Şimdi Ara

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM (534. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
25.163
Cevap
87
Favori
730.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 532533534535536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Maşallah hocam.

Hocam hangi bandlar kullanılıyor bu yayında?

Bu arada hocam soruyorum ama mahzuru yoktur umarım, Turkcell'de mi çalışıyorsunuz?
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Turkcell’de OMC olarak çalışıyorum hocam.

800+1800(20+10 MHz)+2600 olarak çalıştırılmıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BraveHeart kullanıcısına yanıt
    Hocam cahilliğimi mazur görün lütfen, OMC nedir?

Maşallah hocam, imrenmedim desem yalan olur, TT ile daha 169Mbps'i geçebilmiş değilim. Vodafone ile bile 200Mbps'i geçen olmuş, iş inada binecek artık illaki geçiceğim o 200Mbps hızı, artık dermanı Gayrettepe binasının çatısında mı bulurum bilmemem
    Operasyon mühendisi diyebiliriz

Bu test direkt antenin baktığı yönden ve önünden alınıyor, o yüzden böyle sonuçlar alıyoruz.

İlla ben 200 üstü yüksek hız alıcam derseniz indoor antenler bulunan bir mekan tercih etmeniz gerekiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam ben turkcell de 300mbit destekli galaxy s6 ile 259mbit almıştım evimde 150mbit altı görmüyordu baz istasyonu 1km uzaklıkta olmasına rağmen şuan telekom kullanıyorum 10mbit görürsem şükrediyorum baz istasyonu neredeyse aynı konumda ama aradaki fark uçurum

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

• quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

Operasyon mühendisi diyebiliriz

Bu test direkt antenin baktığı yönden ve önünden alınıyor, o yüzden böyle sonuçlar alıyoruz.

İlla ben 200 üstü yüksek hız alıcam derseniz indoor antenler bulunan bir mekan tercih etmeniz gerekiyor
    Geçen ağustos ayında bir kaç farklı şehirde avm avm dolaştım yine huzura eremedim hocam, hatta oralar daha da kötüydü.

Hocam İndoor sistemlerin farkı nedir? Örneğin sadece Band3 ile bir avm'de 80-90Mbps hızlar görebilirken dışarıda bu hıza frekans birleştirerek varabiliyorum ancak, bu performans farkı nasıl oluşuyor?

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt

Hocam TT frekans birleştirdimi güzel de, Band20'si düşman başına

Evimde band 3 + band 20 var 4/2 çekiyor ama hız düşük yinede, istasyonun önünden fiber geçmesine rağmen kuleye fiber çekemeyen şirketten ne bekliyorum ki :D acaba gerçekten haberlerimi yok şikayet etsem çekerlermi merak ediyorum
    Aynı sistem ikisi de. Indoor isteniyorsa içeriye de antenler konuluyor. Bina içinde antene yakın olduğunuz için hızın yüksek çıkması daha olası oluyor

Hocam konuyla alakasız ama az önceki mesajda dediğim gibi istasyonun önünden geçen şehirlerarası omurga gibi fiberi baz istasyonuna nasıl çektiririm nereye nasıl şikayet edebilirim?
    Anladım hocam,.yalnız yine hüzünlü bir gerçek geçen aylarda denk geldim, sakin, yoğun kullanım olduğunu düşünmediğim bir yerde saat 22'den sonra - 68RSRP Band3 LTE-A (göremiyorum ama muhtemelen band20 ile birleştiriyor) hız testi yaptım yok yine yok

Artık acaba hız sınırı mı var TT de diye merak etmeye başladım. Mobil birimde çalışan bir TT personeline denk gelirsem soracağım.

Çok ciddi yoğunluk vardır hocam o zaman yav.

Olabilir hocam TT bu haberleri olmamasına şaşmam.

Çekilir de hocam, bazın önünden geçen fiberin bir faydası olmaz, taa en baştan ayrı fiber çekerler genelde TT'de, artık en yakın nerede OFTK, boş lif bulunan ek kutusu, santral artık hnagisi varsa. Öyle ek alıp çoklamayla fiber işi pek hoşlarına gitmiyor sanırım.

Hocam fibere geçirmek biraz riskli bir işlem. İnternet kesinitisi olunca baz istasyonu da kesiliyor ve servis veremiyor

Emin olun radyolinkler çok hızlı, performansları çok iyi.

İstasyonlar neye göre fibere aktarılıyor pek bir bilgim yok açıkçası. Transmisyon planlamacıların işi oluyor o. Planları varsa aktarılır

Evet hocam yoğunluk var dediğim bölgede birbirlerine yakın 3 operatöründe kulesi var turkcell de 8 anten, vodafone ve telekomda 7 şer anten var, forum ankaraya çok yakın oldukları için forum ankaranın trafiğini taşıyorlar gün içinde üçündede fiber yok ama turkcell 5-6 tane radyolink kurmuş her cepheye bakan ve fiber varmış gibi hizmet verebiliyor ama vodafone ve telekom tırt.
    Hız sınırı konulmuyor diye biliyorum. Cihazın modeli ne ?

Sony XZ hocam.

Hocam fiberle beslenmeye başlayan bazdaki R/L sökülüyor mu? Acil durumlarda büyük sıkıntı yaratmaz mı o zaman?

İnşallah adam ederler hocam.

Yukarda ekledim 3 band var ve hız 90 üstü görmedi
    Ama sokak arasında direkte istasyon var band3 ve bandz20 apt çok dar alana yayın yapıyor 180 i çok rahatlıkla görüyor boş olursa 200 üzeri hız alınıyor

• TeknoSeyir'in haftalık gündem değerlendirmesinde 5G ile ilgili bir konudan bahsettiler. Kesin bir şey yok henüz ama 5G aktif olunca, 5G'ye özel tarifeler/paketler dahilinde sunulacağından bahsediliyor. Yani, bu tarifeleri/paketleri almayanlar, 5G hizmetinden yararlanamayacakmış. Yine 3-5 GB'lık tarifeler/paketler söz konusu olacaksa, hız sınırlandırmaları uygulanacaksa, 5G kapsaması çok sınırlı kalacaksa (5G'lik tarifeyi/paketi 4.5G'de kullanmaya mecbur kalacaksak); ne anladık bu işten?

3G'den 4.5G'ye geçtiğimizde, mevcut internet faydamızı direkt olarak 4.5G'de kullanabilmiştik. "Bu faydaları yalnızca 3G altyapısında kullanabilirsiniz" gibi kurallar yoktu. Sanırım 5G'de bu tarz kurallar uygulanacak.

5G konusundaki heyecanım gitgide azalmaya başladı. 2020'de kullanıma sunulacak fakat ortada doğru düzgün 5G destekli cihaz yok. 5G'li olanlar da çok pahalı.

Şarja ne gibi bir etkisi olacak, kapsama alanı ne boyutta olacak, saçma sapan bantlarla mı 5G verilmeye çalışılacak... Bunların hepsi birer soru işareti.

Bu sene telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum. 5G'siz bir telefon almak mantıklı mı sizce?

• 
Sayfa: önceki 532533534535536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.