Şimdi Ara

TÜKETİCİSİ MAHKEMESİ KONUSUNDA TECRÜBELİLERDEN YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugünle beraber 3. kez olmak üzere LG G3 telefonumu aynı problemden dolayı servise verdim ve değişim talep ettim .

Her ihtimale karşı değişim onayı çıkmazsa eğer ( servistekilerin biraz cins tuhaf ve zor tipler olduğu kanısına vardım ) tüketici mahkemesine gitmeyi düşünüyorum .

-Servisten alacağım 3 adet servis kayıt formu işe yarar mı ? ( Benim neden servise verdiğim ve ne işlem yapıldığını gösteren belge )
    -Tüketici mahkemesine dava açılması için ne kadar ücret yatırılıyor ?
    -Mahkemeden sonuç ortalama ne kadar sürede çıkar ?
    -Telefon faturası benim üzerime değil bu bir sorun teşkil eder mi ?

aklıma gelen sorular şimdilik bunlar . Eğer daha önce tüketici mahkemesinde hakkını arayanlar var ise onlardan bu sorularıma yanıt bekliyorum . Teşekkürler ...

• Billy The Kid kullanıcısına yanıt
    1- Tüketici hakem heyetine herhangi bir ücret yatırılmıyor.
    2- Servis raporlarını (3 adet) şikayetinizle birlikte hakem heyetine sunacaksınız.
    3- Telefon faturası sizin adınıza olmadığı için büyük ihtimal problem çıkacaktır (Fatura sahibinden ıslak imzalı yetki yazısı almanız gerekebilir, Servisin onayından sonraki para iade işlemlerinde istiyorlar genelde)
    4- Mahkeme sonucu süreçleri değişebiliyor minimum 2-3 ay sürecektir.
  • teşekkürler . o zaman telefon sahibinden telefonu benim aldığıma dair bir kağıt alayım ...
  • Tuketici hakem heyeti boş muhabet banagöre benim G2 ekran arizasi yapti servise gönder dim 30 iş gunu gecmesine ragmen yapmadilar ben de bu heyete baş burdum 06\2014 te 12/01/2015 te dönüş yaptilar tam 7 ay sonra düşün 170bin nufuslu bi ilçedeyim adamla resmen yatiyo dedim o cihazi satali 3 ay oldu geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefonu aldığım kişiyle aramızda sözleşme yaptık el yazısıyla bir kağıda yazdık . İnş işe yarar ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.