Şimdi Ara

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM (285. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.163
Cevap
87
Favori
730.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam turkcell hep LTE yaziyor bende, sizde 4G yazıyor. Vodafone'dan mi gectiniz?Onlarda 4G ibaresi kullanılıyor, operatör ayarlarınıza bir bakin, guncellenmemis olabilir.

Bir de yaptiniz mi bilmiyorum ama hız/kapsama sorununu Turkcell'e bildirin, henim olduğum yerde de 4.5G az cekiyordu ve yavaştı, bildirdikten yaklaşık 4 ay sonra yeni baz istasuonu kurdular,su an sorun yok. Bu konulara turkcell onem gosteriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet normalde lte yaziyor, telefonda vodafone hat takiliydi, vdfn simi cikarip turkcell'i takinca bazen boyle kaliyor. Telefonup yeniden baslatinca lte yaziyor.

Ana hattim vdfn oldugundan turkcell'i takmiyorum pek. O yuzden yeni baz talebinde bulunmak benim icin gereksiz talep olmus olur

• Turk Telekom Istanbul Sisli Note 5

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

• Pttcell - S6 - Ankara/KIZILAY

• Turkcell.

Cihaz xiaomi mi5s

Yer bursa korupark avm

• sabah 5.30 atasehir İstanbul türkcell mi5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunnkaar -- 18 Mart 2017; 21:26:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sivas Merkez

GM5 Plus

Teşekkürler Türk Telekom

• Turkcell 4.5G evimde yaptım test'i evim için çok iyi değer vodafone denemedim ama deneyemede gerek yok sadece band 20 var, turk telekom ise max 60mbit

Buda Turkcell 4.5G - Turk Telekom Hipernet 50Mbit

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIMTÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

Netflix'in tr de serveri yok sanırım yurtdışı çıkışı anlamında örnek için denedim.

• Vodafone Kastamonu/ Araç.TLF:Samsung A5 2016

Turkcell daha iyi idi.vodafonda uygun fiyatlı

• TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

• Turkcell, Tekirdağ merkez. Tepedeki radyolink toplama kulesi yanı, 1800 MHz frekans 4x2 MIMO.
    TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIMTÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Turkcell, Tekirdağ merkez. Tepedeki radyolink toplama kulesi yanı, 1800 MHz frekans 4x2 MIMO.

Hocam Kusura bakma.

Sinyali hangi mhz 'den aldığımızı nereden bileceğiz? (1800 mü 800 mhz mi)

Bir telefon almayı düşünüyorum ama cihaz 800 mhz'i desteklemiyor.

• 800 bandını görmeyen bi tek iphone 5 vardı diye biliyorum başka 800 e bağlanamayan cihaz yok. Samsung için *#0011# bağlanılan baz istasyonu ve bant genişliği çekim gücü vb bilgileri veriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaan0616

800 bandını görmeyen bi tek iphone 5 vardı diye biliyorum başka 800 e bağlanamayan cihaz yok. Samsung için *#0011# bağlanılan baz istasyonu ve bant genişliği çekim gücü vb bilgileri veriyor

Samsung C9 Pro 800 bandını desteklemiyor.

Cihazı beğendim ama alsam mı almasam mı karar veremedim.
  • Samsung telefonlarda *#0011# yapılarak şebeke menüsü açılıyor oradan görülebilir. Diğer telefonların kendi şebeke menülerinden görünür. Qualcomm modemli cihaz ise rootlu olarak Network Signal Guru kullanılarak bakılabilir.

Telefona baktım da desteklemediği tek frekans 800 değil, ayrıca 2600 frekansını da desteklemiyor. Şehir içlerinde sıkıntı olmaz ama operatörlerimiz şuan çoğu yerde öncelikli kapsamayı 800 üzerinden veriyor. Daha büyük yerlerde 1800 ile veriyor. Tekirdağ'ın ilçelerinin çoğunda Turkcell'de 800 var mesela ama 1800 sadece büyük ilçelerde. 2600 de kapasite ihtiyacının daha büyük olduğu Tekirdağ merkez ve sahil kesimi gibi yerlerde kullanılıyor ki o da cihazda yok. Bu şekilde anca Cat6 olsa da 1800 ve 2100 bantlarını birleştirebilir ki 2100 bandını da kullanma sinyali veren tek Turkcell var sanırım. Tabi bu frekanslarda da kapsama biraz sıkıntı oluyor şehir dışına çıkınca.

• TT 4,5G si nasıldır memnun musunuz genel olarak geçmeye değer mi?
  • Her operatörün kötü olup iyi olduğu bölgeler vardır şu çok iyidir diyemeyiz o yüzden kullanan akraban veya arkadaşlarından bilgi alman daha sağlıklı olur.
  • KindredX kullanıcısına yanıt
    Bu çok göreceli bir soru.

Zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz eviniz ve iş yeriniz ve arasındaki yol çevresinde bulunan baz istasyonları bu soruya cevap olur ancak.

Örneğin elinde 3 taşıyıcılı bir cihaz var (s7 edge), ve iş yerin 3 baz istasyonu gören bi noktada, üçünü de birleştirir dünyanın hızını alırsın.

Veya 5 taşıyıcılı tek telefon olan s8 in olur, evin de 5 baz istasyonu anteni gören noktada olur aldığın hıza kendi gözün inanmaz o an kullandığın operatörü ilah zannedersin.

Gibi gibi

• Turkcell aksam yogunlugu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IsO6 -- 17 Nisan 2017; 22:24:14 >
  • Vodafone'un bartın merkezde 4.5gde 3mbps geçtiğini görmedim 3G de gece 2den sonra ancak 20mbps alınıyor.
  • 
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.