Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Yaxis , yavuzdeger , regular6 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir (6 Mobil) - 5 Masaüstü7 Mobil
5 sn
39.603
Cevap
175
Favori
1.871.197
Tıklama
Popüler Konular listesinde 67. Sırada  bugün en iyi #18
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    468 Mesaj

Modemde kabin değişikliği olduğu zaman hat değerleri değişiyor. Ondan sonra ISS sitelerinden sorgulama yapabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    UA57 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Sorgulama yaptım extranette 63 mgbt dedi şimdi baktım tekrar adsl olarak gözüküyor aradım ttneti işlem tam bitmedi adsl olarakta gözükmüyor dedi maximum hızı hat değerlerinden anlaşılır sanırım vdsl gecince netspeed te 231 metre mesafe dedi 64 mgbt olarak doğru bilgi veriyormu netspeed mesafem de bu resimde ki gibi kac mgbt alırım 100 gelirmi sorunsuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yns61 -- 3 Temmuz 2020; 0:24:52 >

• Yüzbaşı
    389 Mesaj
    herkesin kablonet kullandığı apartmana kullanan olmadığı halde daireye kadar fiber hat çekildi, istanbulun göbeğinde annemlerin mahallesine basit vdsl kabin bile koymuyorlar. 8mbps adsl'e mahkum insanlar.
    |
    |

100 mbps vermiyorlar.

|
    |
    yns61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: dr20mouse

100 mbps vermiyorlar.
    Veririz dedi isteğinizi

|
    |
    quote:

100 mbps vermiyorlar.
    Senin hat değerlerin ve uzaklık kac metre

Ulaşılabilir hız 120 mbps 175 metre uzaklık ama vermediler. 50 üstünü çalıştırmazmış gerçi saha dolabının önündeki evede 50 mbps tanımlamışlar. O da istese alamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 3 Temmuz 2020; 17:39:7 >
    |
    |
    Turknet'te ADSL (VAE) kullanıyordum. Saha dolabı yenilendi. Turknet online işlemler menüsünde geçebileceğim tarifeler kısmında 75 Mb'e kadar ve 35 Mb'e (VAE) kadar olmak üzere iki teklif gördüm. 75 Mb (VAE) olanı seçtim ama birkaç saat sonra geçiş talebiniz iptal edilmiştir mesajı geldi. Geçebileceğim tarifelere tekrar baktığımda sadece 35 Mb teklifi görünüyor. Millenicom'dan altyapı sorguladığımda 69 Mb kadar hız alabileceğimi görüyorum. Alabileceğim maksimum hıza uygun bir tarifeye geçmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Ulaşılabilir hız 120 mbps 175 metre uzaklık ama vermediler. 50 üstünü çalıştırmazmış gerçi saha dolabının önündeki evede 50 mbps tanımlamışlar. O da istese alamaz.

Veririz gecersin dediler 100 mgbte uygun dedi bakalım

• Binbaşı
    1114 Mesaj
    quote:

Altyapı sorgulamada kac hız cıkıyor

|
    |

bugün bağlantı gerçekleşti bağlantıdan birkaç dakika sonra internet aktive oldu ping değerlerinden gayet memnunum 1.8-2 ms civarı görünüyor modemin arayüzünden, bilgisayardan kablosuz da 4-5 ms civarı, normal midir hocam ftth'de?
    Bir de tilgin modem yerine Zyxel VMG8324-B10A Türk Telekom modem getirdiler, kabloluda iyi ancak kablosuzda 2.4 g desteklediği için hız baya düşüyor. türktelekom fiber kullanan arkadaşlar bridging yapıp farklı modemde mi kullanıyorlar, yardımcı olabilir misiniz?
    |
    |
    Bahsedilenler: NitroNos , XpressMusic34 , Ö1f1

Tp link neden almadınız 5Ghz şart.
    |
    |
    sarumana kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

modem hakkında tarafıma bilgi verilmedi. biliyorsunuz tt rastgele getiriyor diye biliyorum. ama bağlandıktan sonra talep edip değiştirenler var diye duydum burada.
    tp-link de bağlıyor mu isteyenlere tt, genelde zyxel ve tilgin ismini gördüm. yeni fiber müşterilere zyxel bağlıyorlar galiba, öyle dediler.

ek: hocam bir de mhz auto ve kanal auto yapınca daha iyi oldu şu anda.
    ek2: 2.4 g de çok parazit giriyor araya. arayıp tp-link talep edebiliyor muyum? yoksa yeni modem alıp bridging mi yapayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarumana -- 3 Temmuz 2020; 19:51:56 >
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

forumdaki türknet destek kullanıcısına durumu belirtin alabileceğiniz en yüksek hızı ayarlasınlar.

|
    |
    Bilen Biri kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Benide neti ilk aldığım zaman 20 gün sonra mh arayıp 100 mbps'e geçmek istermisiniz demişti kabul etmiştim şartlar uygun olunca 1 hafta bekledim geçirmediler sonra baktım ki başvuru iptal edilmiş. O zaman sınavlardan sonra ben kendim başvurdum eve ekip geldi ankstrede ölçüm yaptı evime gelen en iyi kabloya hattımı taşıdılar ama yine vermediler 100 mbps'i.
    i

|
    |

Benide neti ilk aldığım zaman 20 gün sonra mh arayıp 100 mbps'e geçmek istermisiniz demişti kabul etmiştim şartlar uygun olunca 1 hafta bekledim geçirmediler sonra baktım ki başvuru iptal edilmiş. O zaman sınavlardan sonra ben kendim başvurdum eve ekip geldi ankstrede ölçüm yaptı evime gelen en iyi kabloya hattımı taşıdılar ama yine vermediler 100 mbps'i.
    i
    İlginç

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: sarumana

modem hakkında tarafıma bilgi verilmedi. biliyorsunuz tt rastgele getiriyor diye biliyorum. ama bağlandıktan sonra talep edip değiştirenler var diye duydum burada.
    tp-link de bağlıyor mu isteyenlere tt, genelde zyxel ve tilgin ismini gördüm. yeni fiber müşterilere zyxel bağlıyorlar galiba, öyle dediler.

ek: hocam bir de mhz auto ve kanal auto yapınca daha iyi oldu şu anda.
    ek2: 2.4 g de çok parazit giriyor araya. arayıp tp-link talep edebiliyor muyum? yoksa yeni modem alıp bridging mi yapayım?
    Bende alcaktım ttnetten hangisi geleceğini bilemiyoz demişti 5ghz istiyom dedim hangi gelirse dedi bende gittim archer300 aldım

|
    |
    22 haziranda başvurup 2 kez randevu verip ama bağlamaya gelmeyen vurdumduymaz servis sağlayıcının adıdır Turktelekom.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Er
    10 Mesaj
    22 haziranda başvurup 2 kez randevu verip ama bağlamaya gelmeyen vurdumduymaz servis sağlayıcının adıdır Turktelekom.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    779 Mesaj

alt kutu boyle Daireye kadar fiber.milenicom a basvurmayi dusunuyorum. Uydu kablosunu iptal edip uydu kanalindan cat7 kablo cektirecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedyrazors -- 4 Temmuz 2020; 0:39:16 >
    |
    |
    Bahsedilenler: emreeris , biradam0000
bankalar.org
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,875
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.