Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1511. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.348
Cevap
244
Favori
4.013.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15091510151115121513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayır bir VDSL kart en fazla 32 abone alır. Biraz geniş gömülü xDSL kartı olan MSAN şaselerde 48'lik ve 64'lük olabilir ama sonradan kart takılan tüm DSLAM'larda en fazla 32 portlu olur. Abone yoğunluğuna göre kurulan sistemler, kartlar değişiklik gösterir. İçinde hiç DSLAM bile olmayan Tip7 bile var. Özellikle saha dolabının aşırı eski olduğu yerlere uzun süre daha proje yoksa içi boş Tip7 konulur ve eski şebeke hizmet verir. Yoğun yerlerde ise artık Tip7 + T21 konuluyor. ADSL aboneleri bir kabine, VDSL aboneleri diğer kabine takılıyor.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    bilgi icin tesekkürler benim dolap şuan 30 abone kaldi nufus 2 bin 200 kisi yaz gelsin 15 bin olur o zaman ne olur port kime yeter dedim sirket yeni dolap takar diyorlar ? Mobaseye cekilen fiber den vercegiz diyorlar bir de fiber projesi baslangic ile bitis soylemedi afyon bitsin kasim da baslariz 1 ocakta vdsl alirsin diyorlar 1 ay 15 gun test suruyormuş yeni dolap olmasa test yaparlar mi ?
    Eski bakir kablolar satilir gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Neden vermiyorlar hocam?

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Hocam sizde vdsl modem var mi fazla

• smart0201 kullanıcısına yanıt
    Var ama size pahalı gelebilir.

Markasi ve fiyat nedir

Kartlar değişiklik gösterir veya göstermez. Ne hikaye anlatıyorsun sürekli?

48 portluk line-cardlar mevcut kardeşim. Gözümüzle gördük. Seninle tartışacak değilim. (Açık fikirli değilsin ve çok bilmişlik yapıyorsun.)

Sen felanca şehirdeki TT bölgesinde kullanmadıysan yok diyemezsin. Dünya çapında üretiliyor ve çoğu ülkede kullanılıyor. Heralde seni kapıya koymuşlar bütün gün cevap yetiştiriyorsun. İş bulamıyorsan git elektrikçilik veya bilgisayarcılık yap ekmek paranı kazan. Google'a yazarsan görürsün 48-port üretilmiş kartları. En fazla 32 alırmış. Daha fazla almazmış. Nereden biliyorsun yüksek mühendis misin? Hasbünallah ve nimel vekil ve nimel mevla. Sabır ya nebi eyüp

Bugün 30a kartta var TT şebekesinde ancak o mod kullanılmıyor. 30a hiç yokmuş mühendis görevinden alınmış. NE HİKAYE ANLATIYORSUN SEN? TT'de kaç mühendis var haberin var mı senin?

Allahtan TT artık lise mezunu almıyor, bu adamlardan illallah etmiştik. Özelleştirilmeside çok iyi olmuş. İflas etsede düşe kalka toparlar. Tayip hoca 3 bankayıda satsın, daha iyi olmazsa gider kılıçdaroğluna oy veririm. O kadar büyük konuşuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EED991BF3 -- 7 Ekim 2019; 20:42:43 >

Tp link 9970v3 var elimde 4 tane.

devir konusunda gördüm 130 tl demişsiniz ?
    Kargo hariç o fiyatı verdim.

Bu modem Türk Telekom'un verdiği modemlerdir.30a profilini desteklese de modem genel olarak stabildir.
  • Hocam kargo ne kadar gebze den afyon hem size fiber gelir ise o modem calisma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Çalışmayacağını bildiğim için satıyorum hocam Tilgin vereceklermiş.

Aras kargo %30 indirimle 20 TL'ye gelir diye düşünüyorum daha avantajlı Sürat yada PTT daha uygunsa bakılabilir.
  • RuffneckTR R kullanıcısına yanıt
    Onlar fiber altyapıyla 8mbps ADSL kullanmaya devam edenler maalesef.

• Başkentli Müdür kullanıcısına yanıt
    Fiberin sonlanması yani kabloların çekilip ilgili cihazlara bağlanması.

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hayret, tüm oyunlar mı böyle yoksa o oyunda mı oluyor sadece?

• DaldanSarkanElma kullanıcısına yanıt
    Hayır switch koymayacaklar. Dairelere o sarı renk fiblerden çekilecek.

• Likeaboss1905 kullanıcısına yanıt
    O uyhuşanmamıştı, bu senenin başı itibariyle de kalktı.

• Pandemic kullanıcısına yanıt
    Bir Tip7'nin içinde DSLAM ünitesi (router ve DSL kartları) abone hatları ile kartlar arasındaki bağlantının yapıldığı reglet dizeleri bulunur.

Kötü değildir Nokia.

• Kullanılıyor ama zannediyorum ki maalesef henüz çok yaygın değil.

Mesela BT'nin 20 milyonun üzerinde fiberhomepass'ı var iken bunun yalnıca 500bin'den azı FTTB/H ya da FTTX/G.fast homepass.

Bu konu önemli ancak karalar bağlanacak bir konu da değil bence. Çözmesi zor olmayan konular. Kabinlerde kart değişikliğine bakar. Tabii yanlış anlaşılmasın konuyu asla küçümsemiyorum. Demek istediğim sektörün hem ulusal çapta hem de global çapta karşı karşıya olduğu büyük problemler var ve bunları çözmek maalesef çok daha zor.

Ben gecikmeli de olsa yeni modülasyonları göreceğimizi düşünüyorum önümüzdeki 5 sene içerisinde. İnşallah diyelim.

uygundur modem nasıl iyi mi arayüz kolay mı ?
  • 
Sayfa: önceki 15091510151115121513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.