Şimdi Ara

Türk Oyunu Ocean City Güncellendi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
5.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu grafıklerle bu oyunu ios android e çıkarsınlar 10 dolar fıyattan iyi para kazanabilirler bu da bir tavsiyedir pc de orjinal almaz kimse bunu he türk oyununa yardım niyetıne alırım ben ama toplasan hepi topu 500 kişi filan çıkar ülkeden
  • fena değil.yıllarca gta vice city gibi dünya çapında satılan , korsanları indirme rekoru kıran yapımlar bile daha yeni 2 3 senedir güzel grafikli olmaya başladı.
    türkiye de bir ilk olan bu oyunun grafiklerini eleştirmek biraz yanlış bence.çünkü yıllardır çöp gibi grafikli gta lara kimse grafiğe bak demiyordu.

oyun sektörü isanların zamanını öldürmesi içindir.insanlara rahatsızlık vermediği sürece grafikte sorun yok.

ayrıca ingilizce konusuna gelince dünyanın artık yaklaşık 3 kişi ingilizce biliyor.oyun sektöründe tutunabilmek için oyunun ingilizce yapılması şart.ancak diğer dillerinde eklenebileeceği modular bir yapı olmalı.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • fena değil.yıllarca gta vice city gibi dünya çapında satılan , korsanları indirme rekoru kıran yapımlar bile daha yeni 2 3 senedir güzel grafikli olmaya başladı.
    türkiye de bir ilk olan bu oyunun grafiklerini eleştirmek biraz yanlış bence.çünkü yıllardır çöp gibi grafikli gta lara kimse grafiğe bak demiyordu.

oyun sektörü isanların zamanını öldürmesi içindir.insanlara rahatsızlık vermediği sürece grafikte sorun yok.

ayrıca ingilizce konusuna gelince dünyanın artık yaklaşık 3milyar kişi ingilizce biliyor.oyun sektöründe tutunabilmek için oyunun ingilizce yapılması şart.ancak diğer dillerinde eklenebileeceği modular bir yapı olmalı.

• Bu denli tüketilmiş bir türle başarı elde edilebileceğini düşünmüyorum. Büyük emek harcanmış belliki ama keşke daha özgün bir iş olsaymış.
  • oyunun grafikleri bağımsız bir oyun için iyi bence dil konusuna gelince Türkiye de witcher ın resmi çeviri sitesi olmuş oyunçeviri miz var onlarla anlaşırlarsa türkçeyi rahatlıkla eklerler orada bir kaç dile çevirmeye yardım edecek insanlarda vardır heralde almanca vs görüntüler MoH pasific ten daha iyi duruyor bence bu haliyle oynarım bu oyunu şahsen
  • Bu oyun bittiğinde güzel birşeye benzeyeceğine eminim.Işık görüyorum oyunda yani.Türkler oyun yapmasını biliyor arkadaş.

• oyunun görüntüsü iyi bence bağımsız oyun için sorunlarını aşağıya yazdım bunlarda düzeltilirse maksimum 40 lira yapsınlar alırım oyunu (PC)

1- Arabaya inme-binme efekti(inerken havadan düşme hissi verdi bana)
    2- Göstergeler(Göstergeleri merak ediyorum)
    3-Konuşma yok oyunda o zaman pek görevde olmayacak(GTA VC deki gibi arabayla mavi baloncuk toplama gangster öldürme olabilir ancak)
    4-Silah vb. hiç bir şey yok şehirde sap gibi arabayla gezmek hoş olmaz bence
    5-İlk bindiği araç ağaca çarptı ve anında durdu halbuki hızlıydı kırılma dağılma efekti yok bunlar düzeltilirse çok iyi olur GTA falan anlamam o zaman bunu oynarım daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: :NeFeS:

Hala ismi niye Türkçe değil niye Türkiye'de geçmiyor oyun niye Türkçe değil.Türk yaptı diye herşeyi Türkçe olmak zorunda mı kardeşim milliyetçilik duyguları kabarmış yine ergenlerin.

Milliyetçilikle ne alakası var kardeşim sen tamamen kendi yapımın ülkeni yansıtan ses getiren bir oyun yapmak istemez misin ? Bu ülkeden ne fikirler çıkar biliyor musun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I3uRocKSiyoN -- 2 Temmuz 2012; 17:04:12 >
  • Oyunu Türk yapıyor diye adının Türkçe olma zorunluluğunu hangi yazılı veya yazılı olmayan kurala bağladınız merak ediyorum. Adam her konuda (maddi olsun, teknik olsun) yardıma ihtiyacım var diyor. Bu yardımı da sadece bizlerden beklemediği aşikar. Belki Polonya'dan bir eleman çıkacak, animasyon konusunda yardımcı olacak. Neden önünü kessin bu imkanın? Hazırladığı ürünün de pazarlamasını yapmak durumunda ki yabancı bir siteye sunmuş ürününü. ''Okyanus Şehri'' ile ''Ocean City'' isimlerinin yabancılar üzerinde bırakacağı etki her türlü farklı olacaktır. İngilizce dünya dili, sev sevme beğen beğenme ama durum bu. Sen ülkende Sandwich Store, Coffee Shop isimlerine izin ver, sonra gel bu adamı eleştir. Sanki Türkçe'yi dünya dili yapmak amacıyla oluşturulmuş büyük çaplı bir proje var da bir tek bu adam diretiyor ''İngilizce isimle piyasaya çıkacağım'' diye. Her şeyin olduğu gibi milliyetçiliğin de fazlası zarar.

• Türk bir oyun yaparsa bence türkçe isim koymalıdır diye bir DÜŞÜNCEM yok fakat sen bu oyunun ismini ingilizce koyarsan yapımcılar der : Yıl 2012 çıkan oyuna bak ?

Bence türk oyun sektörü adına gayet başarılı duruyor..

• bu nasıl türk oyunu türkçe kelime yok
  • Türkiyede hala senin gibi insanlar varken bu ülke kalkınmaz.
    quote:

Orijinalden alıntı: :NeFeS:

Hala ismi niye Türkçe değil niye Türkiye'de geçmiyor oyun niye Türkçe değil.Türk yaptı diye herşeyi Türkçe olmak zorunda mı kardeşim milliyetçilik duyguları kabarmış yine ergenlerin.

• Herkes gerekli desteği vermeliyiz vs vs yazmış ama adama sadece 1 kişi 10 dolar yatırarak destek vermiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wayward Son

Oyunu Türk yapıyor diye adının Türkçe olma zorunluluğunu hangi yazılı veya yazılı olmayan kurala bağladınız merak ediyorum. Adam her konuda (maddi olsun, teknik olsun) yardıma ihtiyacım var diyor. Bu yardımı da sadece bizlerden beklemediği aşikar. Belki Polonya'dan bir eleman çıkacak, animasyon konusunda yardımcı olacak. Neden önünü kessin bu imkanın? Hazırladığı ürünün de pazarlamasını yapmak durumunda ki yabancı bir siteye sunmuş ürününü. ''Okyanus Şehri'' ile ''Ocean City'' isimlerinin yabancılar üzerinde bırakacağı etki her türlü farklı olacaktır. İngilizce dünya dili, sev sevme beğen beğenme ama durum bu. Sen ülkende Sandwich Store, Coffee Shop isimlerine izin ver, sonra gel bu adamı eleştir. Sanki Türkçe'yi dünya dili yapmak amacıyla oluşturulmuş büyük çaplı bir proje var da bir tek bu adam diretiyor ''İngilizce isimle piyasaya çıkacağım'' diye. Her şeyin olduğu gibi milliyetçiliğin de fazlası zarar.

Arkadaş örneğin Ubisoft ben Türkler için ismini Türkçe koyayım diyor mu ? Bizi oyuncu yerine koymuyorlar mı ?

• arabanın yol tutuşu ve duruşu müthiş...

• quote:

Orijinalden alıntı: sevecenmordal

quote:

Orijinalden alıntı: Wayward Son

Oyunu Türk yapıyor diye adının Türkçe olma zorunluluğunu hangi yazılı veya yazılı olmayan kurala bağladınız merak ediyorum. Adam her konuda (maddi olsun, teknik olsun) yardıma ihtiyacım var diyor. Bu yardımı da sadece bizlerden beklemediği aşikar. Belki Polonya'dan bir eleman çıkacak, animasyon konusunda yardımcı olacak. Neden önünü kessin bu imkanın? Hazırladığı ürünün de pazarlamasını yapmak durumunda ki yabancı bir siteye sunmuş ürününü. ''Okyanus Şehri'' ile ''Ocean City'' isimlerinin yabancılar üzerinde bırakacağı etki her türlü farklı olacaktır. İngilizce dünya dili, sev sevme beğen beğenme ama durum bu. Sen ülkende Sandwich Store, Coffee Shop isimlerine izin ver, sonra gel bu adamı eleştir. Sanki Türkçe'yi dünya dili yapmak amacıyla oluşturulmuş büyük çaplı bir proje var da bir tek bu adam diretiyor ''İngilizce isimle piyasaya çıkacağım'' diye. Her şeyin olduğu gibi milliyetçiliğin de fazlası zarar.

Arkadaş örneğin Ubisoft ben Türkler için ismini Türkçe koyayım diyor mu ? Bizi oyuncu yerine koymuyorlar mı ?

Ubisoft'un oyunları :

- Ghost Recon
    - Assassin's Creed
    - Splinter Cell
    - Prince of Persia vs.

Fransızca mı? Hayır. Oyunlar hangi dil? İngilizce. Ubisoft ne firması? Fransız (sanırım burada yanılgıya düştün İngiliz/Amerikan firması değil Ubi, kendi dillerini feci savunan adamlardır Fransızlar). Ne demişim? ''İngilizce dünya dili, sev sevme beğen beğenme ama durum bu.''

Olay bitmiştir.

Ya onu geçtim, Crysis mevzusu olunca '' öeeeee Türk oyunu harikasın Cevat Yerli'' diyen adamlar gelip oyunun isminin Türkçe olması gerektiğini savunuyor. Pes.

Ek olarak :

- Mount & Blade
    - Civilization of Ottoman

İsimleri de Türkçe di mi ? :) Türkçe çıkan Kabus 22 ve M&B arasındaki farkı gördük. Sırf Türk yapımcılardan oluşan bir firmayla çok uluslu firma elbetteki farklı olacaktır. Piyasadaki bütün firmalar çok uluslu zaten, İngilizce isim koymaları da en normali. Çünkü sadece belli bir ulusa değil; tüm dünyaya pazarlayacaksın bu oyunu. Sadece Türk oyuncular için çıkarılmış Süper Can (buydu galiba ismi) Kabus 22 gibi oyunların durumları ortada. Aşın artık kendinizi. Ufkunuz genişlesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wayward Son -- 2 Temmuz 2012; 22:01:31 >

• çöp

• Geçenler %100 Türk yapımı eğitim uçağını gördük.
    Adı HÜRKUŞ.
    Şimdi sen bu uçağa kalkıp da yabancı isim koyarsan "senin kanında" sorun var demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clear_ -- 3 Temmuz 2012; 1:18:43 >
  • İmkanı olanların mutlaka destek vermesi gereken bir proje.

• Tamam Türk işi oluyor milli duygularımız depreşiyor da bu duyguları niye böyle kullanıyorsunuz. O araba sürüşü nedir ben onu sormak isterim. Araç sürüşünü yaptın da insan hiç mi denemez nasıl dönüyor nasıl ilerliyor tepki gösteriyor diye? Aceleyle bitirip hemen çekime girmişsin. Bu eleştirim tamamen yapıcıdır ben sadece oyunu tanıtırken biraz daha titiz olmasını isterdim. Çünkü sadece Türkler görmüyor bu videoyu.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.