Şimdi Ara

Türk Telekom binamızın altına mini saha dolabı koydu! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
463
Cevap
3
Favori
36.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni saha dolabı, sadece saha dolabı ya da TTnet santrali ile aranızdaki bakır hatların performansını yükseltir, şebekenin gerisini etkilemez. Dolayısıyla ping sürenizde çok fazla değişiklik göremezsiniz. Ha, eskiden interleaved moddadır, artık fast parh olmuştur, o olabilir...
  • Bizim santral tırt o zaman
  • Net düzeldimi donanımcı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emo5313

Net düzeldimi donanımcı?

Evet şu an kullanıyorum hız olarak falan gayet iyi tıkanma patlama çatlama yok, ay başı 16 mbite geçeceğim kısmetse.
  • Hemen yanımızdaki saha dolabında 2 gündür dayılar çalışıyor ellernde kablolar boyuna bişeyler yapıyorlar. Tepelerinede şemsiye koymuslar. Bİrazdan gidip soguk bişeyler götüreyim bari hemde bilgi alayım son durum hakkında
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Yeni saha dolabı, sadece saha dolabı ya da TTnet santrali ile aranızdaki bakır hatların performansını yükseltir, şebekenin gerisini etkilemez. Dolayısıyla ping sürenizde çok fazla değişiklik göremezsiniz. Ha, eskiden interleaved moddadır, artık fast parh olmuştur, o olabilir...

Bahsettiğin olaydan bende sıkıntı yaşıyorum. Bulunduğum ilçenin santrali istanbula 18-21ms ping süresi tuttururken 4000m ilerdeki diğer ilçenin santrali 12-15ms atıryor. Fakat bu sorunu heriflere nasıl kabul ettiririm hiç bi fikrim yok sanırım kasmaya da gerek yok

quote:

Orijinalden alıntı: wapcep_scrol

Hemen yanımızdaki saha dolabında 2 gündür dayılar çalışıyor ellernde kablolar boyuna bişeyler yapıyorlar. Tepelerinede şemsiye koymuslar. Bİrazdan gidip soguk bişeyler götüreyim bari hemde bilgi alayım son durum hakkında

sevaptır hacı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir Sevdadır Türkiye -- 20 Temmuz 2011; 16:45:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: indem

quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Yeni saha dolabı, sadece saha dolabı ya da TTnet santrali ile aranızdaki bakır hatların performansını yükseltir, şebekenin gerisini etkilemez. Dolayısıyla ping sürenizde çok fazla değişiklik göremezsiniz. Ha, eskiden interleaved moddadır, artık fast parh olmuştur, o olabilir...

Bahsettiğin olaydan bende sıkıntı yaşıyorum. Bulunduğum ilçenin santrali istanbula 18-21ms ping süresi tuttururken 4000m ilerdeki diğer ilçenin santrali 12-15ms atıryor. Fakat bu sorunu heriflere nasıl kabul ettiririm hiç bi fikrim yok sanırım kasmaya da gerek yok

quote:

Orijinalden alıntı: wapcep_scrol

Hemen yanımızdaki saha dolabında 2 gündür dayılar çalışıyor ellernde kablolar boyuna bişeyler yapıyorlar. Tepelerinede şemsiye koymuslar. Bİrazdan gidip soguk bişeyler götüreyim bari hemde bilgi alayım son durum hakkında

sevaptır hacı

Yeni konularımı yakında açacağım.

Türk telekom evime santral koydu!

Türk telekom avrupa çıkışı evimden geçiyor!

Türk telekom bana hisse verdi!

Türk telekomu satın aldım!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 20 Temmuz 2011; 17:16:04 >

• İstanbul da saha dolapları değişiyor ancak ama yinede sokak başlarında olduğu için bizim hızlarda pek iyileşme göremiyoruz valla. Aslında heryere bina içi yapsalar daha iyi olacak demekki. Anlamadığım şey en fazla alabileceğin 27mbit ise 100mbit interneti kim alacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: semender86

İstanbul da saha dolapları değişiyor ancak ama yinede sokak başlarında olduğu için bizim hızlarda pek iyileşme göremiyoruz valla. Aslında heryere bina içi yapsalar daha iyi olacak demekki. Anlamadığım şey en fazla alabileceğin 27mbit ise 100mbit interneti kim alacak?

27 mbit göründüğüne bakmayın bu adsl2 plus ile alabileceğim maksimum hız, 100 mbiti zaten vdsl2 ile alabiliyoruz, şu an saha dolabında 2 farklı kart var biri adsl biri vdsl2 kartı biz adsl kartına bağlıyız haliyle hızımız bu, vdsl2 kartına bağlı olan ve vdsl2 modemi olan biri bu saha dolabıyla 100 mbite yakın hız alabilirmiş saha dolabını takan teknisyen öyle dedi, zaten sitemizde vdsl2 hizmeti alan 3 kişi varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 20 Temmuz 2011; 17:54:12 >
  • valla bugün bizim sokağın başınada Telekom büyük bir kutu koydu umarım hatları oraya nakletmeleri çok uzun sürmez
  • @donanımcı123 16mbite geçin bence hemen faturada fazla birşey farketmiyor 2-3lira farkeder.

ttnetten yeni tarifeler bekliyorum .
    örneğin;
    hız:hattın ne kadar kaldırıyorsa o kadar hızda.
    AKN:50gb veya 25gb :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

@donanımcı123 16mbite geçin bence hemen faturada fazla birşey farketmiyor 2-3lira farkeder.

örneğin;

Keşke geçebilsem hemen geçerimde ayın 1 inde tarife değiştirdim, haliyle ay içinde değiştiremiyorum bekleyeceğiz 10 gün :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

@donanımcı123 16mbite geçin bence hemen faturada fazla birşey farketmiyor 2-3lira farkeder.

örneğin;

hatta bende diğer servis sağlayıcılardan kaldıramazsan kaldırırlar diye bir tarife beklerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

İstanbul da saha dolapları değişiyor ancak ama yinede sokak başlarında olduğu için bizim hızlarda pek iyileşme göremiyoruz valla. Aslında heryere bina içi yapsalar daha iyi olacak demekki. Anlamadığım şey en fazla alabileceğin 27mbit ise 100mbit interneti kim alacak?

27 mbit göründüğüne bakmayın bu adsl2 plus ile alabileceğim maksimum hız, 100 mbiti zaten vdsl2 ile alabiliyoruz, şu an saha dolabında 2 farklı kart var biri adsl biri vdsl2 kartı biz adsl kartına bağlıyız haliyle hızımız bu, vdsl2 kartına bağlı olan ve vdsl2 modemi olan biri bu saha dolabıyla 100 mbite yakın hız alabilirmiş saha dolabını takan teknisyen öyle dedi, zaten sitemizde vdsl2 hizmeti alan 3 kişi varmış.

Bence siz o 3 kişiyi bulun ne iş çevirdiklerini öğrenin :) Onlardan bir kablo çekip ortak kullanın :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Bence siz o 3 kişiyi bulun ne iş çevirdiklerini öğrenin :) Onlardan bir kablo çekip ortak kullanın :)

Valla bizim sitede komşuluk ilişkileri pek iyi değil ciddi bir komşuluk ortamı olsa ben bizzat 100 mbit vdsl2 bağlatıp 10 kişiyle paylaştırırdım (yasak olduğunu biliyorum)

• bizim apartmanada geldi kutuyu koydular kabloları cektiler yaklaşık 1 hafta önce .
    bağlanması herhalde 1 ayı bulcak.
     Türk Telekom binamızın altına mini saha dolabı koydu!
  • Hayırlı olsun 1-1.5 ay sonra aktif olur, kutu koyulduysa gerisi gelir kutunun koyulması en büyük aşama :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 21 Temmuz 2011; 19:27:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GJesper

bizim apartmanada geldi kutuyu koydular kabloları cektiler yaklaşık 1 hafta önce .
    bağlanması herhalde 1 ayı bulcak.
     Türk Telekom binamızın altına mini saha dolabı koydu!

bunun için herhangibir talep yaptınızmı.Öyle rastgele gelmemişlerdir heralde
  • Arkadaşlar bölgenizdeki hat zayıflama değerlerine ve saha dolabına uygun yer ayarlanıp ayarlanmamasına göre birçok binaya bu dolaplardan koyulacak bir talepte bulunmanıza gerek yok. Zaten talepte bulunsanızda koymazlar telekomun siparişle iş yaptığı görülmemiştir, hat değerleriniz kötüyse ve bir site içerisinde yaşıyorsanız sizede bu dolaplardan koyarlar.

Süreç şöyle işliyor.

+Fiber kutunun koyulması için telekom ekibi site içerisinde inceleme yapıyor.
    +Eğer ankastrenin olduğu yere yakın uygun elektrik tesisatı ve kablolama için uygun yer bulunursa gerekli işaretlemeler yapılıyor.
    +Telekom ekibi gelerek boş kutuyu duvara bağlıyor.
    +Telekom ekibi gelerek kutuya elektrik çekiyor.
    +Kutunun içindeki hat blokları ve fiber switch, adsl-vdsl2 kartları takılıyor.
    +Fiber dolap ile ankastre arasına yeni bir bakır kablo çekiliyor.
    +Mevcut hat ankastrenizin üst kısmına saha dolabı için kullanılan yeni bir hat bloğu eklenir.
    +Bölgenizde telekom ekibi fiber kablo döşemesi yapıyor. (Aylar süren bir döşeme değil bizim mahalleye 3 günde döşediler)
    +Mahalledeki kablo döşemesi bitince, size gelecek olan kablo kazı yapılarak saha dolabının olduğu yere kadar getiriliyor ve saha dolabına bağlantısı yapılıyor.
    +Telekom ekibi bölgenizdeki fiber kabloları santrale kadar çekiyor yada o bölgeden zaten santrale giden bir fiber hattı varsa o hatta dahil ediyor.
    +Telekom ekibi saha dolabını açarak santralle olan fiber bağlantıyı kontrol edip aktif eder.
    +Ve son aşamada ankastredeki hatlarınız saha dolabından gelen bakır kabloyla ilişkilendirilmiş yeni hat ankastresine (hat bloğu) aktarılır.
    +Duruma göre hat aktarımından sonra santralden hattınızla ilgili ufak birkaç ayarlama yapılması gerekebilir bu süreye kadar sinyali alırsınız ama internete çıkış yapamassınız ertesi gün herşey hazır oluyor. (bende böyle oldu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 21 Temmuz 2011; 19:31:29 >

• talep yapmadım . 2 ay önce adsl bağlattım. bağlatmadan önce telekoma gittim yetkiliyle konuştum. yetkili dediki sizin ora anca 5-6 mbit alır falan . sonra adam durdu durdu sizin sitenin adını bida söylesene dedi söyledim bende. elinde bi liste vardı bizim semtin sitelerinin isimlerinin yazılı olduğu baktı buldu oradan. ben bunların hepsini arayacagım dedi 1 ayı bulur görüsmemiz falan demişti .

yani özet gececek olursak kendileri talepte bulundu. Yöneticiyle konuştum gecen gun bizim tt sizden bişey istedi mi ücret yada beklentisi var mı dedim yok valla dedi. kablolar için kılavuzlarıda dösediler sadece bağlantı kaldı.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.