Şimdi Ara

Tümosan’dan motorundan tasarımına %100 yerli Mentap projesi [GÜNCELLENDİ] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Tümosan çok hırslı bir firma bence yapar,çok da güzel yapar.

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt
    Çok yüksek bir araba. Mafyaların ve magandaların gözbebeği olur yapılırsa :)

• quote:

Orijinalden alıntı: M.Akif Ersoy

Şu yerli arabayı yapın da artık binelim yahu. Orta seviye aile arabası olsa yeter. İthal arabalarla aynı fiyat olsa bile alırım. Alman Hans, Koreli Lee Su, Fransız Jack kazanacağına Konyalı Hüseyin, Sivaslı Ahmet kazansın.

konyalı hüseyin kazanmasın diye Lancia alırım daha iyi...
  • Başarılar. Çalışmaya devam.

• durmak yok yola devam türkiyem

• Helal olsun.Durmak yok yola devam.

• 1) yaw arkadaşlar şu anda ortada hiç birşey yok, sadece 1-2 resim afiş var, arkası gelirse tamam da 6 ay sonra unutulur giderse ?

2) tümosan ilk önce ben motor konusunda uzman olacam diye yola çıktı, şimdi zırhlı hafif mrap yapacam diyor, yani tank motoru işini beceremedim ben başka yönde gidiyorum gibi geldi bana.
  • Gelişmiş ülkeler gelişirken, bir prototip üretilirdi o prototipi birkaç firma üretirdi. Bizde tek firma ihaleyi kapmaya çalışıyor. Bir savaş durumunda TÜMOSAN fabrikası vurulsa yedek parçasız ve üretimsiz kalırsın. ABD, Almanya, Japonya, İngiltere hep birden fazla üreticiye aynı ürünü ürettirdi.
    Yani kimse kusura bakmasın ama başımızdakilerin aklı sadece vergi alma yöntemlerine iyi çalışıyor, o da zaten zorla alınıyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Ben diyorum. Ejder Yalçın zırhlısının sivil versiyonu üretilsin. Harika bir SUV olur.

harika bir suv olur ama ejder yalçın III ü yakından gördünüz mü boyutlarını biliyor musunuz? arabayla yanından korkarak geçtim ben tank gibi :) ortalama bir suv un 2-3 katı. sivil versiyonu olsa baya bi zayıflaması ve küçülmesi gerekir. o da heybetini azaltır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

Gelişmiş ülkeler gelişirken, bir prototip üretilirdi o prototipi birkaç firma üretirdi. Bizde tek firma ihaleyi kapmaya çalışıyor. Bir savaş durumunda TÜMOSAN fabrikası vurulsa yedek parçasız ve üretimsiz kalırsın. ABD, Almanya, Japonya, İngiltere hep birden fazla üreticiye aynı ürünü ürettirdi.
    Yani kimse kusura bakmasın ama başımızdakilerin aklı sadece vergi alma yöntemlerine iyi çalışıyor, o da zaten zorla alınıyor :)

En basiti Intel - AMD ornegi. AMD nin uzun yillar ayakta kalmasinin nedeni ordunun Intel'i baska firmaya patent haklari ve uretim izni vermesi icin zorlamasi. Uc gun sonra uretim yaptirdigin firma bir nedenden calismaz hale gelirse kalirsin ortada.
  • Kimse yerli araba konusunda Koç grubuna ses etmiyor. oysa bu grubun elinde yeterli bilgi birikim ve teknoloji mevcut. gerçi koçların kendisi yerli olmadığı için üretecekleri araç ne kadar yerli olur o ayrı konu. insanımıza yıllarca italyanların çöpe çıkardığı araçları satarak dünyaları kazandılar. hangi konuda olursa olsun konu milli olunca hep yan çizdiler.yerli araba yerli üretim devletin değil, aslen özel şirketlerin meselesidir. ancak ülkedeki özel şirketlerin Türkiye ve Türk insanı ile alakası olmayınca geçen yüzyıl dünyada yok olan devletçilik kavramı ortaya çıkıyor. o yüzden Tümosan gibi firmaları eleştirmek yerine destek vermeliyiz. bir olmaz iki olmaz ama eninde sonunda olur...

• Koç ve Sabancı ne yapmıs bu konuda şimdiye kadar? Kaportacılık başka bir şey değil. Onlardan beklentimiz kalmadı. Artık küçük firmalar yapacak yerli motoru da araçları da. Onlara verin otoyalları hazır para kazansınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.Akif Ersoy

Şu yerli arabayı yapın da artık binelim yahu. Orta seviye aile arabası olsa yeter. İthal arabalarla aynı fiyat olsa bile alırım. Alman Hans, Koreli Lee Su, Fransız Jack kazanacağına Konyalı Hüseyin, Sivaslı Ahmet kazansın.

alıştırın böyle kendinizi sağımlık inek gibi sizi sağan çok olur,ithal dediğin arabaların bir başarı geçmişi var hayvan gibi vergi uygulanıyor madem yerli yeni bir marka olacak vergilerden arındırılarak teşvik edilecek milletin güvenini kazandıktan sonra yeni modellerinde ufak fiyat güncellemeri yaparlar ama siz olduktan sonra bunların hiçbiri olmayacak
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.