Şimdi Ara

TTNET UPLOAD HIZINIZ KAÇ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ttnet 16 Mbps olan pakette 11-12 Mbps arası download alırken , 0.70 - 0.75 Mbps arasında bir upload değerim var , öncelikli olarak download hızım 11 ken 1.1 ( 1100 Kbps ) Mbps indirme yapabiliyorum , 12 Mbps gördüğümde ise 1.2 Mbps ( 1200 Kbps ) bunun sebebi nedir ? Yani ben neden 11 yerine 1.1 , 12 yerine de 1.2 alıyorum , kota bittiğinde ise 16 Mpps hızım 4.5 - 5 Mbps değerine düşüyor bu seferde hızım 450 ila 500 Kbps arasında download yapabıyor . Bize satarken 16 Mbps paket yerine 1.6 - 8 Mbps yerine de 800 Kbps desinler ? Ayrıca upload hızım da 0.75 o da berbatın berbatı yükleme yaparken saniyede 70 - 75 Kbps yükleme yapıyor , tahmini olarak 1 Gb dosya 4 saat sürüyor . Var mıdır böyle bir şey ? Sizde ki değerler nedir , özellikle TTNET 8 veya 16 Mbps kullanan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim , konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum . Sizlerde kendi değerlerinizi paylaşırsanız sevinirim .

• Ttnet 24mbps kullanıyorum upload 2mbps olarak geçiyor saniyedeki transferi ise 230kb/s maximum görebildiğim. Download ise 2.5mb/s olabiliyor bazen. Bulunduğunuz yerdrki altyapıyı bir araştırın sorun oradan kaynaklanabilir. Başka aklıma gelen olay yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya şimdi baktım da normalde benim pakedim sinirsiz 50 gb akn li 8 mbit.Kotam bitmişti ,gece 2 den önce 3mbit e düşüyordu.2-8 arası yani bu saatlerde yine 8 mbit olması gerekirken 23 mbit gösteriyor.Ve gerçekten 1080p 0 donma izleyebiliyorum.Bunda bi iş var...
    Edit:Değerler Download değerleridir.Upload hızım ise 2.93.Hiç olmadığı kadar yüksek.Garip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eternal Award. -- 25 Mayıs 2017; 2:20:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplarınız için teşekkür ederim .
  • Hocam ,www.speedtest.net de test yaptığınızda çıkan sonuçlar nedir ? Ping , Download , Upload . Birde acaba tüm paketlerde upload sabit mi ? 8 - 16 - 24 vs vs .
  • Eternal Award. kullanıcısına yanıt
    8 Mbps dediniz ya 2-8 Saatleri harici upload değeriniz ne çıkıyor ?www.speedtest.net bu siteden test yapıp ekran görüntüsü atabilir misiniz rica etsem . yada direk değerleri de buradan yazsanız da olur . 2-8 Saatleri arası harici günün herhangi bir saatinde Ping , Download ve Upload değerlerinizi paylaşırsanız sevinirim hocam .
  • quote:

Orijinalden alıntı: sa ve as

8 Mbps dediniz ya 2-8 Saatleri harici upload değeriniz ne çıkıyor ?www.speedtest.net bu siteden test yapıp ekran görüntüsü atabilir misiniz rica etsem . yada direk değerleri de buradan yazsanız da olur . 2-8 Saatleri arası harici günün herhangi bir saatinde Ping , Download ve Upload değerlerinizi paylaşırsanız sevinirim hocam .

Gün içindeki,kota aşıldığındaki değerler
    Ping:5
    Download:2.86
    Upload:2.93
    Gece 2-8 arası değerler:
    Ping:5
    Download:22.59
    Upload:2.94
    Gerçekten çok garip.Çünkü pakedim 8 mbit

Anladım hocam ben TTNET 100 Gb AKN 16 Mbps lik paketi kullanıyorum

Ping : 15 - 20
    Download : 11-12 Mbps civarı
    Upload : 0.75

Benim upload da sıkıntı var senin upload iyiymiş , ararım bir müşteri hizmetlerini bugün bakalım ne zırvalaycaklar :)
  • quote:

Anladım hocam ben TTNET 100 Gb AKN 16 Mbps lik paketi kullanıyorum

Ping : 15 - 20
    Download : 11-12 Mbps civarı
    Upload : 0.75

Benim upload da sıkıntı var senin upload iyiymiş , ararım bir müşteri hizmetlerini bugün bakalım ne zırvalaycaklar :)

Upload iyi fakat benimkinin download ı da çözemedim gerçekten çok yüksek.Normalde 8 olması gerek ama 22 .Herhalde daha tam oturtamadılar sistemi 2-8 arası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eternal Award. -- 25 Mayıs 2017; 14:52:24 >
    Hocam TTNET sistemi daha tam oturtamadı bu yüzden böyle saçmalıklar olabiliyor . Bu arada paket bilgilerinde 8 Mbps 50 GB AKN mi yazıyor ?
  • quote:

Hocam TTNET sistemi daha tam oturtamadı bu yüzden böyle saçmalıklar olabiliyor . Bu arada paket bilgilerinde 8 Mbps 50 GB AKN mi yazıyor ?

Telefondan arayıp sordum pakedimin bu şekilde olduğunu söylediler.Bi daha arayayım emin olayım

Kota sorgulama yazarak ttnet online işlemler kısmından tek kullanımlık şifre alarak , kotanızı ve paket bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz .

Bu site :https://onlineislemmerkezi.ttnet.com.tr/ttnetwsci/login.do
  • quote:

Kota sorgulama yazarak ttnet online işlemler kısmından tek kullanımlık şifre alarak , kotanızı ve paket bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz .

Bu site :https://onlineislemmerkezi.ttnet.com.tr/ttnetwsci/login.do

Teşekkürler.Doğrulattım.Paket bilgilerim bu şekildeymiş.

• Benim upload ve downloadın kötü olmasının en büyük sebebi , evimin santrale uzaklığı değil , internet hattı binaya girdikten sonra taban kattan evime gelene kadar olan hattın kalitesiz olması , çok kalitesiz bir hat . Kablolar o kadar kalitesiz ki kayıp çok yüksek oluyor . En kısa zamanda fiber altyapı olan bir firmaya geçeceğim .
  • quote:

Hocam ,www.speedtest.net de test yaptığınızda çıkan sonuçlar nedir ? Ping , Download , Upload . Birde acaba tüm paketlerde upload sabit mi ? 8 - 16 - 24 vs vs .

Hocam genelde herkese 2 verilir upload bazı paketlerde 100mbps gibi 4mbps verebiliyorlar. Pingim 7ms 23mbpsye 2.5mbps aldım uploadda ss yükleyemiyor eve geçince atayım

• Sen neredeyse paketinde ki tüm özellikleri tam olarak alıyorsun :) Ben 16 Mbps hızlı internette ,download 11 , herkesin 2 aldığı upload bende 0.60 - 6.70 sanırsam alt yapı kötü .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.