Şimdi Ara

Türk Telekom Dilekçe Örneği - Örnekleri ve Altyapı Port - Fiber - talepleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: selcuk6688 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 15 Misafir (2 Mobil) - 13 Masaüstü3 Mobil
5 sn
3.245
Cevap
99
Favori
265.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba vaktim olmadığı için müdürlüğe gidemiyorum rica etsem sorumu cevaplar mısınız cimer denmi btk danmk dilekçeye yazarsam daha etkili olur yani süreç hızlı ilerlef ve ben oturduğum binaya fiber istiyorum olmazsa da daha yüksek hız için altyapı güçlendirmesi talep ediyorum diyelim bu iki isteği ayrı dilekçelerle mi yollamalıyım tek dilekçeye mi yazmalıyım
  • Tek dilekçe yazabilirsiniz. Cimer üzerinden de btk ya gönderebilirsiniz.
  • mh. üzerinden defalarca şikayet bildirmiştim ve birkaç defa binaya gelip kontrol ettiler ,telekomun kabloları çok eski olduğu için bu sorunlar demişlerdi

dilekçe ile başvursam o zaman farklı bir durum olur muydu acaba ?

gerçi ben bıktım bunlarla uğraşmaktan ,kafam bozulacağına param bozulsun deyip superbox aldım ,artık kabloyla falan uğraşmıyorum :)
    hatta hattı kapatmak için gittiğim telekom ofisinde neredeyse kavga ediyordum ,adam diyor şuan işlemini yapamam sistem yok diyor
    telekom ofisinde sistem yokmuş yalana bak

bir telekom bayisine gittim ve tamam hemen işleminizi yapalım dediler ve anında cep telefonuma sms geldi

uğraşacaklara Allah sabır versin
  • Milyar dolarlık şirketin vatandaşı soktuğu duruma bak.

Port, saha dolabı, fiber kabin, eve kadar fiber, vdsl, ping, MBPS, kazı izni vb. insanlar bu yüzden bu işin terminolojisini öğrendiler.

Eti pop kek in fabrikasının nerede olduğunu hangi makinede ne tür işlemlerle çıktığını kimse bilmez.

Ama Telekom bize bu işi resmen öğretti. İşin garibi kadınlar kulübü forumundan bile öğrenebilecek bu bilgileri Telekom çalışanları müdürlük çalışanları bilmiyor. Hiç bir şeyden haberleri yok.
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Dilerseniz bir dilekçe verip akıbetini takip edin. Bakalım ne olacak sonucu?
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    Maalesef. Konuda da yazıldığı üzere yazılan dilekçeleri de teslim almak istemiyorlar genellikle.
  • Kardeşim ben mahalleli adına dilekçe vermek istiyorum. Yalnız mahallemdeki evler iki katlı müstakil. Yazdığın seçeneklerden hangisi uyar bana. Birde bu konuya bir açıklık getirebilirmisin altyapı ve port aynı şeylermi. Benim yan komşumda karşı komşumda internet var. Bir kaç komşumda daha internet var. Bu durumda altyapı var ama port yok sanırım.
    Son olarak örneğin komşunun biri internet istemiyor sadece ismi imzası olsun diye ikna etsem bir sorun olurmu o kişiye. Yardımcı olursan sevinirim
  • vesbuci kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Mahalle geneli imza toplama konusu biraz karmaşık olmaktadır. Size açıklayayım.
    Telekom açısından binalar ve mahalleler adresiyle değil koduyla eşleştirilmiştir. Bunların önüne bir santral adı gelir ve diğerlerinden böyle ayrılırlar.
    Örneğin sistem sizi Ankara Çankaya santrali 120.saha b5 ankastre şeklinde kodlar. Her adres bir saha koduna ve ankastre koduna bağlıdır.
    Çoğu mahallede birçok saha bulunur. Mesela Çankaya sokağı 120.saha iken Ankara sokağı 121.saha olabilmektedir. Bu saha kodları telekomun saha dolapları üzerinde de kodlanır. 120sd 121sd gibi. Bunların bazen kardeşleri de olur. 120-1sd gibi.
    Sizin durumunuzda önce internet hizmeti alamayan kişilerin sahalarının aynı olup olmadığını tespit etmelisiniz. Aynıysa ortak dilekçe ile bu bu kişiler internet hizmeti alamıyor, gerekli işlemlerin yapılmasını isteriz demelisiniz. Kişilerin sdleri yani sahaları farklı ise bu durumda süreç uzar çünkü iki iş var anlamına gelir.
    Evet bazılarında internet var bazıları ise alamıyorsa (binada şebeke olduğu halde) bu port yokluğuna delalettir.
    Aynı zamanda bazen binada da altyapı olmayabilmektedir.
    Ortak dilekçe yaparken muhtarınız ile ortak hareket etmelisiniz. Yoksa sizi tanımayanlar size neden imza atsınlar? Hırsız misiniz dolandırıcı mısınız diye insanlar şüpheye düşebilir. Bu yüzden bu mahalle geneli işlerde muhtarınız ile ortak çalışma yapmanız menfaatinize olur.

• Cimere yazdım. Btk ilgilenyor diyip link vermişler. Linkden aynı şekilde btkya yazdım. 1 hafta oldu cevap yok
  • Tekrar cimere yazdım.Cevap olarak , alt yapı için Kesin tarih veya başlayacaklarına dair bilgi veremiyorlar.Üstüne türk telekom reklamı yapıp Türk telekomdan 4.5g modem kullanmamı öneriyor.

Teşekkürler Cimer..
  • Bat-Man kullanıcısına yanıt
    Evet maalesef kesin bir tarih bilgisi paylaşılmıyor.
  • Konu günceldir arkadaşlar, lütfen konuyu okumadan benzer konular açmayalım.
  • Muhtarlığa dilekçe vermek zorunda mıyız?
    Ve dilekçe takip numarasını nereden alabilirim? Tşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickinibulamayanadam -- 19 Kasım 2019; 23:52:25 >
  • Az önce bi numaradan arandım.Gün içinden gelip dairelere kablo çekeceklerini soylediler.Altyapiyi sorduğumda da bizden 10-15 gün sonrada gelip altyapıyı cekerler dedi, TT dangeleceklerini soyledi varmıdır böyle bir uygulama?
  • Evet dairelere fiberoptik kablo çekildi çeken arkadaş 2-3 haftaya altyapı gelir dedi gelirmi gerçekten o kadar kısa sürede?
  • Muhtarınıza bilgi vermeniz, onun konuyu yakından takip edebilmesi anlamına gelir.
    Dilekçe takip no yu telekom size verecek dilekçeyi teslim ettiğinizde
  • Prometheus-25 kullanıcısına yanıt
    Umalım ki gelsinler, süreci yakından takip ediniz. Hayırlı olsun bu arada.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler, darısı bekleyenlerin başına.TT bölge müdürlüğü ne gitmem gerekirmi bu aşamada?
  • Prometheus-25 kullanıcısına yanıt
    Belirttikleri süre sonrası gidebilirsiniz. Erişim planlama birimi ile görüşeceksiniz.
  • @xpressmusic34
    dostum bizim telefon hattı vardı da onu kapatmıştık
    binada altyapımız vardı daha önce internet de kullanmıştık

bu durumda dilekçede "xxxxx numaralı" hatta ne yazmamız gerekiyor, sonuçta telefon numaramız artık yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legen wait for it dary -- 14 Aralık 2019; 20:43:50 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.