Şimdi Ara

Tüm bankaların güncel mevduat faiz oranları (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.811
Cevap
162
Favori
394.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aktif bank büyük risk ne olacagı belli olmaz imar bankasına dönebilir 3 krs için riske girmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gs190505 G kullanıcısına yanıt
    Yonetim basta durdugu surece aktife bir sey olmaz. Bunu herkes biliyor.

• Moldova_lover kullanıcısına yanıt
    uzun vadeli bono almam demiştiniz almışsınız hayırlı olsun
  • gs190505 G kullanıcısına yanıt
    Bu n-kolay bono yani hazine bonosu değil.Bu bononun fiyatı faiz artışından etkilenmiyor.Şu an 15'den hazine bonosu alsam faizler 16'a çıksa zarar ederim.Ama aktifin bonosunda bu durum söz konusu değil.Ben faizler 20'lere gelince 3-4 yıllık hazine tahvillerine girecem diye yazmıştım.Şu an yaptığım 13,50-14 gibi çöp banka mevduat faizlerine karşı en azından 16,04 GÜNLÜK faiz oranından kendimi garantiye almak..
  • Arkadaşlar normalde döviz ve altına yatırım yaparım ancak sepete TL de ekledim. %14 günlük ile ING'de şu anda. Şimdi benim merak ettiğim velev ki yarın MB faizi 75-100 bp yükseltti, bu durumda vadeli mevduat faizlerine de hemen yansıtılır mı bankalar tarafından? Süreç nasıl işliyor MB faiz artırımlarından sonra?
  • mojno M kullanıcısına yanıt
    Tamamen bankanın keyfine kalmış.Zaten merkez faizi artırsa bile bankalar mevduat faizlerini artırmayabilir,saray baskısı yüzünden..Ya da aralık ayında olduğu gibi göstermelik artırıp 2-3 hafta sonunda kırmızı çizgi olan 15 bandı altına geri çekerler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moldova_lover

Tamamen bankanın keyfine kalmış.Zaten merkez faizi artırsa bile bankalar mevduat faizlerini artırmayabilir,saray baskısı yüzünden..Ya da aralık ayında olduğu gibi göstermelik artırıp 2-3 hafta sonunda kırmızı çizgi olan 15 bandı altına geri çekerler..
    Anladım hocam teşekkür ederim. Açıkçası al-sat yapmak için TL'ye geçiş yaptım 4.02'lerden ama geçtiğimden beri bir türlü alım fırsatı vermedi dolar. Bir önceki hafta 4.01'lere çıkıp 3.93'lere gevşemişti. Kaç tane al-sat fırsatı kaçırdım son 2 hafta hatırlamıyorum bile. Bu da benim cenabetliğim olarak tarihe not düşülsün.
    Ben en son ekimde 3,77'den elimdeki doları satmıştım hala yerine koyamayarak YAYA kaldım..
  • Burganbank 14,85 oran verdi 32-180 arası vadeye
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir66

Burganbank 14,85 oran verdi 32-180 arası vadeye
    eft ücreti alıyorlar mı?
    Bankalara fisildiyorlar onceden ne kadar artacagini. Onceden pozisyon alip artisi yapiyorlar. Geneli 50 bp arttirdi. Karardan sonra ekstra bir artis beklemiyorum. Bir sure sonra tekrar dusururler. Aralik 2017 de oyle olmustu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ücretsiz olmasi icin tanimlama yapiyolar

• quote:

Orijinalden alıntı: Moldova_lover

Ben en son ekimde 3,77'den elimdeki doları satmıştım hala yerine koyamayarak YAYA kaldım..

Aynen, malesef ben de ve uzun süre koyamayacağız malesef hatta hiç.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Benim alıma geçtiğim zamanlar, 4,10 üzeri sattım. Faiz artışının şiddetine göre alıma başlayacağım.

• Öngörü: MB 0,75 faiz artırır ve Erdoğan Başkan olur= dolar 3,85. (Fed faiz artırmazsa 3,75) sene sonu 4,10 maksimum.

Öngörü2: MB 0,50 faiz artırır ve Erdoğan kazanır= dolar 3,90-95. Sene sonu 4,20.

Öngörü3: MB faiz artırmaz Erdoğan kazanır .....

Senaryolar hazır 😁 Sadece öngörülerdir kesinlikle Tavsiye değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: needacar

Öngörü: MB 0,75 faiz artırır ve Erdoğan Başkan olur= dolar 3,85. (Fed faiz artırmazsa 3,75) sene sonu 4,10 maksimum.

Öngörü2: MB 0,50 faiz artırır ve Erdoğan kazanır= dolar 3,90-95. Sene sonu 4,20.

Öngörü3: MB faiz artırmaz Erdoğan kazanır .....

Senaryolar hazır 😁 Sadece öngörülerdir kesinlikle Tavsiye değildir.
    Kimin kazanacağı konusunda şu noktada bir yorumum yok, fakat dolar tahminleriniz çok ütopik, buraya not düşüyorum, en iyimser tablo karşısında dahi dolar 4 tl nin altına düşmesi pek olası değil...
  • Merkezin faizi 13,50 oldu.Yetmez ama evet...
    Bu artış diğer bankalara ne oranda yansır hocam ?
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    Daha önce de dediğim gibi bankalar önce artırıyor sonra sarayın kırmızı çizgisi olan 15 bandının altına çekiyorlar.Ama görüşüm bir hafta içinde tüm bankalar en az 50 baz puan faizleri artırır.Bakalım ilk atak hangisinden gelecek...
  • 24 nisan vade günümdü.

yeni para değil.

36 gün,90.900 tl,14.80, halkbank devam dedik bakalım.

daha iyisi yok bence.

önümüzdeki vade günümde döviz mevduatına geçmeyi planlıyorum.

• 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.