Şimdi Ara

Tükenişe Gidilmeli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kaslari haftada bir calistiriyorsak set sayisi ve tekrar sayisi saymadan tukenise gitmeli miyiz?Yoksa belli bir set ve tekrar sayisi(5×5,3×12) secip onu uygulayip birakmali miyiz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Compound hareketlerde neyse o 5x5 diyosa 5x5, 3x5 diyosa 3x5, 1x5, diyosa 1x5 yaparım. İzole hareketlerde ise her zaman tukenise giderim. Bu şekilde bana yarıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tukenise gitmek nedir?

• tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    drop set de denilebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programda ne yazıyorsa o. genelde de içerde bir tekrar bırakmak en optimumu.
  • Compound hareketlerde sonuna kadar zorlamak faile götürebilir. Belki 1-2 seferden bir şey olmaz ama tekrarlanırsa sakatlık riski doğurabilir diye düşünüyorum. Diğer arkadaşın da yazdığı gibi içeride 1 tekrar bırakmak en doğrusu gibi. Standart idmanlarda rpe 9 aşmamak gerek.

• Çok takmayın bu mevzuları kafanıza.
    Kanun değil altı üstü spor. Arada bazen, pump hoşuna gider sonuna kadar zorlamak sana zevk verir, endorfin tavana vurur gidersin limitlere kadar...

Nasıl zevk alıyorsan öyle çalışmalısın. Bu işin zevki de verimi de motivasyonda.

Salonda ve forumda splitt'ciler ve 5x5'ciler var bunların birinin ak dediğine öbürleri kara der.

5x5'ciler gelir burda drop setin gereksizliğinden bahseder şimdi sen takma onları. Başkalarının çalışma sistemleri hakkında en çok konuşanlar genellikle 2-3 yıl spor hayatından öteye gitmemiş arkadaşlardır.
    (Not: uzun süredir bende 5x5 çalışıyorum, drop setler ve pump'dan aldığım zevki progressive overload bu sıralar vermiyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctauren -- 10 Aralık 2017; 1:59:13 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.