ay sonra işlemler bitti.
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Evet, sadece ben başvuru yaptım. Henüz cevap gelmedi.

• Btkdan gelecek son cevabı bekliyorum. Duruma göre apartmandan imza toplayıp ilçe Telekom'a gideceğim artık

Yeni kabin için kaide yerleştirildi ve elektrik dolabından yeni kaideye elektrik hattı için kanallar çekildi. Son durum bu.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xSwindLer -- 9 Temmuz 2020; 15:46:9 >

Hocam bazen sistem mi karışıyor, otomatik cevap mı atıyorlar bilmiyorum çalışma gözükmüyor diyebiliyorlar. Daha sonra soruyorsunuz bu kez de şu aşamada çalışma denebiliyor. Problem nereden kaynaklanıyor bilmiyorum ben de.
    Tam cevap yazarken btk şikayetime cevap geldi. Şikayeti oluşturalı henüz iki saat bile olmadı. Hızlı bir şekilde cevap verdiler

Cevap şu şekilde
    quote:

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu üzerinden şirketimize iletmiş olduğunuz şikayetiniz hakkında gerekli inceleme ve çalışmalar titizlikle yapılarak tamamlanmıştır. 88**** hizmet numaralı aboneliğinize ait İnternet erişim hizmetinden yararlanmak istediğiniz lokasyonda Fibernet hizmetinin tesis edilmesine yönelik talebinize istinaden yapılan kontrollerde, söz konusu lokasyonda Fibernet hizmetine ait altyapının bulunmadığı anlaşılmıştır. Mevcut imkanlar doğrultusunda altyapı dönüşümünün henüz gerçekleşmemiş olması nedeniyle hizmet sunumu mümkün olamamaktadır. Bilgilerinize arz ederiz. Saygılarımızla.

Fibernet yazdığı için FTTH proje olarak mı kontrol ediyorlar acaba sistemde anlamadım. Önümüzdeki hafta içine kadar bekleyeceğim. Bir gelişme olmazsa Keçiören Telekom'a bi uğrayım artık, dilekçe ile.

• Apartman içi fiber kabloları tesisatı siz ücretiyle kendiniz(apartmanca) mi çektirmiş yaptırmış oldunuz?
    Tamam hocam. Takipteyim :)
    Btkdan cevap geldi hocam, bir önceki mesajımda görebilirsiniz verilen cevabı.

Şimdi gördüm hocam. Önceki paylaşımlarınıza göre fiber dolabı sokağa yeni mi kuruluyor yoksa fiber hizmeti bölge de var mıydı?
    Mahallede bazı yerlerde fiber hizmeti mevcut. Ama bu dolabın olduğu sokakta sadece Adsl mevcut.

• 
Sayfa: önceki 19821983198419851986
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.