Şimdi Ara

TTnet Upload Hızları Arttırıldı [GENEL BAŞLIK] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
0
Favori
8.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende Net6 paketi kullanıyorum, hızım 9.5mb yükselmiş, veri gönderme hızı da 1mb
  • Arkadaşlar eğer yavaş yavaş herkesin upload hızı yükseliyorsa o zaman genel olarak uygulanacak bir hız arttırımı olabilir bu. Yalnız santrallerin yapısı itibariyle bir anda işlem yapılmıyor. Eğer türk telekomun ankaradaki operasyon merkezi buna karar vermişse her santrale kısım kısım bilgi mesajı geçiyorlar eğer santralde o hız artışı için uygun bant genişliği varsa bölgedeki abonelerin hızlarını arttırıp portlarını kapatıp açıyor.
  • Ttnet ve upload mı ? kedidir o kedi
  • kışlık evdeyken hızım 9415 ti.
    yazlığa taşıyınca 8000 yaptılar.
    aradım 9415ti niye şimdi az dedim santraliniz alakalı dedi o her santralde uygulanmıyor dedi.
    şuan 16mbitteyim. hızım 16383/797
    16mibiti tam destekliyor. snr 10-11 arası.
    yukarda arkadaş 16mbitlerin 18500 olması gerekiyor demiş.olması gerek ama millet zaten 16mibiti zor aldığı için yapmıyorlar sanırım.yada öncelik 8mbit kullananlarda.
  • zaten tam 16 mbitin karşılığı 16384 tür hız testlerimde 16 görip görmemekle pek alakası yok çünkü tekil baplantılarda adsldde her zaman yüzde 10 civarında bi kayıp olur bu normaldir bakır kablodan kaynaklaniyo yani tam 16 mbit aliyosanız hızınız şu şekilde veya 14 10 seviyelerinde olması gerek benim en fazla görebildiğim 14.13dü
     TTnet Upload Hızları Arttırıldı [GENEL BAŞLIK]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GBrighter -- 31 Temmuz 2011; 23:00:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: luckyluke

zaten tam 16 mbitin karşılığı 16384 tür hız testlerimde 16 görip görmemekle pek alakası yok çünkü tekil baplantılarda adsldde her zaman yüzde 10 civarında bi kayıp olur bu normaldir bakır kablodan kaynaklaniyo yani tam 16 mbit aliyosanız hızınız şu şekilde veya 14 10 seviyelerinde olması gerek benim en fazla görebildiğim 14.13dü

Bizim derdimiz biz 8 mbps tarifesindekilerden yüksek para veriyoruz onların normal download hızının yükseğinde hız veriyorlar.Bir de upload hızını 1 mbps ye yakın veriyorlar.Bizim yüksek olan tarifemizde upload hızı 799 kbps bu nasıl mantıktır.Arayayım mı TTnet i acaba?

• bütün 8ler yükselmemiş pilot uygulama yada yavaş yavaş ayarlama yapiyolar o noktada ben aramadım müşteri hizmetlerini net bi bilgim yok o noktada zaten size katıliyorum ben de evet bence 16lık paketin upload hızı da yükseltilmeli ben onu yukardaki arkadaşın dowload hızı 18000lerde olmalı diye yazdığına istinaden yazmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: turnike_85_85

quote:

zaten tam 16 mbitin karşılığı 16384 tür hız testlerimde 16 görip görmemekle pek alakası yok çünkü tekil baplantılarda adsldde her zaman yüzde 10 civarında bi kayıp olur bu normaldir bakır kablodan kaynaklaniyo yani tam 16 mbit aliyosanız hızınız şu şekilde veya 14 10 seviyelerinde olması gerek benim en fazla görebildiğim 14.13dü

Bizim derdimiz biz 8 mbps tarifesindekilerden yüksek para veriyoruz onların normal download hızının yükseğinde hız veriyorlar.Bir de upload hızını 1 mbps ye yakın veriyorlar.Bizim yüksek olan tarifemizde upload hızı 799 kbps bu nasıl mantıktır.Arayayım mı TTnet i acaba?

şöyle bi düzeltme yapayım normal download hızının yükseğinde felan hız vermiyorlar bize sadece %100 kullandırıyorlar artık eskiden kısıyorlardı şimdi kısıtlamayı kaldırdılar hem upload hem download

• quote:

quote:

Hemen ara!!! Çözümü de bizimle paylaşırsan sevinirim... Merak ettim doğrusu nasıl bi cevap verecekler... Ancak eşitlik istenirken hiç düşündün mü acaba 50 GB kotayı geçmene rağmen neden hızım düşürülmüyor diye ??? Hani diyorsun ya ben daha fazla para veriyorum benim hızım neden arttırılmıyor da onlarınki arttırılıyor. Fakat sonuçta 109 TL para verip senden daha düşük hızda internet kullananlar da var değil mi Eleştireceksek sistemin tümünü eleştirelim sistemin sizden yana olan kısımlarında sessiz kalırken ve diğerlerinin hakkı yenilirken sistemin sizden yana olmayan tarafında da bu kadar feryat etmek perhiz lahana turşusu hikayesine dönüyor bilmem anlatabildim mi?

• quote:

bütün 8ler yükselmemiş pilot uygulama yada yavaş yavaş ayarlama yapiyolar o noktada ben aramadım müşteri hizmetlerini net bi bilgim yok o noktada zaten size katıliyorum ben de evet bence 16lık paketin upload hızı da yükseltilmeli ben onu yukardaki arkadaşın dowload hızı 18000lerde olmalı diye yazdığına istinaden yazmıştım

kardes senin kafan mı güzel yada forumu hiç dolaşmıyorsun.. 8mbit alan adam 8192kbit almıyo yaklaşık 9500kbit alıyo(üstüne uploada da ayar cekmisler). pratikte tam 8mbit alabilmek için.. 16mbit tarifesini kullanan biri olarak benim ne günahım varda tarifemdeki hızı tam alamıyorum tek derdim bu(hat değerlerim müsait)
  • quote:

Orijinalden alıntı: indem

quote:

bütün 8ler yükselmemiş pilot uygulama yada yavaş yavaş ayarlama yapiyolar o noktada ben aramadım müşteri hizmetlerini net bi bilgim yok o noktada zaten size katıliyorum ben de evet bence 16lık paketin upload hızı da yükseltilmeli ben onu yukardaki arkadaşın dowload hızı 18000lerde olmalı diye yazdığına istinaden yazmıştım

kardes senin kafan mı güzel yada forumu hiç dolaşmıyorsun.. 8mbit alan adam 8192kbit almıyo yaklaşık 9500kbit alıyo(üstüne uploada da ayar cekmisler). pratikte tam 8mbit alabilmek için.. 16mbit tarifesini kullanan biri olarak benim ne günahım varda tarifemdeki hızı tam alamıyorum tek derdim bu(hat değerlerim müsait)

şimdi durup dururken neden laf atiyosun kardeşim yukarda 8 kullıp da hızı deişmiyen de var sen iyi oku ben de 16 kullaniyorum bi soraki mesajımda da zaten ben de yazdım 16 mbitlerinkisi de yükseltilmeli diye birine laf atmadan öncebence sen bi oku iyce

• quote:

Orijinalden alıntı: SNIPER82

quote:

quote:

Hemen ara!!! Çözümü de bizimle paylaşırsan sevinirim... Merak ettim doğrusu nasıl bi cevap verecekler... Ancak eşitlik istenirken hiç düşündün mü acaba 50 GB kotayı geçmene rağmen neden hızım düşürülmüyor diye ??? Hani diyorsun ya ben daha fazla para veriyorum benim hızım neden arttırılmıyor da onlarınki arttırılıyor. Fakat sonuçta 109 TL para verip senden daha düşük hızda internet kullananlar da var değil mi Eleştireceksek sistemin tümünü eleştirelim sistemin sizden yana olan kısımlarında sessiz kalırken ve diğerlerinin hakkı yenilirken sistemin sizden yana olmayan tarafında da bu kadar feryat etmek perhiz lahana turşusu hikayesine dönüyor bilmem anlatabildim mi?

o dediğin şey tam saçmalık zaten.Aynı hızları kullanacaz birisi 109 lira verecek diğeri 60 lira tam saçmalık zaten bu iş.Ama bunlara rağmen hala 109 lira ödeyenide sorgulamak lazım geç 60 liralık pakete madem hız da düşmüyor.

• 16mbit kullanıyorsan sorun yok tamam sakinim
  • quote:

16mbit kullanıyorsan sorun yok tamam sakinim

bende 2 yıldır 8 kullanıyodum 16 geçeyim dedim ve pişman oldum pingler felan arttı 8 e dönmemle bu olay bir oldu süper oldu size tavsiyem 8 e tekrar dönmeniz.
  • bir gün çoğu abonenin hat değerleri iyi duruma gelecek, 16mbit kullanılıcak ve upload hızları 8mbite göre düşük olacak.. işte o zaman aynı duyguları paylaşabiliriz
  • quote:

:)bence de sakin ol kardeşim yoksa ttnet bu gerçekten insanı çıldırtır biz de sakilikle bekliyoruz bizim 16lar artcak mı diye
  • quote:

quote:

:)bence de sakin ol kardeşim yoksa ttnet bu gerçekten insanı çıldırtır biz de sakilikle bekliyoruz bizim 16lar artcak mı diye

Bence beklememeliyiz.Şimdi şuan TTnet Müşteri Hizmetlerini arayıp net cevabı almamız lazım.Benim şuan durumum müsait değil aramaya eğer arayan olursa aldığı cevabı buraya yazarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErzinCanLee31

quote:

bende 2 yıldır 8 kullanıyodum 16 geçeyim dedim ve pişman oldum pingler felan arttı 8 e dönmemle bu olay bir oldu süper oldu size tavsiyem 8 e tekrar dönmeniz.

ben 16ya geçince sadece hız yüksledi pingde herhangi bi deime olmadı kardeşim sanırım o bölgenin alt yapısıyla ilgili 16 mbiti de tam olarak alabiliyorum yani değerlerde olması gerekenden düşme yok bi upload var işte 797:)
  • quote:

quote:

quote:

Bence beklememeliyiz.Şimdi şuan TTnet Müşteri Hizmetlerini arayıp net cevabı almamız lazım.Benim şuan durumum müsait değil aramaya eğer arayan olursa aldığı cevabı buraya yazarsa sevinirim.

kardeş bi keresinde o kadar kızmıştım ki turk telekom ankara genel müdürünün arayıp şikayetimi bizzat ilettim haklısın hemen sorununuzla ilgilencez dediler ama yine de o zamanki sorunumu çözmekde geç kaldılar o bakımdan müşteri hizmetlerini arayınca bişiy deişir mi bilmiyorum ben şu an download 100gbı geçti ancak yarın ariyabilirim:)sora hızı felan düşirmesinler şimdi 50 gb geçmiş diye böyle arayınca hızı dşirülende olmuş çünkü forumda okumuştum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ErzinCanLee31

quote:

ben 16ya geçince sadece hız yüksledi pingde herhangi bi deime olmadı kardeşim sanırım o bölgenin alt yapısıyla ilgili 16 mbiti de tam olarak alabiliyorum yani değerlerde olması gerekenden düşme yok bi upload var işte 797:)

bizimde istediğimiz tam olarak bu işte.kardeşim 8 mbps tarifesindekilerin upload hızını 957 kbps ye çıkarıyorsun helal olsun.Ama bizim gibi hattı kaldıranlarada yap o upload hızını.Ne fazlasını ne azını aynısını yap.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.