Şimdi Ara

Tüplü TV sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 4
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 47 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ouzqan (4 mesaj) tda 1562q (2 mesaj) KendiİsteğiyleAyrıldı (1 mesaj) mavi-kaplan (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    5186 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Ustalarım evde bulunan telefox marka tüplü televizyon var. Görüntüsü falan bir tüplü tv ye göre güzel ama ısınınca televizyon hafiften kararıp görüntüyü kapatıyor. Sadece ses veriyor. Daha da açık kalınca bi aç kapa yapıyor kendini ama görüntü yine gelmiyor. Tekrar görüntü gelmesi için baya bi soğuması gerekiyor sonra görüntüyü veriyor. Devamında yine sorunlar başlıyor ısınınca gidiyor falan. Bunun çözümü nedir Ustalarım?

|
    |

• Binbaşı
    1936 Mesaj
    Bu televizyon daha önce tamir gördü mü?

Kart üzerinde aşırı ısınmaya bağlı sararmalar mevcut. Bir iki lehim sorunu gördüm. Tamirci değilim ama uğraşa uğraşa edindiğim tecrübeyle söyleyeceklerim bunlar. Elinizde havya ve kaliteli lehim varsa,

DİKKATLİ OLMAK ŞARTIYLA!

resimde göstereceğim lehimleri tazelemelisiniz.

O televizyonun içinde şu anda fiş çekik bile olsa yüksek voltaj olabilir dikkatli olun! Hiç anlamıyorsanız tamirciye başvurmalısınız UYARDIK! SORUMLULUK SİZE AİTTİR. Başınıza birşey gelirse üzülürüz.

Lehimleme yaparken lehimler sağa sola bulaştırmadan sadece olması gereken yere yapılır.

Cihaz toplanmadan fişe takılmaz.

Gösterdiğim yerlerdi bir lehimleyin. Patlarsada yapçak bişey yok

• Yarbay
    5186 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. En kısa zamanda lehimle tamire girişeceğim bakalım ne çıkacak karşımıza. Hayırlı günler dilerim.
    |
    |
    90numaraşanzumanyağı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    649 Mesaj

Arkadaşım sen arkadaşa fanlı devre çiz ısınmasını engellesin :D.
    |
    |
    90numaraşanzumanyağı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5186 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

onu denedim hocam aldım usb den güç çeken ufak fanı aldım koydum ama yok olmuyor lehimleri düzelte bildiklerimi düzelttim ama yok tüp den kuşkulanmaya başladım.
    |
    |
    mavi-kaplan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5768 Mesaj
    tüp bitmiş olamazmı hocam elektronikçiler için 5 dk lık olay arızanın neden kaynaklandığı
  • Yarbay
    5186 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

tüp bitmeye yakın hocam ondna yapıyormuş lehimlerin hepsini elden geçirdim ama durum yanı soketlere yeni kablo çektim yine olmadı. tüp de astarı yüzünü geçeceği için işe yarar ne varsa alıp çöpe salladık.
    |
    |
    tda 1562q kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5768 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

tüp bitmeye yakın hocam ondna yapıyormuş lehimlerin hepsini elden geçirdim ama durum yanı soketlere yeni kablo çektim yine olmadı. tüp de astarı yüzünü geçeceği için işe yarar ne varsa alıp çöpe salladık.
    Sonunda çöpü ziyaret etti demekki hadi hayırlısı

Evimde 4k sony led tv var 55 inch köydeki tv de sony 72 ekran trinitron efsanesi gözlerim dijital 4k yayına alıştığı için tüplü tv yayını gözlerimi acayip yoruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
valorant points
valorant vp
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.