Şimdi Ara

Türk Telekom Fiber İnternet Kutusu !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
9.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Binamızda Türk Telekom Fiber İnternet kutusu var 1.5 aya superonline adsl taahhütüm bitiyor. Bende hazır TTfiber kutusu varken Türk Telekom a geçeyim diyorum. Sitesinde Paketini Oluştur diye bir bölüm var orada en yüksek hız olarak 100Mbps seçtiriyor. Bazı arkadaşlar 100Mbps alamazsın boşuna para verme 35Mbps TürkNet al gibi yorumlar yaptılar şimdi ben binamda bu kutu olmasına rağmen 100Mbps alamayacak mıyım?(illa 100 istemiyorum 80 olur 90 olur 100 olur oynasın tabi ama 100 e yaklaşamayacakmıyım)
    Fiber Kutusu ama eve kadar fiber gelmez diyorlar. Bu kutu ne oluyor kaç hız sağlıyor acaba bilen kimse var mı? Kutuya fiber kablosu girip normal telefon kablosu çıkıyor gibi?

Türk Telekom Fiber İnternet Kutusu !!!Türk Telekom Fiber İnternet Kutusu !!!Türk Telekom Fiber İnternet Kutusu !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Higrandow -- 7 Eylül 2017; 20:34:50 >

• 100Mbit rahatlıkla alabilirsin. Türk Telekom un 105TL'ye 100Mbit 200GB'lik pakedi var gayet uygun istersen geçebilirsin veya indirmeleri 2-8 arası yaparım diyorsan 100Mbit 50GB'lik olanı alabilirsin AKN sonrası zaten 24Mbit'e düşücek film, video izlerken sıkıntı çıkarmaz gecede indirme yaparsın 100Mbit alamaman gibi bişey söz konusu dahi değil FTTB olsa dahi o kutudan dairene cat6 kablo çekilicek isteseler 1000Mbit dahi verilebilir.
  • hocam teşekkür ederim yanıtınız için zaten dediğiniz gibi 100mbps 50gb düşünüyorum 24e düşeceği için ama şöyle bi durum var aklımı kurcalayan taraf bu attığım resimdeki kutudan sankı sadece telefon kabloları çıkıyor ne biliyim fiber kablosu gibi durmuyor hiç dairelere gidenler
  • Bizim binamizada 2 hafta once TT fiber internet kablosu baglandi hatta eve kadar o sarı kabloyu cektirdim ama ben TT kullanmak istemiyorum ve TurkNet internetini baglatmak istedigimde internet sayfasinda;

"TT BINA BILGISI BULUNAMADI" diyor yakin zamanda duzelmesi umuduyla diyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Contra07 kullanıcısına yanıt
    eve kadar siz mi çıkarttırıyorsunuz acaba tüm dairelere kendileri mi yaptılar acaba bizim binadaki kutuya sadece birtane o turuncu mu sarı mı ne renkse o kablodan giriyor başka katlara o kablodan çıkmıyor telefon kablosu çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Higrandow

hocam teşekkür ederim yanıtınız için zaten dediğiniz gibi 100mbps 50gb düşünüyorum 24e düşeceği için ama şöyle bi durum var aklımı kurcalayan taraf bu attığım resimdeki kutudan sankı sadece telefon kabloları çıkıyor ne biliyim fiber kablosu gibi durmuyor hiç dairelere gidenler

dairelere gidenler normal telefon kablosudur bağlandıktan sonra bi bakarsın eğer sorun olursa cat5 veya cat6 kablo çektirirsin dairene
  • o kutudan çıkan telefon kabloları yüksek hız sağlayabilir mi büyük ihtimal o geliyor eve
  • Contra07 kullanıcısına yanıt
    Eve kadar fiber altyapısı var türknet bu altyapıya sahip müşterilere hizmet vermiyor fakat netspeed, fixnet gibi firmalara bakın ama telekom kullanırsan daha iyi bir sıkıntı olunca daha çabuk çözülür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Contra07

Bizim binamizada 2 hafta once TT fiber internet kablosu baglandi hatta eve kadar o sarı kabloyu cektirdim ama ben TT kullanmak istemiyorum ve TurkNet internetini baglatmak istedigimde internet sayfasinda;

Binanizda altyapi yok gozukuyor. Telekom binanizin altyapısını halen onaylamamis. Mudurluge gidip sormalisin. Telefon ile bi sonuc alinmiyor maalesef. Bende de ayni sikinti var.

• quote:

o kutudan çıkan telefon kabloları yüksek hız sağlayabilir mi büyük ihtimal o geliyor eve

Eğer çok eski değilse kaldırır en kötü yenilersin cat6 kablonun metresi 1TL
  • hocam yukardaki resimlere bi bakabilir misin ordaki ufak kutudaki kablolardan evlere geliyor oraya cat5 cat6 kablo bağlanamaz heralde inceceik iki kablo sadece :/
  • Higrandow kullanıcısına yanıt
    Bağlanır o kablonun içinden 1 çifti kullanıyosun sadece. Benimkindede ankastreden direk cat6 kablo geliyor modeme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C0F8243CD -- 7 Eylül 2017; 23:4:31 >
  • quote:

eve kadar siz mi çıkarttırıyorsunuz acaba tüm dairelere kendileri mi yaptılar acaba bizim binadaki kutuya sadece birtane o turuncu mu sarı mı ne renkse o kablodan giriyor başka katlara o kablodan çıkmıyor telefon kablosu çıkıyor

Eve kadar ben degil TT kablo doseme icin calistigi anlasmali firma elemanlari cekti. Onlarda lokasyon ve kullandiklari kablo metre fiyatiyla anlasma yapmislar.

• teşekkürler hocam yardımların için yani bu fiber di mi sonuç olarak vdsl diye mi geçiyor fiber mi?
  • Turk Telekom pismanliktir. Herkes muzdarip

• quote:

Orijinalden alıntı: eBRiHanceR

quote:

Bizim binamizada 2 hafta once TT fiber internet kablosu baglandi hatta eve kadar o sarı kabloyu cektirdim ama ben TT kullanmak istemiyorum ve TurkNet internetini baglatmak istedigimde internet sayfasinda;

Binanizda altyapi yok gozukuyor. Telekom binanizin altyapısını halen onaylamamis. Mudurluge gidip sormalisin. Telefon ile bi sonuc alinmiyor maalesef. Bende de ayni sikinti var.

Binaya alt yapi geldi butun sistem kuruldu bayramdan once sadece aktif olmasi eli kulaginda bu hafta biterse biter olmadi onumuzdeki hafta sonuna kadar is tamam

• Aslına bakılırsa VDSL ama binana kadar fiber geliyor ve istediğin hızda pakedi kullanabilirsin 100Mbit sorunsuz verirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastBanderam

Aslına bakılırsa VDSL ama binana kadar fiber geliyor ve istediğin hızda pakedi kullanabilirsin 100Mbit sorunsuz verirler.

Allah razı olsun 2 gündür bu sorular kafamı kurcalıyordu. önerebileceğin cat6 kablo varmıdır farketmez mi(cat6 kablonun içinden 2kabloyu mu kullanıyoruz bunun videosu falan varmıdır biz mi yapıyoruz teknik elemanlar mı)
  • quote:

Aslına bakılırsa VDSL ama binana kadar fiber geliyor ve istediğin hızda pakedi kullanabilirsin 100Mbit sorunsuz verirler.

Sikinti şu; TT kendi "fiber" alt yapisini kimseye kullatmiyormus.

• quote:

quote:

Sikinti şu; TT kendi "fiber" alt yapisini kimseye kullatmiyormus.

Zaten tt ye geçicem türknet e değil
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.