Şimdi Ara

Türk.net VoWifi (Wifi Arama) Hizmetini Engelliyor (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
486
Cevap
11
Favori
25.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam lütfen bakar mısınız yarın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: altan2144

https://forum.donanimhaber.com/zyxel-vmg3312-b10b-ile-sorun-yasayanlar-icin-tavsiyeler--128174988-12 Bu linke tıkladığınızda ogulcanbb@ ve @Quad HD nin mesajını göreceksiniz. Oradaki talimatları uyguladığınızda turk.net vowifi sorunu çözülüyor. Talimatlara farklı olarak hizmet adını vowifi yaptım. Diğer herşey ogulcanbb@ ve @Quad Hd nin belirttiği şekilde olacak. Kısaca tarif etmek istiyorum. Ekran görüntüsünü de ekliyorum. 1)Vmg 3312-b10b modem ve turk.net kullanıyorsanız arama çubuğuna 192.168.1.1 yazın 2)Şifreyi değiştirmemişseniz kullanıcı adına admin şifreye ttnet girin. Değiştirmişseniz kendi kullanıcı adı ve şifrenizi girin. 3)Sonraki seçeneği atla diyerek geçin. Daha önce tanımlamışsanız o şekilde giriş yapın. 4)Modem arayüzünde altta yer alan başlıklardan ağ ayarı bölümünden nata girin. 5)Nat ayarının içinde yukarıdaki menülerden port tetiklemeye tıklayın. 6)Yeni sekmesine tıklayın. 7)Çıkan pencerede aktif ya da etkin işaretini seçip hizmet adına vowifi yazın. 8)Vdsl kullanıyorsanız Myisp_ptm_35 adsl kullanıyorsanız myisp_atm_35 i seçin. 9)Tetikleyici protokolü ve açık protokolü tcp/udp olarak girin. 10)Başlangıç Portunu Açma, Başlangıç Portunu Tetikleme, Bitiş Portunu Açma, Bitiş Portunu Tetikleme hepsini 500 yapın. 11)Modem arayüzünde alttaki menülerden bakıma tıklayıp yeniden başlat deyin. 12)Sistemi yeniden başlat deyip bekleyin. 13)Telefonu uçak moduna alıp Wifi ti açtığınızda arama yapabiliyorsanız vowifi etkin hale gelmiş demektir. Tekrar ogulcanbb@ ve @Quad Hd ye çok teşekkür ederim.
    işe yaramadı bu yöntem malesef.
    aile profilinde çalışıyor zaten. modemden birşey yapmaya gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

işe yaramadı bu yöntem malesef.
    aile profilinde çalışıyor zaten. modemden birşey yapmaya gerek yok.

Alıntıları Göster
    Aile profiline gerek yok. Bahsettiğim yöntem zyxel vmg 3312 b10b app7 yazılımında geçerlidir. Aile profilini iptal edin. Modemi arayüzden yeniden başlatın. Dediğim yöntemi deneyin. Daha sonra Telefonunuzdan kablosuz aramayı aktif hale getirin ve telefonunuzu yeniden başlatın. Vowifi açılacaktır. Kablosuz arama telefonda şebekeler bölümünden aktif hale gelmektedir. Telefonunuzun vowifi ye uyumlu olması ve operatörünüzün da o telefona destek vermesi gerekmektedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Aile profiline gerek yok. Bahsettiğim yöntem zyxel vmg 3312 b10b app7 yazılımında geçerlidir. Aile profilini iptal edin. Modemi arayüzden yeniden başlatın. Dediğim yöntemi deneyin. Daha sonra Telefonunuzdan kablosuz aramayı aktif hale getirin ve telefonunuzu yeniden başlatın. Vowifi açılacaktır. Kablosuz arama telefonda şebekeler bölümünden aktif hale gelmektedir. Telefonunuzun vowifi ye uyumlu olması ve operatörünüzün da o telefona destek vermesi gerekmektedir.

Alıntıları Göster
    aynı versiyon aynı modem var.üzerinde turk telekom yazıyor.
    ayarlar paylaştığınız görseldeki gibi yaptım. kaydettim. modemi yeniden başlattım.
    ama çalışmıyor.

sizde arama yaptınız vowifi üzerinden ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 20 Mart 2020; 1:21:36 >

• quote:

aynı versiyon aynı modem var.üzerinde turk telekom yazıyor.
    ayarlar paylaştığınız görseldeki gibi yaptım. kaydettim. modemi yeniden başlattım.
    ama çalışmıyor.

sizde arama yaptınız vowifi üzerinden ?

Alıntıları Göster
    Adsl mi kullanıyorsunuz Vdsl mi. Evet ben Wifi araması yapabildim. Telefondan kablosuz aramayı açık hale getirdiniz mi.

• quote:

Adsl mi kullanıyorsunuz Vdsl mi. Evet ben Wifi araması yapabildim. Telefondan kablosuz aramayı açık hale getirdiniz mi.

Alıntıları Göster
    yapa vdsl kullanıyorum.

vowifi kullabiliyorum turknet aile profili,turktelekomda , vodafoneda vs.
  • quote:

yapa vdsl kullanıyorum.

vowifi kullabiliyorum turknet aile profili,turktelekomda , vodafoneda vs.

Alıntıları Göster
    Aile profilini kapatıp modemi yeniden başlattınız mı? Söz konusu ayarları modem cgnata döndükten sonra yapınız. Bir de modem yeniden başlatma işini düğmeyle değil modem arayüzünden yapınız. Tüm işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve telefonu uçak moduna alın. Ben netis router kullanıyorum. Router kullanıyorsanız Wifi ye modemin kendi adından girin. Bu şekilde açıldıktan sonra routerdan da girebilirsiniz.

• quote:

Aile profilini kapatıp modemi yeniden başlattınız mı? Söz konusu ayarları modem cgnata döndükten sonra yapınız. Bir de modem yeniden başlatma işini düğmeyle değil modem arayüzünden yapınız. Tüm işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve telefonu uçak moduna alın. Ben netis router kullanıyorum. Router kullanıyorsanız Wifi ye modemin kendi adından girin. Bu şekilde açıldıktan sonra routerdan da girebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    herseyi anlattığınız gibi yapmıştım.
  • O zaman yapa altyapısını kullanıyorsanız myisp bölümünü tüm seçenekleri deneyerek kontrol ediniz. Çalışması lazım

• quote:

O zaman yapa altyapısını kullanıyorsanız myisp bölümünü tüm seçenekleri deneyerek kontrol ediniz. Çalışması lazım
    vmg8623 tede denedim az önce işe yaramıyor.

port tetikleme yapmadan vowifi çalışmıyor mu sizde? önceki mesajlar bazı kişiler çalıştığını yazmıştı vowifinin
  • hocam alakası yok türknet'ten kaynaklı bir hata modeme baya bir şeyler yaptık gülnare arkadaşımızla hiç birinde olmadı. alttaki fotoğraftaki gibi yapınca düzeldi tamamen türk net ile alakalı.

Türk.net VoWifi (Wifi Arama) Hizmetini Engelliyor
  • canergiray77 C kullanıcısına yanıt
    Bu sorunun bir an önce giderilmesi için arkadaşlarıma bildirimde bulundum. En kısa süre içerisinde çözümleyeceğiz.
  • quote:

vmg8623 tede denedim az önce işe yaramıyor.

port tetikleme yapmadan vowifi çalışmıyor mu sizde? önceki mesajlar bazı kişiler çalıştığını yazmıştı vowifinin

Alıntıları Göster
    Benim çalışmıyordu hatta aile modunda bile çalışmadı dediğim ayarı yapınca sorunum çözüldü.

• quote:

Benim çalışmıyordu hatta aile modunda bile çalışmadı dediğim ayarı yapınca sorunum çözüldü.

Alıntıları Göster
    bende aile modunda çalışıyor. modemde veya telefonda sıkıntı olsa çalışmazdı.

sizin bağlı olduğunuz santral ile veya ip grubuyla alakalı olabilir.
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Benimde böyle çalışıyor hocam diğer dediklerinize katılıyorum
  • Yorumsuz....
    Türk.net VoWifi (Wifi Arama) Hizmetini Engelliyor
  • BBlackman kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hız profilinizi kontrol edebilmemiz için aldığınız hız testi sonucu ile birliktehttps://turk.net/online-islemler/ üzerinden destek kaydı oluşturur musunuz? Kontrol ederek dönüş sağlayalım.
  • sorun düzeldi bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 25 Mart 2020; 0:37:16 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.