Şimdi Ara

Tüm veriler güvende | QNAP TS453D NAS video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 7
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 gün 11 saat 47 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • DH Misafiri (3 mesaj) Mugetsuga (1 mesaj) Nymphetaminê (1 mesaj) PANTER_111 (1 mesaj) ccandan (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) (6 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Tüm veriler güvende | QNAP TS453D NAS video inceleme
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    7942 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

QNAP'ın özellikle PCIe yuvası sayesinde genişleme imkanı da sunarak fark yaratan ev ve küçük iş yeri odaklı 4 slotlu yeni nesil NAS cihazı TS453D test masamızda!

|
    |
  • Yarbay
    5135 Mesaj

"Tüm vergiler" diye okudum

• Binbaşı
    1746 Mesaj
    Video için Teşekkürler ama dolar 8.10 olunca bırakın almayı düşünmeyi insanın izleyesi gelmiyor.
  • Misafir Üyelik
    69003 Mesaj
    öncelikle 4 disk takarsınız 1 disk arızalanırsa verinir etkilenmez, 2. disk arızalanırsa verilerinizi kaybedersiniz. hangi raid modu konusunda bilgi verilmemiş, parite bilgisi ayrı diskdemi tutulmaktadır?

2 adet 2.5gigabit port denmiş ancak cihazının 2 etherneti bonding yapabilme kapasitesininin olup olmadığı belirtmemiş, eğer bonding yapamıyor ise aynı switch üzerinden 2 portu kullanamazsınız, veri tek port üzerinden yönlendirilir, 2 adaptörün aynı switch üzerinde ip adresleri farklı dahi olsa, siz network arayüzünde önceliği yüksek olan porta layer2 seviyesinde yönlendirilirsiniz,

cihaz işlemcinin üretim modelinden tarihinden io kapasitesinden bahsedilmemiş, eş zamanlı oturum sayısı limitiden bahsedilmemiş(smb).

açıkcası bu donanımı kısıtlı performansı kötü cihaza 2 3bin tl verene kadar, open nas yazılımları ile üzerinde virtualbox emulatörde çalıştırma imkanı varken ryzen 2600 işlemcili ufak bir amd4 kasa toplamak çok daha akıllıcadır.
    |
    |

• Misafir Üyelik
    69003 Mesaj
    7/24 çalışınca işler biraz değişiyor.
    |
    |
  • Misafir Üyelik
    69003 Mesaj
    Bu cihazların avantalı çok düşük elektrik tüketimlerinin olması. 45 Watt işlemcili bir sistem kurmuştum zamanında. 4 tane 7200rpm Hdd ile birlikte. Elektrik faturasına yaptığı ekleme canımı sıkmıştır. Şu an WD mycloud kullanıyorum. Plex server kurulu. Direct stream ile filmlerimi gayet akıcı bir şekilde ağdan paylaşabiliyorum. Arayüzde de bir takılma yok. Bu alet de my Cloud can aşağı kalmaz muhtemelen. Ama işte fiyatlar... bunun yerine raspberry pi ve çoklu USB hdd kutusu daha ucuza kurulabilir gibi geliyor bana.
    |
    |
  • Yarbay
    7305 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ccandan

Video için Teşekkürler ama dolar 8.10 olunca bırakın almayı düşünmeyi insanın izleyesi gelmiyor.

8.25

Yarın ola hayrola

|
    |
  • Binbaşı
    1951 Mesaj

Bende vergi diye okudum. Tam küfür edecektim yine ek vergi falan geldi diye.
    |
    |
    Mugetsuga kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    148 Mesaj
    kur sebebiyle ülkemizde malesef fiyatları çok yükseldi ,yurt dışında 500 $ satılan bu ürün bizde 7.250tl, 4 tane de disk aldığınızı düşünün,ben Asus RT AX-82U router'a 1 tb usb 3.0 harddisk bağladım, telefona,tablete,pc 'ye Aicloud kurdum, dünyanın heryerinden diskime ulaşabiliyorum,resim,video yükleyebiliyorum,müzik arşivime ulaşabiliyorum,ayrıca evde media sunucusu olarak da kullanılabiliyor.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Masal Oku
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
ankara gülüş tasarımı
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,437
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.