Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1172. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.577
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11701171117211731174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba, amazondan amazon dışı bir satıcıdan raket aldım. Fiyatı 55 euro, kargo ağırlığı da 250 gram gibi bir şey. Gümrüğe takılmaması için satıcıyla iletişime geçip 22 euro altı fatura göstertmem mantıklı olur mu sizce? Ya da gümrüğe takılırsa çok uğraşır mıyım Ankaradayım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alperyt A kullanıcısına yanıt
    amazondan alınan ürünler için böyle bir şey söz konusu olmaz. Alışveriş yapanlar olanaklı olmadığını yazıyor. Vergi çıkarsa kapıda ptt görevlisine ödeyebilirsiniz
  • braveyours kullanıcısına yanıt
    Satıcı amazon ürünlerde zaten vergiyi amazon alıp hallediyor ama amazon dışında satıcıdan alınca merak ettim acaba gümrükle uğraşıyor muyuz diye. Cevabın için teşekkür ederim hocam.
  • 30 martta kalkan uçak hala iniş yapamamış😉

Gümrük/PTT ne yapıyor bunlar böyle😠

Kayıtlı postayı bile kaydetmiyor adamlar.

Nisan ilk haftası çıkış yapan paket ilçeye girene kadar sorguda hareket yoktu.

Bu sorumsuzların yüzünden 3 liralık şeye 5 lira takipli kargo parası ödeyip 8 lira veriyorum. Onu da ne kaydediyorlar ne getiriyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ürünümü ptt kargo ile Almanya ya gönderdim teslim edilmesini beklerken böyle bir uyarı ile karşılaştım.Yardımcı olursanız sevinirim. TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • mozden M kullanıcısına yanıt
    Hocam bizde de 28 Mart'ta yurtdışına sevkedilen ürün hala giriş yapmadı. 6 Mayıs'a kadar da gelmesi gerekiyordu, kuzenin düğünü için lazımdı. 20 Mart'ta sipariş ettik, yetişir dedik, mahçup oldum. Aynı şekilde bir aydır giriş yapmayan bayağı kayıtlı posta bekliyorum. Sorun PTT'de sanırım.
  • Sadecebirdost kullanıcısına yanıt
    17track ne diyor paket için? Teslim edileceği yerleşim yerine ulaşmış mı? Sanki evde bulamadık diyor..

• Arkadaşlar merhaba 19 nisanda kargoya verilen ürünümün durumu bu şekilde. Bir hafta geçmiş aradan. Türkiye'ye yeni mi gönderiliyor anlamadım?

https://t.17track.net/tr#nums=RB947060050HK

Takip kodu: RB947060050HK

• quote:

Orijinalden alıntı: mozden

17track ne diyor paket için? Teslim edileceği yerleşim yerine ulaşmış mı? Sanki evde bulamadık diyor..
    Hareketleri bu şekilde hocam  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • Merhaba arkadaşlar, ebay'den bir ürün sipariş geçtim. Almanya'dan DHL ile geliyor. Üründe herhangi bir fatura yok, bir sorun çıkarsa adresimi ismimi ürün ismini fiyatını içeren PayPal ve ebay fatura ekran görüntüsü göstersem yeterli olur mu? Ürünün değeri 4 euro. Satıcı sadece 100 euronun altındadır diye bir not koymuş kargoya. Bir de bizimle DHL mı PTT mi iletişime geçiyor? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mürenzeki -- 27 Nisan 2018; 21:31:40 >
  • Sadecebirdost kullanıcısına yanıt
    "Alıcıya bildirim gönderecekler. O da gidip ilgili gümrük biriminden alacak." Diye anladım.

• Hepinize merhabalar aliexpress üzerinden farklı farklı mağazalardan 30 euro altında ürünler seçtim.

Yani sormak istediğim noktaya gelince sepetimde 5 farklı mağazan 5-8 dolar arası ürünler var tek bir mağazadan 30 euro üstü ürün yok. Ancak en son toplamda 58 euro ya denk geliyor . Şimdi 30 euro sınırına takılmış sayılıyor mu ? Teşekkürler İyi günler.

• Vergi dilimini 22 Euro olarak düzenlediler

5 farklı satıcıdan 22 euro geçmeyen ve farklı posta kodları ile gelen ürünler için vergi ödenmez Hepsi bir paket içinde gelmeyecektir.
  • RB947060050HK

Arkadaşlar ürünüm 19 nisanda kargoya teslim edilmiş. Ancak 8 gün sonra yurt dışına sevki yapılmış. Aynı gün içinde yapılması gerekmiyor muydu?

• merhaba, aliexspresten Aldığım ürüne 44 TL vergi çıkmış görünüyor PTT de bu ücreti nasıl ödeyeceğim kapıda mı tahsil ediyorlar yoksa Eft vs yapmak lazım.
  • kargonuzu evinize getiren ptt görevlisi sizden tahsil eder postaneden alacaksanızda aynı işlem yapılacak
  • Herkese merhaba..

Son zamanlarda Amazon Standart Shipping ile alışveriş yapan oldu mu? Yaklaşık süre nedir?
  • Arkadaşlar benim kargom şuan ptt şubesinde. 2 gündür de teslime çıkmadılar, yurt dışından gelen gönderileri önemsemiyorlar mıdır anlamadım. Kardeşimin adına olan kargoyu ben gidip alabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aeson01 kullanıcısına yanıt
    Kimlik ibrazı isterler Siz alamazsınız
  • 
Sayfa: önceki 11701171117211731174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.