Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1949. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19471948194919501951
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkürler benim modem o hız almıyor 96 mbps de kaldı
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Sizin için problem yoksa sorun yok demektir :)
  • Apartmanımıza bu hafta Türk Telekom tarafından kutu takılmış. Birkaç ay önce de bina içi kablo döşemişlerdi. Herhangi bir Türk Telekom aboneliğim yok, TT abone olmadan diğer servis sağlayıcılardan hizmet alabilir miyim? Altyapı sorgulama sayfalarında altyapı yok yazısı çıkıyor. Saha dolabı da yok görünürde.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teamwork

Apartmanımıza bu hafta Türk Telekom tarafından kutu takılmış. Birkaç ay önce de bina içi kablo döşemişlerdi. Herhangi bir Türk Telekom aboneliğim yok, TT abone olmadan diğer servis sağlayıcılardan hizmet alabilir miyim? Altyapı sorgulama sayfalarında altyapı yok yazısı çıkıyor. Saha dolabı da yok görünürde.

Bildiğim kadarıyla bayram da TÜRK TELEKOM çalışmıyor adres tanimlamasi yapilacak ondan once turk telekom saha ekip gelir abonelik ile bizden al diye

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Bir anket düzenlemeyi düşünüyorum

• teamwork kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun bayramdan sonra sistem girisleri yapilir bolge mudurlugunden bilgi alabilirsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bizim buraya yine yatırım yok,adsl ile sürünmeye devam.
  • Benim bir sorum olacaktı. Evimde fttb/gpon bağlantı var. Yani apartman girişine kadar fiber ordan cat6 ile daireme geliyor. Acaba türk telekom bu sistemi değiştirip eve kadar fiber yapma ihtimali varmı Yada başvuru yapılsa yapar mı? Şuanda yeni çekilen dairelerin tamamına eve kadar fiber yapılıyor.
  • semihsahin45 S kullanıcısına yanıt
    Buldunuz buluşturuyorsunuz ,istanbulun göbeğinde millet adsl bakır takılıyor hala fiber var ama ftth olsun diyorsunuz , sanırsın türkiyede değil newyork longislandda yaşıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: e5Makascısı

Buldunuz buluşturuyorsunuz ,istanbulun göbeğinde millet adsl bakır takılıyor hala fiber var ama ftth olsun diyorsunuz , sanırsın türkiyede değil newyork longislandda yaşıyor
    adsl bile rezil durumda 16 alamıyorum en fazla 11,5 gördüm o da net değil brüt.net en fazla 10 mbps alıyorum. upload hiç sorma 1 mbps bile değil.
  • quote:

Ben Ankara nın göbeğindeyim. Bu istek sonuçda bir ücret veriyorum. Ve suanda 126 T.L. olan ücretimi türk telekom yakında bitecek tahhütüme 225 T.L. olarak veriyor. Bu parayı verince insan olmuşken eve kadar fiber olsun istiyor. En iyisini istemek herkesin hakkı. O zaman bende sana adsl neyine yetmiyor eskiden 56 kb bağlantılar vardı şimdi adsl bulmuşun bunuyorsun derim. Eski dairemde süperonline fiber vardı ve eve kadar fiberdi gece saat 10 dan sonra sabahlara kadar 150 Mbps leri çok rahat görüyordum Hemde hızım 100 Mbps olmasına rağmen En yoğun olduğu zamanlar 110 -115 altına inmiyordu. Türk Telekomda ise 94 Mbps geçemiyorum. Ne yazıkki servis sağlayıcıları internet hizmetini satarken 100 Mbps kadar dedikleri için yani 100 de alırsın 90 alırsın gibi oluyor. Bir para veriyorsun hemde sağlam bir ücret ama 100 Mbps görmüyorsun buda insanı pisikolojik olarak etkiliyor. Yani adsl kullanıcılarının 16 olarak aldıkları hızda ortalama 5-6 görmesi gibi. Herkes verdiği parasının hakkını istiyor. Sonuçda ne derlerse biz o fiyatı vermek zorunda kalıyoruz değilmi

• semihsahin45 S kullanıcısına yanıt
    Kardeşim herkesin parasının hakkını almaya hakkı var sen anlamadın benim demek istediğimi , zaten fiber altyapın var ftth istiyorsun , millette bakır var fiber istiyor , uploadı napacaksın zihniyeti sence sana yardım edermi , zaten dünyanın parası öylede böylede geliyor sen bir dilekçe yaz bende fiber var ama eve kadar gelsin diye ftth yi neyapacaksın aslan paşalar gibi 126 tlni odemeye devam et derler ☺️ he diyeceksin sen ne kadar oduyorsun 85 lira oduyorum hızım 3 mb down 0.50 up , istanbul kucukcekmece merkezdeyim bina 2 yıllık, haftaya imzayı toplayacam yoneticiyim vericem mudurluge he baktım gelmiyor laylay lom takılıyorlar savcı akrabama danışır işi farklı boyutlara taşırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e5Makascısı -- 25 Mayıs 2020; 0:35:34 >
  • quote:

Kardeşim herkesin parasının hakkını almaya hakkı var sen anlamadın benim demek istediğimi , zaten fiber altyapın var ftth istiyorsun , millette bakır var fiber istiyor , uploadı napacaksın zihniyeti sence sana yardım edermi , zaten dünyanın parası öylede böylede geliyor sen bir dilekçe yaz bende fiber var ama eve kadar gelsin diye ftth yi neyapacaksın aslan paşalar gibi 126 tlni odemeye devam et derler ☺️ he diyeceksin sen ne kadar oduyorsun 85 lira oduyorum hızım 3 mb down 0.50 up , istanbul kucukcekmece merkezdeyim bina 2 yıllık, haftaya imzayı toplayacam yoneticiyim vericem mudurluge he baktım gelmiyor laylay lom takılıyorlar savcı akrabama danışır işi farklı boyutlara taşırım
    Tamam sende haklsın bu hızları alamayan var.Bende sınavda 98 olan öğrencinin neden 100 alamadım diye isyan etmesi gibi oldu Ama benim asıl anlatmak istediğim bu herkes için istekler doğrultusunda internet altyapı kalitesini yükseltmeleri çünkü servis sağlayıcılar genelde internet kullanıcıların Çoğunu bişey anlamıyor sanıyor. Ve yüksek altyapı maliyetlerinden kacıyorlar. Gerçi bakan açıklama yapmış 2023 yılı içinde Türkiyedki en düşük hız 100 mbps olacak diye. Türk Telekomında bir kaç önce bir kampanya gibi bir çalışma başlatmışdı. İsteyen herkese fiber diye. Başvuru yapınca 2 haftada getiyormuşlar. Burda bununla ilgili yazanlar oldu. 2 hafda alanda olmuş. 3 aydır bekleyende var. Türk Telekom suanda her yere fiber götürmeye çalısıyor.

• adsl kullananlar üvey evlat,hem çok para veriyorlar hem fiber kullananlar tarafından küçük görülüyorlar.yatırımda öncelik adsl kullananlarda olmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi power-pc -- 25 Mayıs 2020; 1:21:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: power-pc

adsl kullananlar üvey evlat,hem çok para veriyorlar hem fiber kullananlar tarafından küçük görülüyorlar.yatırımda öncelik adsl kullananlarda olmalıdır.
    Yok ya öyle şey olur mu. Ben fiber kullanıyorım ve herkesin fiber kullanmasını istiyorum.Türkiyedki hızlar avrupa seviyesine çıksın. En ücra köşede bile fiber olsun. Hatta 100 Mbps en düşük hız ve endüşük fiyat da olsun. Herkes alsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semihsahin45 -- 25 Mayıs 2020; 1:28:3 >
  • asi_ruhx kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 6 senedir GPON kullanıyorum. Modem+ GPON cihazi veriliyor. Fiber kablo cihaza cihazdan da ethernet kablosu ile modeme bağlanıyor. Modemi de prize takıp ethernet kablosuyla PC'nize bağlıyorsunuz. Fiber kabloyu kapınıza kadar çekmeleri gerek tabii Superonline kendi çekmişti zaten daireme de kapı üstünden duvara delik açarak geçirdiler.
  • https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/sayfalar/hizli-firsat-kampanyasi.aspx

Linkteki kampanyada cidden tahahhüt uzamadan oluyor mu, deneyen oldu mu? 2019 şubatta tahahhütümüz başlamıştı, katılabiliyoruz di mi? Hali hazırda 80 tl 35 mbps hız-200 gb kota için ödüyoruz, ayrıca alo telefon 10 tl ücreti ödüyoruz. Ev telefonu hiç kullanmıyoruz ama zamanında onuda açmışlar.

XL paketine extra bir ücret ödemeden geçiliyor mu? Bir de 35 mbps den 24 mbps düşünce ciddi hız kaybı olur mu, tivibu kullanıyoruz ara sıra. O da olumsuz etkilenir mi hızdan?

• 170 lira ödüyorum pişman değilim 100 mbps çoğunlukla alıyorum şaşırtıyor türk telekom beni ps4 kullanıyorum 100 gb oyunu 3 saatte indiriyorum çok şükür

• Beyler bu Selfy kampanyasındaki 35 Mbps paketini kullanan var mı? 12 ay taahhüt istiyorlarmış ve benim için önemli olan da bu. 24 ay vermektense, 12 ay vermeyi tercih ederim çünkü seneye yine ev taşıma durumum olabilir. Yeni eve bağlatacağım. Bölgede HİPERNET desteği olması yeterli mi yoksa illa FİBERNET mi olmalı? TTNET'in sitesinden sorgulayınca dün HİPERNET var yazıyordu, bugün baktım FİBERNET var yazıyor. Turknet'in sitesinden sorguladım apartman numarası, daire numarasına kadar ve 100 Mbps'ye kadar hız alabilirsiniz diyor. Her neyse şimdi bu Türk Telekom 35 Mbps için ne kadar upload hızı veriyor bilen var mı? Bir de 12 aylık ayda 14 lira taksitle verdikleri modem nasıl? Açıklamada da aylık 6 lira modem kullanım ücreti alacağız diyor yani modem aylık 20 liraya mı geliyor demek oluyor bu? Modem kalitesiz bir şeyse bulaşmayalım ama VDSL'i kaliteliyse almayı düşünürüm. Yardımcı olabilecek var mı?

• 
Sayfa: önceki 19471948194919501951
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.