Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.347
Cevap
244
Favori
4.013.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3 seçenek var şöyle aktarayım.
    1.Baz istasyonuna çekiyor olabilirler.
    2.Mobese kameralarına çekiyor olabilirler.
    3.İBB çektiği fiberi altyapı sağlayıcılarına kiralamak için çekiyor olabilirler.
    Kablonun resmini ve yazılarını atarsan yardımcı olabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 20 Kasım 2016; 0:56:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Hocam tanıklar turk telekom onlar baskı yapıyormuşlar oyuzden şikayet etmiyorum

• 0365634b kullanıcısına yanıt
    Biliyordum baskı yapsa kaç yazar ben hep şikayet ede ede Kocaeli / Ankara il müdürlüklerinden aradılar bilgi verdiler ve santral görevlisi internetimi kesti arıza kaydı bıraktığımda hattı onarmak için geldiğinde bilgi verip internet hattını açtı.
    Türk telekom santral yakın olduğu için fiber altyapı mevcut değil fakat santral satılacağı veya kapatılacağından dolayı sizi istasyona aktaracağız ama bu saha dolabına fiber çekilirmi bilmiyorum demişti.
    Gebze'de oturan bir arkadaş Türk telekom'un ödenek çıktığını darıca ve çevresine altyapı çalışması yapılacağını kaydetti.
    Sonra tabikide Eylül ayında kazı çalışmaları ve kendi altyapısındaki kapakları kaldırıp fiber döşendi.
    Anlıyacağınız şikayet etmezsen kimse seni sallamıyor hızın düşükmüş vb.

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

3 seçenek var şöyle aktarayım.
    1.Baz istasyonuna çekiyor olabilirler.
    2.Mobese kameralarına çekiyor olabilirler.
    3.İBB çektiği fiberi altyapı sağlayıcılarına kiralamak için çekiyor olabilirler.
    Kablonun resmini ve yazılarını atarsan yardımcı olabiliriz.

Kablolari dosediler ama takip ettim deligi turk telekomun bir istasyon gibi bi yerinden cikis yapiyordu ve direk vardi baya uzun artik ne diregiyse oyle yani, tam bilgi sahibi degilim, ama siyah kabloydu eminim

Hocam 2side emekli olacak yakında adamlar turk telekom kuruluş tarihden beri görevdeler 1995 den beri o işler uğraşyorlar bende şikayet etdim çok kez müdürlük ile son kez konuşcam olmaz ise askerden metro ethernet alcam sol fiber 10Mbps/10Mbps 850 tl eve kadar fiber çekiyorlarmış

Bu kadar hız kafanıza takmayın.
    Metro ethernet hem taahhütlü istiyor hemde altyapı kablo parasını sizden alıyor.
    Bölgenizde Türk telekom gpon veya fiber altyapısı yoksa çok masraf çıkar.
    Ayrıca 2-3 hattı birleştirirseniz daha iyi olur.

• istanbul beylikdüzüden 7 aydır tt altyapısı bekliyoruz. dilekçe falan verdik ettik ama hiç bir şey yapılmıyor.

ödenek falan mı yok acaba?
  • dantee15 D kullanıcısına yanıt
    Tam net emin olmadan bilgi veremem fakat kablonun üzerinde veya altyapı kapaklarında İBB F/O yazıyor fakat bu hat hangi kapaklardan gidiyor.
    Hangi direğe doğru gidiyor tam net resim vb yok.

Hocam benim için hız önemlidir özellikle upload en az 5Mbps istiyorum şuan hipernet 4Mbps upload vermeye başlatdı fiber var 1 Km metre bazı istayonu için sadece

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Tam net emin olmadan bilgi veremem fakat kablonun üzerinde veya altyapı kapaklarında İBB F/O yazıyor fakat bu hat hangi kapaklardan gidiyor.
    Hangi direğe doğru gidiyor tam net resim vb yok.

Peki, tesekku ederim bilgilrndirme icin :)

• yunusesss kullanıcısına yanıt
    Beylikdüzünde her yer site ve Süperonline Fiber yaygın oralarda kendim kullandığımdan biliyorum.
    Ödenek olayı tamamiyle oraya bağlı ilçe ve il müdürlüğü ile alakalıdır.
    Şikayet yoksa oradaki kullanıcılar memnun gerek yok altyapıya şikayet alan yerlere ödeneği harcıyorlar

Baz istasyonları durumlar nasıl ben Türkcell baz istasyonu diktirdim 1800 mhz 3 fq band yaklaşık olarak Telefonun desteklediği kadar alıyor 100/50 hani 50-100 gb paket daha uyguna olur.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 20 Kasım 2016; 1:26:58 >
    Metro işine bulaşmak pek mantıklı değil keza ortadaki ücret alınan hizmete (bireysel olarak) bakıldığında çok pahallı. Ayrıca NitroNos'un da dediği gibi kablo parası da var. Bildiğim kadarıyla Afyon'da Turkcell kendi altyapısı ile son kullanıcıya hizmet sunmuyor. Bu sebeple belki bazlar için fiber çekmişlerdir. Diyelim ki fiber çekmeyi kabul ettiler size bu durumda çok ciddi meblaglar isteyeceklerdir ki en yakın altyapı noktasında büyük ihtimalle uzak olacaktır bu durumda yan mahallenizden geçem fiberdennhat çekilmesini istediğiniz de dahi 10bin ₺'lere varan ücret istedikelrinden varıncsoz hesap edin götürüsünü. En iyisi fiber beklemek olacaktır.

Hocam ilk turkcell geçti turkcell çeköiyor bizim alcakta kalıyor ben 50 mbsp indirme yukleme ise 27 Mbps gördüm

Daha ne istiyorsun al 50 gb internet kullan

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hocam kaç yıldır bekledim olmuyor devlet de olsa turk telekom şuan millet fiber kullanıyor olurdu

Hocam 50Gb yeterse hemen alrım kotalı yetmiyor aylık bu ay 150 tl internet faturası geldi

Hocam 3 operatör 4.5g hizmeti veriyormu evinizde ve hızları neler bence ona yönelin daha mantıklı olacaktır.

Hocam turkcell de 4G avea 3G 30Mbps vodafone 3G 1Mbps

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hocam 10 bin tl olması için 100Mbps olması lazım benim dediğim 10Mbps simetrik veriyorlar

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.