Şimdi Ara

tulpar t7 10.1.1 Oyunlarda Donma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tulpar T7 10.1.1 modeli var CS GO, H1Z1 gibi oyunlarda MSHYBRID ve AYRIK modlarında takılmalar oluyor. İkisinde de denedim oyun içinde takılmalar oyundan çıkınca masaüstünde sağ tıklayınca takılmalar yaşıyorum.

i7700HQ işlemci 1060 ekran kartı 16 GB RAM olmasına rağmen bu takılmalar oluyor, bilgisayar daha yeni olmadı geri iade etmeyi düşünüyorum.

Aklıma anakart, işlemci ya da ekran kartında sorun olduğu geliyor.

Sorun sizce neden kaynaklanıyor olabilir iki modda da sıkıntı yaşıyorum oyunlarda donmalar gözle görülür derecede farkedilir seviyede. İlk defa oyun oynuyorum bu tür sorunlarla karşılaşıyorum.

Orjinal windows 10 pro lisansı var pc de. Tüm sürücüler güncel olmasına rağmen böyle durum normal mi sizce?

• Hocam direk iade edin paranızı alın aynı sorunlarla bende karşılaştım ama nafile çözüm yok

Direk iade edin paranızı kurtarın
  • Abra A7 7.1 sürümünü aldım bende daha 1 hafta olmadı,internette dolaşırken bile bazen takılıyor. Bir de daha iyi SSD taktırmıştım. ben de iade etmeyi düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A5 v9.2 cihazı alalı 2 gün oldu tüm driverları yüklü orjinal win10 pro var fakat eski oyunlarda bile arada bi tekleme yapıyor.
    Geforce experience programına girerken bariz bi takılma oluyor videoda görüldüğü üzere sürekli daire çizmeme rağmen program açıldıktan sonra 2 kere olmak üzere hafif tekliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=frIrUfKzqkQ
  • Prefringer P kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde girişte ve hesap kısmına geçiş yapınca donmalar sık oluyor, bende olan donmalar video'ya göre çok daha fazla. Birde açılışta sağ alttaki pil işaretine tıklayınca donma oluyor sürekli. Genel bir şey olduğunu düşünüyorum aynı modeli kullananlarda da aynı sorun var. Windows güncellemesi ile çözülür belki de çözülmez bakalım.

Monster kullanmayan biri kontrol etse birazda olsa anlayabiliriz. Cs go'daki donmaları ssd'ye yükleyerek çözdüm, 1 TB'lık harddisk mi bozuk donmalar yapıyor onuda anlamadım çok kalitesiz geldi.
  • vahvah V kullanıcısına yanıt
    Hocam teknik servisin söylediği Kaby lake işlemcilerle win10 sıkıntısı olduğu yönünde. Başlarda tereddüt ediyordum fakat herkesde aynı sorun varsa güncellemeler ile gidericeklerdir. Eğer pc yi pil de kullanırsan donma süresi dahada artıyor ben videoyu şarjdayken çekmiştim. Son olarak büyük ihtimalle kapatmışsındır ama eğer kapatmadıysan xbox dvr ı kapatmalısın, zira ben harici diskden oynuyorum cs de hiç donma ile karşılaşmadım.
  • Valla onu bilmiyorumda HDD de sorun olduğunu düşünüyorum artık, dün oyun indirirken HDD ye pc bildiğiniz kasıyor anlam veremedim. daha önce hdd yüklü oyun oynayınca takılmalar oluyordu şimdi ise oyun oynamadan sadece indirince bilgisayar çok ağırlaşıyor.
  • sene olmuş 2017 5400rpm hdd kullaniyorlar. Normal yani

• vahvah V kullanıcısına yanıt
    İşletim sistemi ssd ye kurulmuşssa etkilememesi lazım aslında.

http://www.hdtune.com/download.html

Şunu indirip diskinizin sağlına bakıp benchmarklarını yapın.

http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html

Bu da olabilir. Lakin hdd bozuk bile olsa ssd de olan işletim sistemini etkilememesi lazım. Hiçbir driver kurmadan sadece intel ve nvidia sürücülerini kurup deneyebilirsiniz bir de. Bir de başka bir konuda arkadaş nvidia denetim masasından performans moduna alınca düzeldiğini söylemiş bir arkadaş. Bunu da deneyin.
    https://forum.donanimhaber.com/asus-x550vx-xx147d-oyundan-atma-donma-fan-sesi-artmasi-kod-43-hatasi-cozumu--124331026

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacı1992 -- 27 Şubat 2017; 18:37:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• emreyusuf01 kullanıcısına yanıt
    5400rpm falan kullanmiyo monster uzun zamandir bilip bilmeden sallama ben tulpar t7 v3.2 kullaniyorum kasma donma yok geforce experience butun bilgisayarlarda ilk acilirken cok ufak bir tekleme yapiyor ama bu oyle rahatsiz edecek bir sey degil eger xbox dvr aciksa bir sikinti olusmakta onu kapatmayi deneyin

• capucimo C kullanıcısına yanıt
    Güncel monster modellerinde 1TB Seagate ST1000LM048 HDD SATA-3 7mm 128MB

modeli kullanilmakta. Bu modeli google sorgusuyla aratırsanız 5400rpm çağ dışı 2005lerden kalma hdd kullanildigini görebilirsiniz. Cehalet başa bela yazık...

• emreyusuf01 kullanıcısına yanıt
    Arkadasim 5400rpm eski oldugunu bende biliyorum ama hala ps4 te bile 5400rpm kullaniliyor ama konumuz bu degil benim t7 v3.2 de herhangi bir ozellestirme yapmadigim halde hgst 1tb 7200rpm kullanilmakta bu adamlar neden 1 sene sonra 5400rpm ye gecsin ki
    Edit:pardon monsterin sitesinden kontrol ettim baslangic hddlerini seagate 5400rpm yapmislar yakistiramadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capucimo -- 28 Şubat 2017; 13:47:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prefringer

Hocam teknik servisin söylediği Kaby lake işlemcilerle win10 sıkıntısı olduğu yönünde. Başlarda tereddüt ediyordum fakat herkesde aynı sorun varsa güncellemeler ile gidericeklerdir. Eğer pc yi pil de kullanırsan donma süresi dahada artıyor ben videoyu şarjdayken çekmiştim. Son olarak büyük ihtimalle kapatmışsındır ama eğer kapatmadıysan xbox dvr ı kapatmalısın, zira ben harici diskden oynuyorum cs de hiç donma ile karşılaşmadım.

arkadaşın söylediği doğru 7. nesil işlemciler win10 'da sıkıntılar çıkartıyormuş 8.1 de kullanmınız tavsiye ediyorlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.