Şimdi Ara

TTnet Upload Hızları Arttırıldı [GENEL BAŞLIK] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
0
Favori
8.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende şimdi modeme baktım 8000 962 olmuş önceden hep 6000 lerle bağlanırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErzinCanLee31

quote:

Orijinalden alıntı: Frécoß

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Frécoß

quote:

İyi kandırmışlar sizi yazılımsal hata diye ttnet kime ne kadar hız verceğini sence halledemiyormudur ayarlayamıyormudurda :D böyle hatalı bi yazılıma ihtiyac duyuyo bahane bunlar boş boş

Niye kandırılıyım ki çocuk muyum ben ? Bana söylediklerini yazdım buraya.

Herzaman çocuklar mı kandırılır ? ayrıca size söyledikleri bence o an olayı kapatmak için uydurulmuş birşey yoksa mantıklı düşündüğünüze öyle birşeyin olmuycağını sizde iyi biliyorsunuz.Saygılar

Bana mantıklı gelmesinin sebebi özel kişilere herkesin hızını 9400 ve 950'ye çekmeyeceklerine göre yazılımsal bir hata olduğunu düşünmesem de santralden gönderilen hızlarda bi problem olduğunu düşünüyorum. Çünkü TTNet ucunda bi çıkarı yoksa herkese bol keseden hız dağıtmaz , aman müşterimin hızı tam 8 Mbps olsun diye uğraşmaz...

neden herkezin hızını 9400/950 çekmesinler ki normal olanıda bu değilmidir ? benim bildiğim 8192/799 %80 dir 9400/950 %100 kullanımdır yani normal olan bu yasada bunu savunuyor neden çekmesinler onu anlamadım yavaş yavaş yaptıkları birşey bence izmirli bi arkadaşta konuya mesaj atmış oda yükselmiş upload ve download bence yavaş yavaş tüm illeri yükseltmeye çalışıyorlar sessizce.

Olay bu zaten birden yüklenmeden yavaş yavaş herkesi yükseltecekler.Diğer türlü de çalışmalar var bu kesin ilk netlimitsize geçtiğinde anca 2 mbit alıp sonradan 8 mbiti gören arkadaşlarımda var.Sanırım talep gelen şikayet gelen bölgelerde altyapı çalışmalarını arttırarak sorunları gideriyorlar.

Bende yazılımsal hata olduğunu sanmıyorum neden önce downloadlarda bunu yapıp sonra uploadlarda yaptılar.Bence muslukları yavaş yavaş açıyorlar biyerde takılana kadarda musluk açmaya devam edecekler herhalde :) Olması gereken bu zaten fazla birşey vermiyorlar sadece net olarak tarifemizin hakkını vermiş olcaklar okadarını da yapsın ttnet.

• İstanbulda upload hızı artan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emo5313

İstanbulda upload hızı artan varmı?

Benim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

Upload hızlarıda artı beyler evet gözümüz aydın fakat benim upload snrsi baya düşmüş. 7.5

marginlerde bende de benzer durum var 21 e 7 görünüyor upload snr senle aynı.Ama herhangibir sorun yok kopma vb, sende nasıl bağlantı kopma oluyor mu?Galiba 6 nın altına düşmedikçe sorun olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeSiN

quote:

Upload hızlarıda artı beyler evet gözümüz aydın fakat benim upload snrsi baya düşmüş. 7.5

marginlerde bende de benzer durum var 21 e 7 görünüyor upload snr senle aynı.Ama herhangibir sorun yok kopma vb, sende nasıl bağlantı kopma oluyor mu?Galiba 6 nın altına düşmedikçe sorun olmuyor.

14 ten düştü de ilginç geldi. Kopma olmadı 100 mb lık dosya upload ettim denemek için sağlıklı sistem. Ama bildigim kadarı ile kopması lazımdı ama bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invisible -- 1 Ağustos 2011; 19:55:09 >
  • quote:

quote:

quote:

14 ten düştü de ilginç geldi. Kopma olmadı 100 mb lık dosya upload ettim denemek için sağlıklı sistem. Ama bildigim kadarı ile kopması lazımdı ama bakalım

Nazar değmesin aman fazlasıyla memnunum şuan kopma falan olursa çıldırırım :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

Nazar değmesin aman fazlasıyla memnunum şuan kopma falan olursa çıldırırım :D

Ttnet acaba yeni bir sistem mi geliştirdi yan komşumdada net limitsiz var 4 mb alıyor ama o ben 9400 larda dolaşırken. Snrsi 4-8 arası gözüküyor ama kopmuyor arıza bıraktık dönüş oldu hattınız kopmuyor diye ama cidden hiç kopma olmuyor önceden olsa her türlü kopardı. Bakalım 9415/956 hız bana yetiyor. 8 de yetiyordu.

• benim 8mb net limitsiz 3ama 3 gündür 10mb hız alıyorum ttneti aradım sordum bizden habersiz tarifemi değiştirdiniz diye hayır tarifeniz aynı ancak bulunduğunuz yerin alt yapısı değişmiş bundan dolayı yüksek hız alıyorsunuz dedi çok mutlu oldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: VeRMİNaaRD

benim 8mb net limitsiz 3ama 3 gündür 10mb hız alıyorum ttneti aradım sordum bizden habersiz tarifemi değiştirdiniz diye hayır tarifeniz aynı ancak bulunduğunuz yerin alt yapısı değişmiş bundan dolayı yüksek hız alıyorsunuz dedi çok mutlu oldum

modemde hızınız kaç görünüyor hocam kaç tanımlanmış? download 9400 lü upload 950 li birşeyse işte bu bahsedilen konuyla alakalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeSiN -- 1 Ağustos 2011; 20:19:12 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emo5313

İstanbulda upload hızı artan varmı?

Benim

semt neresiydi?
  • quote:

quote:

benim 8mb net limitsiz 3ama 3 gündür 10mb hız alıyorum ttneti aradım sordum bizden habersiz tarifemi değiştirdiniz diye hayır tarifeniz aynı ancak bulunduğunuz yerin alt yapısı değişmiş bundan dolayı yüksek hız alıyorsunuz dedi çok mutlu oldum

modemde hızınız kaç görünüyor hocam kaç tanımlanmış? download 9400 lü upload 950 li birşeyse işte bu bahsedilen konuyla alakalıdır.

gelen giden

ADSL Hızı(Kb/s): 9412 956
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 19520 1275

torrente 980 altına düşmüyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VeRMİNaaRD -- 1 Ağustos 2011; 20:54:09 >

• quote:

quote:

quote:

gelen giden

ADSL Hızı(Kb/s): 9412 956
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 19520 1275

torrente 980 altına düşmüyo

Tamam hocam bizle aynısın net olarak tarifemizin hakkını alıyoruz aslında.Çünkü burdaki değerler brüt, biz nette %80-85 alıyoruz o değerlerin.bende de 9415/955 o değerler, hız testlerinde download 7,95 mbit, upload 0.8 mbit çıkıyor.

Şanslılardansınız yani :)

• quote:

Orijinalden alıntı: semender86

quote:

Orijinalden alıntı: turnike_85_85

quote:

Orijinalden alıntı: semender86

Bence hızı artanlar il ve ilçe olarak yazsınlar herkezde bilgi sahibi olsun mesala benim NET6 paket

9.5MB Dosya indirme hızım 0.95 Veri gönderme hızım var.

İstanbul / Avcılar

ben de gaza geliyorum 16 mbps limitsizden 8 mbps limitsize geçicem şimdi ama bi de upload hızı yükselmezse

bi de 16 mbps netlimitsiz kullanıyorum ayda 60 lira ödüyorum (+1 lira tivibu) . şimdi 8 mbps netlimitsize geçsem bu ay ki fatura 60 liradan fazla gelir mi?

Dostum bu geçişler için en uygun zamanın ay sonu ve ay başı diyorlar şuanda geçersen ne kadar gelir bilmem ancak, en uygun zaman şimdidir. Bence siz dosya gönderme hızının artması için geçmek istiyorsun ancak bunun olması garanti değil, bence santrale gidip direk orada teknik servisle görüşün.

dayanamadım upload hızı için geçtim 16 mbps netlimitsizden 8 mbps netlimitsize ama sonuç hüsran
    hat değerlerim
    Hız : Download : 8191 Kbps - Upload : 799 Kbps
    Hat Zayıflaması : Download : 3.4 db - Upload : 0.9 db
    Snr Margin : Download : 36 db - Upload : 38 db

yani 16 mbps den geçtim upload uğruna 8 mbps ye ama eldeki bulgurdan da oldum inşallah bi de 60 liradan fazla gelmez tarife değişikliğinden dolayı artık 1 ay bekleyeceğim 16 mbps için

•  TTnet Upload Hızları Arttırıldı [GENEL BAŞLIK]

alın size telekom alt yapısı ( bu değerler dün daha iyiydi hız: 8192/799 kbps, ulaşılabilir hız: 11056/970 kbps, hat zayıflaması:40,5 db, snr margin:13,3)

bugünkü değerler bunlar

hız: 6551/440 kbps
    ulaşılabilir hız : 9492/440 kbps
    hat zayıflaması: 41
    snr margin : 9,4
  • @turnike_85_85
    Sadece 150-200 kbps'lik bir artış için tam verimle kullanabildiğiniz 16 mbps'den vazgeçmeniz inanın beni çok ama çok şaşırttı. İşim gereği diyebilecek kadar da yüksek bir şey değil ki uploaddaki artış. Desen ki 800 kbps olmuş 2046 eyvallah bi şey diyemem ancak bu kadar küçük bi artış için ay başında yok müşteri hizmetlerini ara, bekle ki tarifeye geçişin yapılsın. Şimdi bi de ay başında sizin hızı 14 v.s bi hıza sabitlerler bunun için de ayrıca arar durursun. Arıza kaydı açılır. Dönülmez v.s Yazık olmuş... Neyse geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SNIPER82

@turnike_85_85
    Sadece 150-200 kbps'lik bir artış için tam verimle kullanabildiğiniz 16 mbps'den vazgeçmeniz inanın beni çok ama çok şaşırttı. İşim gereği diyebilecek kadar da yüksek bir şey değil ki uploaddaki artış. Desen ki 800 kbps olmuş 2046 eyvallah bi şey diyemem ancak bu kadar küçük bi artış için ay başında yok müşteri hizmetlerini ara, bekle ki tarifeye geçişin yapılsın. Şimdi bi de ay başında sizin hızı 14 v.s bi hıza sabitlerler bunun için de ayrıca arar durursun. Arıza kaydı açılır. Dönülmez v.s Yazık olmuş... Neyse geçmiş olsun.

+1. Tam şimdi bunu diyecektim. En fazla 10-15 kb/sn oynayacaktı zaten o da olmamış...
  • Antalyadayım benimde Upload hızım artmış.800kbps den 959kbps ye..
     TTnet Upload Hızları Arttırıldı [GENEL BAŞLIK]
  • quote:

Orijinalden alıntı: SNIPER82

@turnike_85_85

internette bazen yayın falan yapıyorum.upload 799 kbps iken en fazla 600 kbps ile yayın verebiliyorum yayının kalitesi düşük oluyor.upload 955 kbps olsa bana yeter.800 kbps ile açarım yayını görüntü kaliteli olur.hemde 800 kbps ile açtığım zaman yayına hd damgası geliyor serverdan izleyici sayısı artıyor.bende yüksek para kazanmış oluyorum.ama bir de avrupadan bağlanan türkler var.onların en az 15 mbps upload hızları oluyor.herifler 2 mbps yayın veriyorlar.onların yayınını 1 milyon kişi izliyor benim kini 250 kişi.

• 956 / 8189 kbps

"kocaeli izmit orduevi"

dün net kesilmeye başladı sürekli kopuyordu modemin modülasyon ayarını ADSL_G.dmt.bis ye aldım normalde adsl2 idi.hız bu şekilde kopmada yok.umarım böyle devam eder.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.