Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (380. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.494
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gbzlim kullanıcısına yanıt
    satıcı dolandırıcı ürünün gittiği yer brezilya

https://www.17track.net/tr/result/express-details-190012.shtml?nums=RE109641602EN
  • Ürün vedo ile geliyor ne olmuş bu daha Türkiye ye girmemiş mi ?
    girince bildirim oluyormu ?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• Bir postam şu durumda Turkey, Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi, Receive item at office of exchange (Inb) dünden beri bekliyor acaba bir sorun mu vardır yoksa haftasonu diye mi geç işliyor ? Çinden gelen bir postam daha vardı gece ve bu sabah tüm işlemleri tamamlanmış evime doğru yola çıkmış.

Garip geldi hep Turkey, Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi, Receive item at office of exchange (Inb) şu işlem çıkıyordu diğer işlemler aynı gün devam ediyordu.
  • beklemek lazım sanırım ukim yolu görünüyor ya da torba daha açılmadı ,benimde aynı durum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: imhiret

beklemek lazım sanırım ukim yolu görünüyor ya da torba daha açılmadı ,benimde aynı durum.
    bekle dur 20 günü geçti ya
  • Merhaba arkadaslar, 1 ay once aldigim sj4000 action kamera dun sehrime Manisaya geldi. Ancak bugun tekrar istanbula gittigini gordum. Ne oldugunu anlayamiyorum. Yardimci olabilecek biri var midir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ashwood

Merhaba arkadaslar, 1 ay once aldigim sj4000 action kamera dun sehrime Manisaya geldi. Ancak bugun tekrar istanbula gittigini gordum. Ne oldugunu anlayamiyorum. Yardimci olabilecek biri var midir ?

Manisa için zimmet edildi anlamına geliyor. Bir kez daha gönderi yurtiçi merkezine sevk edildi deyince Manisa'ya gidecek. Kafa karıştırıcı bir durum.

• Bak mesela benimki de öyle;

2015-04-05 07:06
    SAMSUN, SAMSUN 75.YIL PİM/SAMSUN 75.YIL PİM, MERKEZ, PTT İşyerine Girdi, Zimmet Alındı
    2015-04-05 01:59
    İSTANBUL(AVR), İSTANBUL AVPİM/İSTANBUL AVPİM, ZEYTİNBURNU, PTT İşyerine Girdi, PTT İşyerinden Çıktı, Alıcı Merkez Torbayı Açtı
    2015-04-04 13:38
    SAMSUN, SAMSUN 75.YIL PİM/SAMSUN 75.YIL PİM, MERKEZ, PTT İşyerinden Çıktı, Zimmet Edildi
    2015-04-04 13:20
    SAMSUN, SAMSUN 75.YIL PİM/SAMSUN 75.YIL PİM, MERKEZ, PTT İşyerine Girdi, Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi
    2015-04-03 22:42
    İSTANBUL(AVR), İSTANBUL AVPİM/İSTANBUL AVPİM, ZEYTİNBURNU, PTT İşyerinden Çıktı, Posta Teslim Bordrosu Kapatıldı
  • Arkadaşlar telefon getirme işi ne durumda şu aralar. Gümrük hala sıkı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: germakoci

quote:

Orijinalden alıntı: ashwood

Merhaba arkadaslar, 1 ay once aldigim sj4000 action kamera dun sehrime Manisaya geldi. Ancak bugun tekrar istanbula gittigini gordum. Ne oldugunu anlayamiyorum. Yardimci olabilecek biri var midir ?

Manisa için zimmet edildi anlamına geliyor. Bir kez daha gönderi yurtiçi merkezine sevk edildi deyince Manisa'ya gidecek. Kafa karıştırıcı bir durum.

Saticiya gonderilme ihtimali olabilir mis ? Boye bir endisem var. Yarin manisa merkez ptt ye gidecegim, konuyu gorusecegim, sizlerle de paylasirim. Sacma sapan seyler oluyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: yabuburak

quote:

Orijinalden alıntı: Pulluk

Muhtemelen senden 15-20 yaş falan büyüğümdür çocuk. Bu forumu da 8 yıldır takip ediyorum. Emin ol senden öğrenebilecek herhangi bir şeyim yok. Şikayetim yönetime iletildi bu arada.

Sağol eyvallah birkaç kişiye daha şikayet ettir iyi olur her insan her insandan birşeyler öğrenebilir, bilgi dediğin denizdir senin bildiğin ise denizden bir damla...

Eğer kargo takip kısmında:

This shipping method used by your seller is to ensure
    a more efficient shipping service.
    You can track your order here
    Seller's Shipping Method.
    For more information, please contact the seller

diyorsa verilen kod ve bazen sitede bulunan cevaplar da sahte. Ama, bu satıcı ürünü göndermiyor demek değil. Sanki ürün normal seyrini takibediyormuş gibi bilgiler giriliyor. Benim bir ürünüm 1 er gün arayla, İstanbula geldi, Bursaya geldi, Mudanyaya geldi bilgileri girildikten 15 gün sonra gerçekten geldi. Bir satıcıdan da aldığım 2 adet üründen bir adedi geldi biri gelmedi. Satıcı ayrı ayrı paketledim demişti. (Biri +3.0, biri +2.5 gözlük olduğu için aynı gün fakat 2 sipariş olarak geçmiştim) Bir adedinin parasını iade etti. Şu anda küçük küçük 4 adet siparişim yollarda. Sipariş terihi 27 Şubat, 1 adedi gerçek taahhütlü ve salı günü Mudanya'ya ulaştı. Pazartesi gelmesini bekliyorum. (Postacı haftada bir pazartesileri gelir). Diğer 3 ürünüm ise sahte numaralı ama satıcıların referansları iyi. Geleceğini tahmin ediyorum.
    Eskiden Aliexpreste kargo takipsiz ürün yoktu. Sonradan özellikle ucuz ürünler için bu yolu uygulayan satıcılar var. "Seller's shipping Method"!?.

Aliexpress'in garanti limitinin sonuna kadar bekleyip, sonra, süreyi geçirmeden dispute açmak lazım.

Bilgisizliğimiz belli olunca agresif olup sitenin uslubunu bozmayalım.

• Özel mesajınızı bu mesajı yazdıktan sonra okudum ve cevap ta yazdım. Burada benim amacım haklı çıkmak değil. Benim burada amacım Yanwen standartlarında olmayan bir ürünün nasıl olup ta yanwen'de takip edildiğini öğrenmeye çalışmak. Ama siz bunu anlatmak yerine farklı yollara kayıyorsunuz. Keşke bana şu şu şu yüzünden şu şöyledir, bu böyledir diye yazabilseniz de hepimiz rahatlasak. Yazdığınız bunca şey arasında elle tutulur, konuyla alakalı olan bir-iki cümle var, ben de bunların ucundan tutup yürümek istiyorum o kadar. Ama bu bilgilerdeki tutarsızlığı da yok sayıp körü körüne size inanacak değiliz elbette. Daha önce defalarca yazdım yine yazıyorum.

Bu Kod formatı'nın Yanwen olduğunu nereden anlıyoruz.
    Verdiğim resmi iyi okuyamamışsınız. Evet sizin de yazdığınız gibi bazıları ## ile başlıyor. Ama YP yada YW ile bittiğini nasıl göremiyorsunuz? Bizim Kod EN ile bitiyor. Yani bu formata uymuyor. Diğer 2 format ise zaten Y ile başlıyor. Eeee bunlar da uymuyor. Peki nasıl oluyor da bu RExxxxxEN formatı Yanwen kodu oluyor? Lütfen bana bunu açıklayın. Hepimiz öğrenelim.

Yine 17Track sitesinde ve diğer birçok sitede posta kodu standartlarında Kodun ilk harfi R ise bunun taahhütlü ve 2kg'dan az paketler için verildiği görülüyor. Sorgulanıyorsa Taahhütlüdür, sorgulanamıyorsa Taahhütsüzdür diye bir cümle olamaz. Ben nereden bileceğim o zaman?

Yukarda @f@tih arkadaşımız hepimizi adam yerine koyup güzel bilgiler vermiş. Son 2 harfin ülke kodu olduğunu söylemiş ki zaten buradaki resimde de gözüküyor, EN koduna sahip bir ülke yokmuş.

ZATEN BAŞLI BAŞINA BU BİLGİ BİLE KODUN SAHTE OLDUĞUNU, BİZİM BURADA BOŞUNA TARTIŞTIĞIMIZI ORTAYA KOYUYOR. YANİ BU KOD NE YANWEN NEDE BAŞKA BİR TAŞIYICI KODU.
    ANCAK BU BİLE BAŞKA İNSANLAR HAKKINDA DOLANDIRICI DİYE HÜKÜM VERME HAKKINI BİZE VERMEZ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 5 Nisan 2015; 16:35:44 >

• China post'ta bir sıkıntı var galiba.1 martta ürün alınmıştır yazıyor,hala ordan çıkış yapmadı ürünüm.Ne yapıcaz böyle
  • emrtgb kullanıcısına yanıt
    Benim de son kargom gonderildikten 12 gun sonra hareket gordu. Bir hafta daha bekleyin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrtgb

China post'ta bir sıkıntı var galiba.1 martta ürün alınmıştır yazıyor,hala ordan çıkış yapmadı ürünüm.Ne yapıcaz böyle

Gönderi müşteriden alınmıştır ibaresinden sonra sevk edildi bende de gözükmemişti. Yaklaşık 20 gün sonra Türkiye'ye ulaştı. Türkiye'den durum güncellendi. Sevk edildi durumu şart değil haliyle. Ben de sıkıntı var diye düşünmüştüm.
  • emrtgb kullanıcısına yanıt
    Ocak 26'da alıp Şubat 2'de takip edilmeye başlayan ürünüm 26 Mart'ta elime geçti.Yaklaşık 45 gün Çin gümrüğünde hareketsiz kaldı.Şu sıralar Çin gümrüklerinde çok büyük yığılmalar olduğundan bahsediliyor.Kayıtlı posta olduktan sonra elinize geçer,biraz sabretmek gerekiyor.Önemli olan dispute süresini geçirmemeye bakın
  • Yorumlarınız için teşekkür ediyorum:)Bugün paypal üzerinden itirazda bulunmuştum,1 hafta daha bekleyeyim bari napalım:)
  • Arkadaşlar cuma gününden beri Turkey, Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi, Receive item at office of exchange (Inb) bu durumda kaldı bir sıkıntı var mıdır?
  • Merhaba arkadaslar yurtdışıdan ilk defa alışveriş yapicam ama aklima takilan bir soru var.Ben Ankarada oturuyorum alicagim urun gumruge takilisa benim urunu alabilmem icin Istanbula gitmem mi gerekli yoksa Ankaradan halledebilir miyim? Bilen bir arkadas varsa beni aydinlatsin lutfen.

• 
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.