Şimdi Ara

Tüm ZOOM X6 lar buraya (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
436
Cevap
0
Favori
94.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • djdeha arkadaşım vurucu arkadaşımız denemiş bir sorun olmamış.
    sen geceleri bi süpürgeyi bi çalıştır ve flöresan olmayan normal 60 veya 100 varlık ampülün takılı olduğu bir odada makinayı çalıştırdığında ışıkta bir kısılma voltaj düşmesi oluyor mu? byük ihtimalle elektrik hattından kaynaklanıyordur.
    Bide elektrik süpürgenin markası ne? yeni bir süpürge mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: teknick

djdeha arkadaşım vurucu arkadaşımız denemiş bir sorun olmamış.
    sen geceleri bi süpürgeyi bi çalıştır ve flöresan olmayan normal 60 veya 100 varlık ampülün takılı olduğu bir odada makinayı çalıştırdığında ışıkta bir kısılma voltaj düşmesi oluyor mu? byük ihtimalle elektrik hattından kaynaklanıyordur.

elektrik süpürgesi bizim eski süpürge 1986 model rowenta 800 Watt
    ayrıca lambalarda sekme oluyor doğal olarak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vurucu -- 26 Ocak 2006 22:53:11 >
  • quote:

djdeha arkadaşım vurucu arkadaşımız denemiş bir sorun olmamış.

elektrik le ilgili bi sorun olsa heralde x5 dede aynı sorunu yasardık dıye dusunuyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: djdeha
    elektrik le ilgili bi sorun olsa heralde x5 dede aynı sorunu yasardık dıye dusunuyorum...

o zaman sorun modemindedir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vurucu

quote:

netten takip ettiğim kadarıyla sorun firmware de, update gelene kadar sorunun cözumu olacagını sanmıyorum.
  • quote:

netten takip ettiğim kadarıyla sorun firmware de, update gelene kadar sorunun cözumu olacagını sanmıyorum.

ne kızıyorsun hocam bizde farklı bişey mi dedik sonuçta modemdenmiş değil mi?
  • quote:

quote:

ne kızıyorsun hocam bizde farklı bişey mi dedik sonuçta modemdenmiş değil mi?

euhueh ne kızması estafurullah.. firmware ve guvenlık kaynaklı oldugu her yerde yazan birşey
    x5 e geciom :D biraz sakinleşmem lazım.. firmware bekleyecem yada birine bağışlayacam modemi :p

allah kurtarsın... euheu
  • sdilbaz@olusum.com.tr oluşum 'un zoom X6 5590 larından sorumlu teknik servis görevlisi bu kişiye mail atabilirsiniz ben birkaç kere yolladım ama pek sonuç alamadım hatta mail'i buraya eklemek istiyorum...
    quote:

Soru : Zoom X6 5590 kullaniyorum belirsiz araliklarla sürekli kitleniyor modemi tekrar açip kapatinca düzeliyor ancak bir süre sonra tekrar kitleniyor bu süre 3 saat ila 2 gün arasinda degisebiliyor. birçok forumda bunun hakkinda konlari okudum. oradaki kisilerde de ayni sorun var belirsiz araliklarla modem kitleniyor kimileri bunun yapilan saldirilardan dolayi modemin güvenlik duvari modemi kitleyip saldirilari engelliyor seklinde yorumluyor. Bu sorunun cevabi nedir acama neden modem böyle kitlenmelere yol açiyor.Darkhardware türkiyede belli basli büyük donanim inceleme sitelerinden biridir ve tespit ettikleri hersey de sonuçta denemelerden geçtigi için dogru sonuç veriyor. onlarda zoom x6 nin kitlendigini ve bu sebepten dolayi kullanicilarin rahatsiz olduklarini belirtmislerdir. ilgili yazinin link'ini veriyorumhttp://www.darkhardware.com/st.php?u=reviews/usr9108-vs-zoom-x6-3 sayfanin altindaki Zoom X6, en az rakibi kadar yetenekli ..... seklinde devam eden metin acaba bu sorun giderilebilirmi eger giderilemiyorsa neden sorunlu modemler satiliyor?

Sayin kullanicimiz sizin yazdiginiz gibi modemlerimizde kilitlenme sorunu yoktur. Sizin o forumda kilitlenme sorunu yasayanlar eski firmware kullananlardan kaynaklanmaktadir.

walla söylediği cevaba göre yeni firmware'i varmış 2 kere cevap yazdım modeme ancak cevap gelmedi bir daha yazacağım artık bun bir cevap verirler inşallah..
    sizde sorunlarınızı oraya da bildirin... bakalım ne diyecekler....
  • quote:

quote:

quote:

teknik servise göre sorun yok o yüzden yeni firmware çıkarmazlar.
  • arkadaslar zoom x6 modemimden acer marka bir lap top giriyor ama şifre koyamıyorum. şifreyi koyuyorum daha sonra bağlanırken şifreyi istiyor fakat yazdığım şifreyi kabul etmiyor neden olabilir???
  • icestar arkadaşım sen wireless ile mi bağlısın eğer bağlı değilsen en kolay yöntem modemin içinden wireless2ı kapat derim.
    sonra wireless'a şifre koyman için önce kablo ile bağlanacaksın sonra modemin içinden kablosuz bölümüne gelip şifrelemeden WPA yı seçeceksin sonra altına bir kutucuk açılacak oraya şifreni yazıp ayarları kaydet diyeceksin(save changes) sonra ayarları flash diske kaydet diyeceksin(write settings to flash)
    artık bağlantın şifreli
  • Müjde arkadaşlar Oluşum şimdiye kadar modemlerde herhangi bir sorun olmadığı görüşünü savunurken artık sorunları kabüllendi ve 1.7 olarak yeni firmware'in en kısa zamanda çıkacağı müjdesini verdi.
    Herkese Şimdiden Hayırlı olsun
    İnşallah tüm sorunlarımız en başta kopmalar geliyor tabi hallolur. bide MAC filter koysalar içerisine süper olacak...
  • BEN BU X6 DAN RANDIMAN ALAMADIM ARKADASLAR. ILK FIRSATTA DEGISTIRMEYI SINIRIMI BOZAN BU MODEMI DE ELDEBN CIKARMAYI DUSUNUYORUM . SORUNLARIMI YUKARKI SATIRLARDA YAZMISTIM. (SELAMLAR

FORUMU OKUDUM AMA BENIMKINE BENZER BIR SORUN GOREMEDIM .

EVIME BIR ADET ZOOM X6 MODEM ALDIM. WIRELESS I ILE DE NOTEBOOKUMU KULLANIYORUM. EVDE DE PC YE TAKTIM.. EVDE ELEKTRONIK ALETLER CALISINCA (MESELA KOSU BANDI ELEKTRIK SUPRUGESI VE DAHI TELSIZ TELEFON) INTERNET GIDIYOR VE ILGILI ALETIN CALISMASI BITENE KADAR DA GELMIYOR. ILGILI ELEKRIKLI ALET KAPANINCA KENDILIGINDEN GELIYOR..

SIMDI BENIM ANLAMAK ISTEDIGIM SU:

1- BEN BUNU YANLIS MI BAGLADIM..
    2- MADEM NOTEBOOK WIRELESS EVDE KABLO ILE BAGLI OLAN PC DE NIYE INTERNET GIDIYOR.. DAHA ONCE ALCATEL SPEED TOUCH KULANIRKEN HIC BOYLE BIR SORUNUM OLMUYORDU..

YARDIMCI OLABILECEK BIR ARKADAS VARSA COK SEVINICEM .CUNKU BUNALDIM ARTIK )
    BASKA BIR MODEMDE BUNLARI YASARMIYIM ACABA? HANGI MODEMI TAVSIYE EDERSINIZ? YADA BU ZOOM DA BANA GERCEKTEN YARDIMCI OLACAK BIR CALL CENTER VAR MI??
  • arkadaşım Telsiz telefon olduğunu söylememişstin ama gerçi elektirkli süpürge çalışınca kopuyor diyorsun!! telsiz telefonla sizi aradıklarında da internetin kopar haberin olsun aynı frekansta çalışıyorlar!! bu tüm modemler için geçerlidir!
    Yernde olsam modemimi bir tanıdığa götürüp birde orada denerim! yani evin elektrik hattında bir problem olabilir belki!! sadece bir tavsiye eğer öyle ise alacağın diğer modemde de böyle bir sorunla karşılaşman olası!!! ama götüreceğin kişi aynı apartmanda olmasın!!!
  • ihtimaller çok fazla arkadaşım telsiz telefonu çıkartıp bi denesene telsiz telefondan telefon hattına elektirk kaçağı olması bile bir ihtimal bu durumda da kopman çok olası bir durum olur!!
    sadece bi öneri yardımcı olabilir belkii
  • quote:

Müjde arkadaşlar Oluşum şimdiye kadar modemlerde herhangi bir sorun olmadığı görüşünü savunurken artık sorunları kabüllendi ve 1.7 olarak yeni firmware'in en kısa zamanda çıkacağı müjdesini verdi.
    Herkese Şimdiden Hayırlı olsun
    İnşallah tüm sorunlarımız en başta kopmalar geliyor tabi hallolur. bide MAC filter koysalar içerisine süper olacak...

tam olarak ne zaman çıkacak belli mi ?
  • hyr arkadaşım kesin bir açıklama yapmadılar umarım bir an önce çıkartırlar ama!!!
  • quote:

ihtimaller çok fazla arkadaşım telsiz telefonu çıkartıp bi denesene telsiz telefondan telefon hattına elektirk kaçağı olması bile bir ihtimal bu durumda da kopman çok olası bir durum olur!!
    sadece bi öneri yardımcı olabilir belkii

SAYIN HOCAM BEN HERSEYI KABUL ETTIM DIYELIM KI ELEKTRIKTEN SORUN VAR VSVS. KABLO ILE BAGLI OLAN ANA PC DE NIYE INTERNET GIDIYOR. YANI BU KABLO ILE BAGLI MANYETIK ALANLA ALAKASI YOK.. BUNA BIR ACIKLAMA GETIREBILIRMISINIZ.
    AYNI PC YE ALCATEL SPEED TOUCH BAGLIYKEN HIC BRI SORUN YOKTU

BUNU BU MODEMI URETENLERE NASIL SORARIZ BUNLARIN CALL CENTERI VAR MI ..
  • alcatel wireless mıydı? us mi ethernet mi? mrk ettim
    var arkadaşım istersen zoom un sayfasına girip amerikayı ararsın istersen oluşum.cm.tr girip oradakileri ararsın orada telefonları var!!
  • ya arkadaşlar bu lan dan kaynaklanan problemler nedeniyle kablosuza geçtim duzelecek mı dıye x6 da wpa şifre koydum sorunsuz su an netteyim ama internetten bişi dowload ederken (mesela msn messenger 7.5 msn in sitesinden) bağlantı bi 52 oluyo sonra 30 a düşüyor sonra 42 ve sonra 52 oluyo düzeliyor ama download sonunda veri miktarını zamana bolunce ( sanıye bakımından ) 51.96 çıkıyo ki buda normal anlamadım gitti kabloluda stabil di neden boyle yoksa butun kablosuzlarda mı oluyor boyle. yoksa sinyal azalmasından mı kaynaklanıyor ama pc ile modem arasında duvar fln yok aynı odada hatta aynı masa ustunde neden yardım lutfennn!
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.