Şimdi Ara

Tüm ZOOM X6 lar buraya (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
436
Cevap
0
Favori
94.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

teknick; şuanda istediğin şeyi wpa şifreleme açıkken denedim. laptop tan desktop a bir tane divx attım. ayrıca aynı zamanda da internette gezinip biraz kastırdım aleti. bende hiçbir sorun çıkarmadı.
    sanırsam ki mors un dediği gibi problem tamamıyle yapılan saldırılardan kaynaklanıyor.
    bugün bilgisayarı download için açık bırakcam.
    bakalım bir sorunla karşılaşacak mıyız.
    gelişmeleri yarın buraya yazarım.
    herkese saygılar.

bu arada benim wireless zoom un web console unda 11 + 54 mbps görünüyor.
    bu 125mbps hikayesi sizce ne zaman aktif olur?
    yani sıkıştırılmış dosyaları transfer ederken bunu yakalayamazsınız demişler. onda anlaştıkta, acaba oyun falan oynarken iki laptop; sizce 125mbps görebilme ihtimalimiz war mı? bilgisayarlar aynı odada kalırsa?
    birde sizce bunun için ayrı bir ayar gerekiyor mu?
    zoom un web sitesinde bununla ilgili bi döküman bulamadımda, sizin fikirleriniz neler? paylaşırsanız sevinirim.

herkese saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbulletx -- 23 Kasım 2005, 22:54:26 >

• quote:

Orjinalden alıntı: xbulletx

herkese tekrar merhaba...

teknick; şuanda istediğin şeyi wpa şifreleme açıkken denedim. laptop tan desktop a bir tane divx attım. ayrıca aynı zamanda da internette gezinip biraz kastırdım aleti. bende hiçbir sorun çıkarmadı.
    sanırsam ki mors un dediği gibi problem tamamıyle yapılan saldırılardan kaynaklanıyor.
    bugün bilgisayarı download için açık bırakcam.
    bakalım bir sorunla karşılaşacak mıyız.
    gelişmeleri yarın buraya yazarım.
    herkese saygılar.

bu arada benim wireless zoom un web console unda 11 + 54 mbps görünüyor.
    bu 125mbps hikayesi sizce ne zaman aktif olur?
    yani sıkıştırılmış dosyaları transfer ederken bunu yakalayamazsınız demişler. onda anlaştıkta, acaba oyun falan oynarken iki laptop; sizce 125mbps görebilme ihtimalimiz war mı? bilgisayarlar aynı odada kalırsa?
    birde sizce bunun için ayrı bir ayar gerekiyor mu?
    zoom un web sitesinde bununla ilgili bi döküman bulamadımda, sizin fikirleriniz neler? paylaşırsanız sevinirim.

herkese saygılar.

xbulletx Öncellikle denediğin için çok teşekkür ederim.
    Benim modeme Olusum yolu göründü!!
    xbulletx birşey daha sormak istiyorum Desktop makina zoomx6 ile birlikte gelen ethernet kablosu ile mi bağlı modeme? yoksa herhangi bir switch kablosuyla mı?
    Senin Soruna Gelirsek Henüz 125mbps hakkında bilgi edinemedim kaldı ki daha 54'ü bile kullanamıyorum onu da bir araştırayım en iyisi iyi birşeyler bulursam hemen paylaşacağım.
    Teşekkürler...

• quote:

Orjinalden alıntı: mors

Daha önce dediğim gibi bu tip kitlenmeler modeminize gelen port ataklardan kaynaklanıyor.Ben logları takip ediyorum devamlı.Kitlenme olmadığı zamanlarda loglar hep temiz.Adwanced setup/Intrusion Detection Setting ayarlarındaki süreleri değiştirmekle düzelebilir sanırım.

Bendeki Firmware türkçe Amerika Firmware'ini yükleyince kitlenme daha fazla oldu
    Intrusion Detection Setting dediğin nedir? bende öyle bir menü yok yada türkçe karşılığını bulamadım
    ayrıca saldırılardan kastetiğin şey aşağıdaki resimde olan şeyler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknick -- 24 Kasım 2005, 1:20:47 >

• tekrardan selamlar.
    teknick hiç sorun değil. sonuçta bi sakatlık varsa yardımcı olabildiysem ne mutlu. inşallah oluşum yine laga luga etmez:(
    desktop a bağlanırken direk kutunun içinden çıkan 4'lü ethernet kablosunu kullandım. istersen 8li ile de deneyebilirim. elimde mevcut. ayrıca lan1 e bağlı desktop.

quote:

Orjinalden alıntı: teknick

mors un saldırılardan kastettiği o sanırım. bende ldc++ dan download yapabilmek için tcp,udp den birer tane olmak üzere modemin 1412 ve 4111 portlarını açtım.
    saldırılar gerçekten bir anda arttı.
    yalnız henüz kopma veya kilitlenme gibi bir sorun ile karşılaşmadım çok şükür.

son mesajımı yazdığımdan beri açık laptop. download da gayet güzel. 23-24kb arası geliyor dosya. hiç bi düşme olmadı.

tekrardan görüşmek üzere, iyi geceler.

• quote:

Orjinalden alıntı: xbulletx

tekrardan selamlar.
    teknick hiç sorun değil. sonuçta bi sakatlık varsa yardımcı olabildiysem ne mutlu. inşallah oluşum yine laga luga etmez:(
    desktop a bağlanırken direk kutunun içinden çıkan 4'lü ethernet kablosunu kullandım. istersen 8li ile de deneyebilirim. elimde mevcut. ayrıca lan1 e bağlı desktop.

quote:

mors un saldırılardan kastettiği o sanırım. bende ldc++ dan download yapabilmek için tcp,udp den birer tane olmak üzere modemin 1412 ve 4111 portlarını açtım.
    saldırılar gerçekten bir anda arttı.
    yalnız henüz kopma veya kilitlenme gibi bir sorun ile karşılaşmadım çok şükür.

son mesajımı yazdığımdan beri açık laptop. download da gayet güzel. 23-24kb arası geliyor dosya. hiç bi düşme olmadı.

tekrardan görüşmek üzere, iyi geceler.

Emin ol bu söylediklerin benim için altın değerinde bu oluşum adamı bezdirir
    kendimiz hatanın nerede olduğunu iyice bulamadan modemi gönderinc olduğu gibi geri yolluyorlar
    xbulletx sana zahmet birde 8 li kablo ile denermisin? ben 8li kablo ile denediğimde modem sürekli kitleniyordu ama wpa da dosya aktarımında yine sorun oluyor uzun süreli denersen memnun olurum bakalım modem kitlenecek mi?
    4 lü kabloda bende de herhangi bir kitlenme olmadı ama wireless da wpa şifrelemede desktop bilgisayara 500mb lık dosya yollayınca yine kopuyor
    bu arada wireless kartının marka ve modeli nedir?
    bendeki Intel(R) PRO/Wireless 2200BG Network Connection
    Çok Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknick -- 24 Kasım 2005, 4:38:01 >

• Arkadaslar bende de zoom x6 modem var. Ben kablosuz teknojiler hakkinda fazla bilgi sahibi degilim. Ancak; olusum bilgisayar bana bu konuda gercekten cok iyi destek verdi. Olusum bilgisayari ilk aradigimda kablosuz baglantiyla modemime hic baglanamiyordum. Kendileri sorunun benim laptop bilgisayarimdaki kablosuz ag 'in aktif olmadigini ve laptoptaki bir tusa basarak bunu aktif hale getirecegimi soylediler. Sonunda cok buyuk ugraslar sonucunda ve olusum bilgisayardaki destekteki arkadaslarin sayesinde bilgisayarimla kablosuz internete cikmayi basardim.

Dün bu forumda x6 ile ilgili yazilanlari okudum. wpa sifresiyle zaten bagliydim ve wpa sifresiyle laptop bilgisayarimdan desktop bilgisayara 675 mb dosya gonderdim. Hicbir kopma yasamadim.:)) Ayrica download 'larda gayet iyi.

ilgilenenelere duyurulur.

SAYGILAR....
  • Aynen o resimdeki gibi. Son cevabımı yazdıktan sonra yine aynı şeyi yaşadım. Portlara aldığım aşırı saldırılardan sonra modem kendini resetledi.Hatta başkasının başına geldimi bilemiyorum ama loglardan gördüğüm modemin kendi kendine ip değiştirdiği.(telekomdan atanan ip).
  • Kablo konusunuda daha önce yazmıştım ama tekrar belirteyim.4 damar utp kabloda sorun yok ama 8 damar utp kablo 1.portta olursa telekom modemine bağlanmama gibi bir problemi var.Yanlız denerken 1 porta bağlı olan 8 damarlı utp kablonun diğer ucu boşta yada bağlı olduğu makina kapalıysa oluyor.Pc açıksa problem olmuyor.Hatta sorun çıkardığı anda 8li kabloyu 1den alıp 4 e takın anında bağlanıyor.Bu arada yukarıda bahsettiğimim gibi arkadaşlar logları takip etsinler.Bendeki loglarda makinanın kendi kendine ip değiştirdiğini bile gördüm.Sanırım bir savunma tedbiri var modemin ama işin kötüsü dökümanlar bu tip olaylarda çok yetersiz kalıyor.
  • Son bir not daha,
    Oluşumdaki arkadaşlar gerçekten yardım sever ama zoom hakkında standart sorunlar haricinde bilgi sahibi değiller maalesef.Spesifik sorunlarla giderseniz anca modemi değiştirirler ama bahsi geçen spesifik sorunların çözüleceğine inanmıyorum doğrusu.Çünkü bu sorunlar donanımsal yada yazılımsal sorunlar.Anca zoom çözebilir belki...
  • Aşağıdaki mesajı topik olarakta açtım ama bizim modemlerlede ilgili olduğu için burayada eklemek istedim...

Merhaba arkadaşlar,
    Biraz önce benim için inanılması güç bir şey yaşadım ve hemen sizinle paylaşmak istedim.Web üzerinden Nasaya ait olan hubble teleskopunun fotoğraflarını barındıran siteyi ziyaret ediyordum 1-2 wallpaper indirmeye kalkınca modemimim tcp/ip port saldırısı aldığına dair bir uyarı aldım.Modem tarafından kara listeye alınan ip yi araştırınca nasaya ait çıktı.Modemin karalistesini sıfırlayıp 2-3 kere daha denedim yine aynı şey oldu.Modem nasaya ait olan ip den gelen port tarama atağını farkedip hemen o ip yi bloklayıp kara listeye alıyor vede sayfaya bağlanamamaya başlıyorum. Bana çok dehşet verici geldi. Acaba nasa uzayı bitirdirdide sıra bizim makinalarımı geldi diye merak ediyorum doğrusu...

İlgilenenler için hubble sayfası aşağıda...

http://hubblesite.org/

• yok arkadaşlar bende 8 li crosss kabloda modem kitleniyor yada bunu da denemem lazım 2 makina bağlanınca kitleniyor wpa da hala sorun çözülebilmiş değil o yüzden şimdi kalo ile bağlıyım ayrıca yeni bir sorun daha ortaya çıktı
    bilgisayar açık modem açık herşey normal kullanıyorum hemen değil ama bilgisayar bir süre açık kaldıktan sonra bilgisayarımı restart ettiğimde tekrar açılınca modem ip vermiyor kendim ip atayıp bağlanmayı deneyince yine modeme bağlanamıyorum doğal olarak ta internete de çıkamıyorum! ancak modemi restart ettiğimde tekrar ip alıyor 4 portlu bi modemde bu inanılmaz bi hata! her yeni gelen için restart mı edilecek modem? tam bi saçmalık!!
    walla neredeyse pişman olacağım bu modemi aldığıma!!!
  • arkadaşlar wpa şifrelemede webten dosya indirirken ortalama kaç kb/sn ile veri indiriyor sunuz?
    ben kablo ile bağlıyken 20 nin altına düşmezken wireless la 16 dan yukarı çıkamıyoum!!!
  • Arkadaslarım 2 hafta once zoom x6 aldım. (daha onceden x4 vardı) x4 varken port acma ıslemını cok rahat yapıyodum once bılgısayara sabıt ıp verıp MODEMDEN DE BU IP PORTLARINI VIRTUAL SERVER KISMINDAN HALLEDIYODUM fakat x6 bunları yapmama ragmen portlar acılmadı halen gızlı gozukmekte DMZ olayı ıcınde gecerlı

sımdı den tesekurler!
  • dostum, 8 li kross kablo yerine neden 8 li düz kablo denemiyorsun. Normalde modemle bilgisayar arasinda düz kablo kullanmak gerekir. Bende 8 li düz kabloda hiçbir sorun çıkmadı.
  • LÜTFEN YARDIM !!!!
    Merhaba Arkadaşlar;
    İki hafta önce zoom X6 aldım. Modemin ayarlarını wireless olarak yaptım ve kurdum. Aynı zamanda kutunun içinden çıkan kendi orijinal Excelsus marka spliter'ı da taktım fakat ilk önce telefon hattım hışırtılı olarak çalıştı sonrada tamamen hat iptal oldu. İnterneti kullanabiliyorken telefona hat gelmiyordu. Fakat telefonu direkt taktığımda hat veriyordu. Zoom teknik servis spliter'ın arızalanmış olabileceğini ve yenisini almam gerektiğini söylediler. Başka bir spliter aldım (denemek için piyasadaki 5.Ytl olanlardan) şu anda telefon hattı çalışıyor fakat yine hışırtı var, modemi iptal ettiğimde hışırtı kesiliyor. Lütfen biri bana bunun neden kaynakladığını söyleyebilir mi? Enteresan olan bu hışırtının karşı taraftan duyulmuyor olması. Modemim telefona yakın olması bir neden olabilir mi? Ya da yeni iyi bir spliter ( hangisini ve nereden almam konusunda da yardımcı olursanız sevinirim ) alsam bu hışırtı da ortadan kalkarmı acaba ? Şimdiden teşekkürler...

• sevgılı asterix25

modemın ıcınden cıkan kablo duz mu cross mu? bu kablo ıcın bıraz daha acıklayıcı olursan ınan modemı dmz de tutuyorum ama hallen engellenmekteyım
  • quote:

Orjinalden alıntı: smgumus

LÜTFEN YARDIM !!!!
    Merhaba Arkadaşlar;
    İki hafta önce zoom X6 aldım. Modemin ayarlarını wireless olarak yaptım ve kurdum. Aynı zamanda kutunun içinden çıkan kendi orijinal Excelsus marka spliter'ı da taktım fakat ilk önce telefon hattım hışırtılı olarak çalıştı sonrada tamamen hat iptal oldu. İnterneti kullanabiliyorken telefona hat gelmiyordu. Fakat telefonu direkt taktığımda hat veriyordu. Zoom teknik servis spliter'ın arızalanmış olabileceğini ve yenisini almam gerektiğini söylediler. Başka bir spliter aldım (denemek için piyasadaki 5.Ytl olanlardan) şu anda telefon hattı çalışıyor fakat yine hışırtı var, modemi iptal ettiğimde hışırtı kesiliyor. Lütfen biri bana bunun neden kaynakladığını söyleyebilir mi? Enteresan olan bu hışırtının karşı taraftan duyulmuyor olması. Modemim telefona yakın olması bir neden olabilir mi? Ya da yeni iyi bir spliter ( hangisini ve nereden almam konusunda da yardımcı olursanız sevinirim ) alsam bu hışırtı da ortadan kalkarmı acaba ? Şimdiden teşekkürler...

Kabloları Doğru yerlere taktığına emin misin? dğiştirerek tekrar dene line'a ana hattı dsl'e modeme gidecek hattı phone'a da telefona gidecek hattı bağlamalısın bazen sorun çıartıyor

• quote:

Orjinalden alıntı: hammett

sevgılı asterix25

modemın ıcınden cıkan kablo duz mu cross mu? bu kablo ıcın bıraz daha acıklayıcı olursan ınan modemı dmz de tutuyorum ama hallen engellenmekteyım

sanırım o cewabı bana yazdı hammett
    sen dmz ayarları için olusum'un sayfasına baktın mı? orada ayrıntılı anlatıyor!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: asterix25

dostum, 8 li kross kablo yerine neden 8 li düz kablo denemiyorsun. Normalde modemle bilgisayar arasinda düz kablo kullanmak gerekir. Bende 8 li düz kabloda hiçbir sorun çıkmadı.

kendi içinden çıkan kablo 4 lü en idaili de o dur sanırım ama onu bile kullandığımda modem 1-2 saat açık kaldıktan sonra windows'u restart ettiğimde bu sefer ip almıyor modemi tekar açıp kapatmam gerekiyor!!!
  • Tecknick dostum,
    Ben 8 li düz kablo ve modemin icinden 4 lü kabloyla denedim herhangi bir sorun yasamadim. Senin sorun ethernet kartindan kaynaklaniyor olabilir veya virus olabilir. Ben ip almama ile ilgili bir problemi gecen sene zoom x4 'te yasamistim. Modemi baska bir bilgisayara bagladigimda ip aliyor ve internete giriyordu. Virusten hic suphelenmemistim ama sistemi ful virus taramasindan gecirdim bi suru trojan ve virus buldu. Sonra tekrar denedim bu sefer ip aldi fakat internete cikamadim sonunda windows 'u sıfırdan kurdum sorun düzeldi:)) umarim sende sorunu en kısa zamanda çözersin.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: asterix25

dostum, 8 li kross kablo yerine neden 8 li düz kablo denemiyorsun. Normalde modemle bilgisayar arasinda düz kablo kullanmak gerekir. Bende 8 li düz kabloda hiçbir sorun çıkmadı.

kendi içinden çıkan kablo 4 lü en idaili de o dur sanırım ama onu bile kullandığımda modem 1-2 saat açık kaldıktan sonra windows'u restart ettiğimde bu sefer ip almıyor modemi tekar açıp kapatmam gerekiyor!!!

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.