Şimdi Ara

Türk Telekom Avrupa'nın Lider Telekom Şirketini Satın Aldı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk Telekom, 16 ülkede 27 bin kilometrelik optik fiber ağı ile Orta ve Güneydoğu Avrupa'nın önde gelen bağımsız data ve toptan kapasite servis sağlayıcılarından biri olan Invitel International'ı satın aldı

Türk Telekom, 16 ülkede 27 bin kilometrelik optik fiber ağı ile Orta ve Güneydoğu Avrupa'nın önde gelen bağımsız data ve toptan kapasite servis sağlayıcılarından biri olan Invitel International'ı almak için satın alma anlaşması imzaladı

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, Invitel Holdings A/S ile Invitel International’ın hisselerinin %100’ünün 221 milyon Euro karşılığında satın alınmasına ilişkin bir hisse alım anlaşması imzaladı. Türk Telekom kapanış koşullarına tabi bu anlaşma ile yaklaşık 197 milyon Euro ödeyecek.

Invitel International, Orta ve Güneydoğu Avrupa’da 16 ülkede 27 bin kilometrelik optik fiber ağı ile hizmet veren önde gelen bağımsız toptan data ve kapasite servis sağlayıcılarından biri.

Coğrafi bir “bağlantı merkezi” olma konusunda eşsiz bir konumda bulunan Türk Telekom, söz konusu satın alma ile Orta ve Doğu Avrupa bölgesi içinde artan data/geniş bant trafiğini ve Türkiye, Orta Doğu ve Asya pazarlarını Batı Avrupa ve Amerika’ya bağlayan data/geniş bant trafiğini sağlayarak bu konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Ayrıca, bu satın alma ile Invitel International ve Türk Telekom arasında sinerji fırsatlarının doğması ve ilaveten uçtan uca güvenilir ve daha yüksek kalitede hizmetler almaya kritik önem veren uluslararası data ve genişbant müşterileri ile iki şirketin de ilişkilerinin daha da güçlenmesi bekleniyor.

Satın alma işlemlerinin tamamlanması belli kapanış koşullarına ve düzenleyici makamların onayına tâbi olacak.

İŞTE Invitel International

 Invitel International, sahip olduğu 27.000 km optik fiber optik ağ ile Orta ve Güneydoğu Avrupa’nın önde gelen bağımsız toptan data ve kapasite sağlayıcı şirketleri arasında yer alıyor.

 Şirket, aralarında Avusturya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Almanya, İtalya, Romanya, Slovakya, Ukrayna ve Sırbistan’ın da bulunduğu 16 ülkede faaliyet gösteriyor.

 Invitel International’ın hizmet verdiği müşterileri arasında dünyanın önde gelen telekomünikasyon kuruluşları , internet servis sağlayıcılar ile AB ülkeleri ve ABD’den çok sayıda önemli kablo TV sunucu ve firması bulunuyor.

 Invitel International’ın 2009 yıl sonu itibariyle gelirleri 121,1 milyon Euro olup, FAVÖK 41,6 milyon Euro olarak gerçekleşti.

 Invitel International Orta ve Doğu Avrupa’da müşterilerinin beklentilerini yüksek kaliteli, güvenilir ve esnek telekomünikasyon çözümleri ile karşılama misyonu ile faaliyetlerini sürdürüyor. Fiber hatların yaklaşık yüzde 80’i Invitel International’a ait ya da uzun dönemli IRU (Indefeassible Right of Use) anlaşmalarına bağlı bulunuyor.

 Invitel International, faaliyet gösterdiği tüm bölgelerde müşterilerinin özel gereksinimlerine, en yetkin telekomünikasyon uzmanları aracılığı ile üst düzeyde katile anlayışı çerçevesinde, zamanında yanıt vermeyi amaçlıyor. Kuruluş müşteri odaklı ensek hizmet anlayışına ve ağ kalitesine dair bilinirliğini hızla güçlendiriyor.

 Tüm Avrupa’da yaygınlığı ile pazar avantajına sahip

 Tüm hizmet alanında entegre servis ve müşteri yönetimi sunuyor

 Tüm Orta ve Doğu Avrupa bölgesi ile Türkiye’de geniş coğrafi kapsama alanı

 Telekomünikasyon çözümlerinde yüksek kalite sunma

 Garantili SLA (Service Level Agreement- Hizmet Düzeyi Sözleşmesi)

 Yerel uzmanlar ve işine bağlı kadrolar

 Merkezi uçtan uca ağ yönetimi

 Hızlı, esnek ve gecikmesiz teslimat

 Kişiye özel, ölçeklenebilir ve maliyet etkin çözümler

 Kendisini kanıtlamış yönetim ekibi

 Tam hizmet yelpazesi

KAYNAK

KAYNAK 2

bizden sömürdükleriyle

daha önce açıldıysa , silinebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furi -- 19 Mayıs 2010; 1:52:51 >

• Bize yaptıkları fahiş fiyatları , şimdi de Avrupa'ya uygulayacaklar işte olan o
  • Inanamiyorum bu habere.
    Arkadaslar bilmiyorsunuz galiba ama bu firma turkiye'de turk telekom harici kendine ait sehirlerarasi(istanbul-izmir gibi) fiberoptik agi olan TEK FIRMA. Ve turk telekom bu firmayi alarak, turk telekoma alternatif son kullaniciya hizmet vericek firmalari yok etmeyi coktan basarmis.
  • Dünyadaki en pahalı interneti biz kullanmıyoruz, çoğu balkan ülkesinde ve avrupada bir çok ülkede kendi ekonomilerine göre ADSL fiyatları Tr ile neredeyse eşdeğer, sadece teknolojik olarak biraz geriden takip ediyorduk ama oger telekom bu konuda çok başarılı.
    ben sömürüldüğümüzü düşünmüyorum, çağımızın en etkin iletişim aracını sınırsız olarak şu anda 46 TL gibi bir fiyata kullanıyoruz, GSM operatorlerinde bile sınırsız aramalar 60-70 TL lerde.

Oger kazandığı para ile dünyadaki tüm telekomları alabilecek konumda, bu duruma vesile olan devlet adamlarımız sağolsunlar, fahiş fiyata dünyadaki en çok kazandıran telekomun %55 i satıldı. söylemeyim diyorum ama tutamıyorum kendimi, bukadar ucuza satıyorsun, hadi sattın diyelim 12 milyar $ para alıyorsun .
    113.6 milyar $ dış borç ile yönetimi alıyorsun, Türkiyenin para basan sektörlerini tek tek özelleştiriyorsun, vergide resmen tavan yapıyorsun, genişlemecimi daraltıcımı politika yaptığın belli bile değil, bunca gelire bunca özelleştirmeye rağmen 2009 sonu dış borç 265.3 milyar dolar, bu nası iş ulan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PAN-TURK -- 19 Mayıs 2010; 2:33:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: uzak_dogu

Dünyadaki en pahalı interneti biz kullanmıyoruz, çoğu balkan ülkesinde ve avrupada bir çok ülkede kendi ekonomilerine göre ADSL fiyatları Tr ile neredeyse eşdeğer, sadece teknolojik olarak biraz geriden takip ediyorduk ama oger telekom bu konuda çok başarılı.
    ben sömürüldüğümüzü düşünmüyorum, çağımızın en etkin iletişim aracını sınırsız olarak şu anda 46 TL gibi bir fiyata kullanıyoruz, GSM operatorlerinde bile sınırsız aramalar 60-70 TL lerde.

Oger kazandığı para ile dünyadaki tüm telekomları alabilecek konumda, bu duruma vesile olan devlet adamlarımız sağolsunlar, fahiş fiyata dünyadaki en çok kazandıran telekomun %55 i satıldı. söylemeyim diyorum ama tutamıyorum kendimi, bukadar ucuza satıyorsun, hadi sattın diyelim 12 milyar $ para alıyorsun ama o yılki cari açık geçen senlere göre dahada artıyor 31 milyar $ oluyor.
    113.6 milyar $ dış borç ile yönetimi alıyorsun, Türkiyenin para basan sektörlerini tek tek özelleştiriyorsun, vergide resmen tavan yapıyorsun, genişlemecimi daraltıcımı politika yaptığın belli bile değil, bunca gelire bunca özelleştirmeye rağmen 2009 sonu dış borç 265.3 milyar dolar, bu nası iş ulan ?

korede 1 gps 50 lira

• şimdi iyi güzel satın aldıda bunun bize ne faydası var benim günde 30 kere giden internetim düzelcekmi?
  • 1 örnekle olmazki bu, arnavutlukda 1024 ADSL 140 TL civarında, sadece orda değil sayısız örnek verebilirim.
    Teknolojik alanda ileri olan ülkeleri kıstas almak mantık çerçevesi değil, eğer dünyadaki genel ortalama alınırsa rakamların birbirine yakın olacağı kesindir.
    ayrıca ben koredede okadar düşük olduğunu düşünmüyorum.

http://au.pacnet.com/internet/home-dsl/
    Hong Kongdaki ISP firması, ADSL2 interneti, yani 8 Mbitlik interneti, ekonomik durumlarına rağmen ayda 30 dolara veriyorlar, kaldıki bura ve oradaki ekonomi kesinlikle karşılaştırılamaz bile, bir çalışan 250 $ geçinirken maaşının 10/1 i oranında internet ücreti veriyor

• internet en güzel Finlandiya'da. :-) Devlet,vatandaşın doğal hakkı olarak tanıdı geniş bant bağlantıyı.Oh.ne güzel.Bedava yani.
  • Adi Turk telekom , yoksa sirketi italyan-arap konsorsiyumu almamismiydi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

internet en güzel Finlandiya'da. :-) Devlet,vatandaşın doğal hakkı olarak tanıdı geniş bant bağlantıyı.Oh.ne güzel.Bedava yani.

Sadece 1 mbit bedava
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuickPlay

quote:

internet en güzel Finlandiya'da. :-) Devlet,vatandaşın doğal hakkı olarak tanıdı geniş bant bağlantıyı.Oh.ne güzel.Bedava yani.

Sadece 1 mbit bedava

Türk Telekom ADSL 1mbit sınırsız 42 TL.
  • Paranın ırzına geçiyorlar satanlar utansın
  • Eyvah avrupa yandı 1 mbit internet 4 gb kotalı ondan'da 100 euro isterler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THX -- 19 Mayıs 2010; 9:51:03 >
  • Şimdi onlar düşünsün...
  • tt' alternatifleri ortadan kaldırıp avrupayıda kazığa oturtmayı amaçlıyor hiç gücüme gitmedi nedense alıştık artık isyan eden yok bişey yapan yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: you_know_who

quote:

Orijinalden alıntı: uzak_dogu
    1 örnekle olmazki bu, arnavutlukda 1024 ADSL 140 TL civarında, sadece orda değil sayısız örnek verebilirim.
    Teknolojik alanda ileri olan ülkeleri kıstas almak mantık çerçevesi değil, eğer dünyadaki genel ortalama alınırsa rakamların birbirine yakın olacağı kesindir.
    ayrıca ben koredede okadar düşük olduğunu düşünmüyorum.

http://au.pacnet.com/internet/home-dsl/
    Hong Kongdaki ISP firması, ADSL2 interneti, yani 8 Mbitlik interneti, ekonomik durumlarına rağmen ayda 30 dolara veriyorlar, kaldıki bura ve oradaki ekonomi kesinlikle karşılaştırılamaz bile, bir çalışan 250 $ geçinirken maaşının 10/1 i oranında internet ücreti veriyor

kes lan bıdı bıdı yapma telekomda çalışıyosun anladık

telekomda çalışmıyorum, aksine telekomla alakalı yaklaşık 52 Bin Tl lik alacak davamın sonundayım, gerçekleri görmemek bağnazlıktır.

• TürkTelekom Türk değilki En son %55'i Oger Telekomundu..(%20'sini daha almak istiyordu) Dallanan budaklanan bir sahiplik var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuickPlay

quote:

Sadece 1 mbit bedava

Oradan kaçak hat çekemez miyiz yaav
  • bizi ilgilendirmezki türk telekom. çünkü tayyip abi onu sattı. naparsa yapsın türk telekom bize bi faydası yok zarardan başka
  • Travesti TÜRK TELEKOM
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.