Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (232. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.410
Cevap
244
Favori
4.016.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Normlde donaınım ve bağpantı tamasa 2-4 ay arası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada ilgilenenlere duyurayım, Paul Doany yarın (tarihsel olarak bugün yani 19 temmuzda) saat sabah 9.30'da Girişim Web TV'de canlı yayında olacakmış.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Olup ne yapacaksa , muazzam yatırımlarından mı bahsedecekmiş beyefendi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Bu arada ilgilenenlere duyurayım, Paul Doany yarın (tarihsel olarak bugün yani 19 temmuzda) saat sabah 9.30'da Girişim Web TV'de canlı yayında olacakmış.

Hatırlatma ekledim telefonuma

Yarın da boşum. Eğer ekstra bir şey çıkmazsa izlerim bakalım ne diyecek

• Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    Tahmince grişmcilik üzerine olur zira yöneticilin yanında bir girişmci kendisi. Tabi şunu da belirtmeklazım Doany dönem,nde yatırımlar evvelki dönemlere göre daha iyi fiber yatırımları. Ancak 2011'de istifasının ardından gelenin süreç bence bir kayıp oldu enazından istifa etmeseydi şuan çok daha fazla alanda en azından VDSL erişimi bulunurdu. Tabi bu işlerin CEO'nun kim olduğuna bağlı olması da aslında pek ,yi bir şey değil zira CEO her zman değişebilier eee kişilerin insafına mıkalacaığz o zaman ? Çzöüm işte rekabetin sağlanmasında. Yani tekbaşına Türk Telekom'un fiber yayıgınlığınıu arttırması çok çok iyi olmaz ha şimdişden tani ki iyi olur ancak ulaşılması gerekn rekabetin sağlanması da olmalı ki hem yatırımlar garanti edilmeli hem de fiyatlar uzucvlamalı. Tabi bu yazdığımı kimse yannlış anlamasın fiber yatırımlarının durumunu savunmuyorum kesinlikle zaten ne kadar fazla yatırım olursa benim o kadar işime gelir neticede.

• mcrew kullanıcısına yanıt
    Hocam İnglkizce biliyorsanız konuşma ile ilgiili genel bilgilerndirme yaparsabnız boş bir vaktinizde oldukça mutlu olurum. Webrazzi yaınını da dil bilmediğim için izlememiştim anca aylar sonra altyazı eklenince izleyebilmiştim ha simultane çeviri olursa kral olur o yayın o ayrı

yok ya bilmiyorum ama bir çeviri olur diye düşünüyorum yoksa aynı şekilde ben de sonra izlerim alt yazılı.
    Haklısınız fakat 3 büyük şirket yatırım yaparken sürekli ayrımcılık yaptığı için fiber bence yaygınlaşamadı yeterince , sürekli yeni konutlara yeni binalara/siteler yeni yerleşim yerlerine çektiler fiberi . Eski mühitlerde oturanların suçu ne , illa gidip istanbulun uç noktalarına mı taşınalım fiber internetimiz olsun diye . Ben ingilizce biliyorum ama Paul bey için sabah sabah kalkıp katıldığı yayını izlemek pekte fantazim değil açıkçası
    Alternatiflerin iki suçu var zaten. İlki az yatırım yapmaları ikincisi de sahece zengin muhitlere gitmesi. Şimdi düşünelim siz normal binada oturuyorsunuz yan tarafınız da site olsun. Sitede hem altermatifler hem de TT olsun sizde de sadece TT olsun. Şimdi sitede çoğunluk alternatiflerden kullanacak ama dilerse TT de kullanabilir ama siz sadece TT'ye mahkumsunuz. O zaman alternatiflerin oraya fiber getirmesinin bir ömeni kalmıyor pek zira tekeli kıramamış oluyor o bölgede.

Vallahi ben meraklısına ilgilisi varsa diye yazdım, biri olayı fanteziye çevirdiyse büyük sıkıntı var demektir.

Hocam belki bir şey yapmama gerek kalmayabilir türkcell ile protokol imzalamışlar tt kendi çeki düzen verir belki 100 değil de 97 olsun ama kopmasın en azından

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Tamam ama bu bir arıza durumu değil ki yani Türk Telekom'un hizmet kalitesi üyüz beşyüz kat artsa da, abolere TT binalarına geldiklerinde lüks deri koltuklara oturtup, RolceRoyce ile evlerine bıraksalar dahi kimse sizin durumunuz hakkında işlem yapmaz.

100 yerine 97 gelmesi mühim değil önemli olan kopmaması. Siz mümkünse uğraşın değecekfir emin olun.

Bu ara ne protokolu açabilir misiniz ?

ne diyebilir kardeş böyle bir sistemi oturmamış ülkede kim kime tumtuma kimin eli kimin cebinde belli değil iki atıp tutup basıp gidecek
    Türkcell ile anlaştılar fiber altyapı gelecekmiş turkcellin site yöneticisine imzalattığına protokol deniyor

• Yav ben olayı yanlış anlamışım biraz ülkedei telekomünikasyonun ağababaları toplanıp zümre yapmışlar Ömer Sayan, Kaan Terzioğlu, Colman Deegan, Paul Doany var.

http://girisim.web.tv/video/girisimci-icin-genisbant-zirvesi__bjxbnerjyme

• Şu fiber'i bir gün görebilecek miyim acaba? Mayıs gibi buraya kutu var fiber yok diyordum. Şu an 150 mt. ilerimdeki(kuş bakışı ölçersek daha az mesafe) evde fiber altyapı gözüküyor fakat ne hikmetse hala bizim bu sokağa gelen giden bir şey yok. Türk Telekom'u istemiyorum fakat eğer fiberi getirirlerse daha hızlı bir internet için geçeceğim gibi duruyor. Bakalım yine destek birimlerine yazdım sorumu cevaplayacaklar mı bakalım.
  • UGzeg U kullanıcısına yanıt
    Bende durum daha vahim hocam 50 metre ötemdeki binada hiper hızlı internet yani VDSL gözüküyor bize daha dokunmadı fiberin f si maalesef , kafalarına göre yatırım yapıyorlar tamamen insaflarına kalmışız fiber yatırım yönünden .
    Hocam çevremde 4 hastane 3 okul 1 belediye binası 1 alışveriş merkezi var. Bir de Marmaray'a yakınım. Orada bir de Hilton hotel var ama altyapısı berbat hala. Bu şekilde kalabalık ve merkezi bir yere yatırım yapmayacaksa başlarım onların hizmetine.
  • UGzeg U kullanıcısına yanıt
    Zeytinburnu mu hocam oturduğunuz yer ? Benimde etrafım öyle 2 okul 1 hastane 1 hotel tramvaya yakınım ama yok yani 10-12 senedir hiçbir yatırım yok .
    Zeytinburnu evet :) Şu internet altyapısı düzgün olsa her yere ulaşımı rahat merkezi bir yerdeyim, mutlu mesut otururum. Şimdi her gün internet firmalarına sövmekle geçiyor günler.
  • 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.