Şimdi Ara

TTNET ROKET (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.836
Cevap
23
Favori
111.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baktılar zaten altyapı dandik, hızlar desteklenmeyecek doğal olarak, böyle bir roket zımbırtısı çıkaralım demişler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maksat sadece ve sadece göz boyamak yalan değil sorsalar 100mbps veriyormusunuz diye evet deseler başları ağırmaz ama 24 saatliğine ama bir ay herkes tav oldu roket denen hizmete bu hızları normalde kullanmamız lazım ama kimse lanet akk'den bahsetmiyor fahiş fiyatlardan vs. vs.
  • Geçtim denemek için

TTNET ROKET
  • @mdxceed

quote:

TTNET ROKET hizmetinden uygun altyapı koşullarına sahip bireysel ve kurumsal Fiber İnternet aboneleri yararlanabileceklerdir.

Bu hizmet yalnızca Fiber İnternet abonelerine sunuluyor. Diğerleri de dahil olsaydı, mutlaka belirtilirdi.

@Intruder

Speedtest dışında indirme hızınızı da paylaşmanız mümkün müdür? Verilen hızı stabil olarak kullanabildiniz mi?
  • Bugün biraz ayrıntılı bakıyorum.
    Ben 50Mbit'e geçmeyi düşünüyordum bu testler bana fikir verecek.
    Orta Karadeniz bölgesindeyim o yüzden ping biraz yüksek

Stabil değil beklediğim gibi

Türkiye İçi Ankara-İstanbul-İzmir
     TTNET ROKET TTNET ROKET
     TTNET ROKET TTNET ROKET
     TTNET ROKET TTNET ROKET

Belgrad
     TTNET ROKET
    Sofya
     TTNET ROKET
    Münih
     TTNET ROKET
    Manchester
     TTNET ROKET
    Kopenhag
     TTNET ROKET
    St.Petersburg
     TTNET ROKET

DSL Reports
     TTNET ROKET

TTNET ROKET TTNET ROKET
     TTNET ROKET TTNET ROKET
     TTNET ROKET

Test Dosya İndirme
    Download Test File
     TTNET ROKET
    Pardus
     TTNET ROKET

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Intruder -- 18 Nisan 2013; 11:57:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Adil kullanım kotasına yakalanmışken ayın son günü bu hizmeti kullanırsanız, o gün dilediğiniz kadar oyun, film indirebilirsiniz. (100Mbps ile 6 saatte 240GB civarı veri indirilebilir) Ertesi gün, yani yeni aya girdiğinizden dolayı eski paket hızınıza döneceksiniz. Yani aslında göründüğünden daha güzel bir uygulama.

Eline sağlık çok güzel yazmışsın valla ben de tam bunu yazan varmı diye bakıyordum. Yoksa ben yazıcaktım. adil kullanım kotasına takılmamak için bu sistemden en güzel böyle yararlanılır.
  • konuyu açtığımda Adil Kullanım Noktasını (50.Gb.) geçmemiştim. sözde uyanıklık yapıp 50 gb. geçer hızımı düşürürler müteakiben ROKET'ten faydalanırım demiştim.

Rokete başvuru kanallarında belirtilen online işlem merkezinden başvuru yapayım dedim, başvuru yeri/bölümü YOK.

müşteri hizmetlerini arayayım dedim, 1 bas 3 bas, başa dön vs vs,, tuşlara basa basa sonunda müşteri hizmetleri görevlisine ulaşabildim... Gel gör ki müşteri hizmetlerini aram ile şoku yaşadım :((,

görevli kişi: roketi aktif etmek istediğinde hata aldığını, SMS ile başvuruyu denememi istedi. hadi orayada mesaj atayım dedim cevaben: "Değerli müsterimiz, işleminizi su anda gerceklestirilememektedir. Lütfen daha sonra deneyiniz"

kısaca eğer altyapı vs. yetersiz ise niye bu tür işlere kalkışırsınız ki?

Saygılarımla CAN...
  • 16 mbit dsl kullanıcıları alamıyor mu bu hizmeti

• quote:

Orijinalden alıntı: delicans

konuyu açtığımda Adil Kullanım Noktasını (50.Gb.) geçmemiştim. sözde uyanıklık yapıp 50 gb. geçer hızımı düşürürler müteakiben ROKET'ten faydalanırım demiştim.

Rokete başvuru kanallarında belirtilen online işlem merkezinden başvuru yapayım dedim, başvuru yeri/bölümü YOK.

müşteri hizmetlerini arayayım dedim, 1 bas 3 bas, başa dön vs vs,, tuşlara basa basa sonunda müşteri hizmetleri görevlisine ulaşabildim... Gel gör ki müşteri hizmetlerini aram ile şoku yaşadım :((,

görevli kişi: roketi aktif etmek istediğinde hata aldığını, SMS ile başvuruyu denememi istedi. hadi orayada mesaj atayım dedim cevaben: "Değerli müsterimiz, işleminizi su anda gerceklestirilememektedir. Lütfen daha sonra deneyiniz"

kısaca eğer altyapı vs. yetersiz ise niye bu tür işlere kalkışırsınız ki?

Saygılarımla CAN...

Ben de aynı sorunla karşılaştım, 15 dakika telefonda kaldım. En sonunda işlem yapamayıp arıza kaydı açtılar. SMS ve online işlem merkezinden başvuru yapmak da fayda etmedi.

Sorun kesin basit sistemsel bir şey ama müşteri hizmetleri çok yetersiz.

• @Intruder

Speeedtest sonuçları sağlıklı görünmüyor fakat indirme hızı olarak 12 MB/s yi görmüşsünüz ki bu mükemmel bir hız. Bana kalırsa bu hızla 24 saatte bir aylık indirme listesini tamamlamak mümkün, hatta üstüne birçok ihtiyaç dışı dosya da indirilebilir.

@Hükümran

Bu hizmetten yalnızca Fiber İnternet aboneleri faydanabiliyor.
  • Baya ayrıntılı olmuş , teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 20 Nisan 2013; 20:35:56 >
  • Önemli değil...

Hattımın aksak olsada 100mbit kaldırabildiğini görmüş oldum böylece.
    Bakır kablolara göre iyi hız hemde 25 senelik bir binadayım ev olarak eskimiş olsa gerek.
    Bu arada ekleme VDSL2 Teoride 250Mbit verebiliyor ama santrale uzaklığım yaklaşık 500m.
    500m 50mbit verebiliyor normalde. Ama ortalama 5.6mb/sn seyrediyor sabit.
  • Uzun uğraşlar sonucu hizmeti etkinleştirdim. Müşteri hizmetleri bir türlü yapamadı, beni Türk Telekom müdürlüğüne yönlendirdiler, orada da hattıma baktılar ama bir sorun bulamadılar, en sonunda evin girişindeki fiber sonlandırıcıyı açıp kapattım ve TTnet müşteri hizmetlerine ısrar edince bir şekilde çözdüler.

Gerçekten de bir günde bir aylık download yapabilirsiniz. (300 GB'ı geçti.) Herkes bu şekilde kullanırsa TTnet bu hizmeti sonlandırmak zorunda kalır ya da adil kullanım ekler gibime geliyor.

Farklı hız testlerinin hepsinde farklı sonuçlar çıktı, eve kadar fiber var, modeme de cat 5e kabloyla bağlı olduğum halde 30-70 mbit arasında sonuçlar elde ettim. Buna karşın, farklı kaynaklardan paralel download olanaklarını sonuna kadar zorlayınca toplamda 9-10 MB/sn hızları görmek mümkün oluyor. (Tabii bu kadar paralel download için SSD kullanmakta fayda var, yoksa zaten hdd darboğaz olabilir.)

• quote:

Orijinalden alıntı: Scaevola

Uzun uğraşlar sonucu hizmeti etkinleştirdim. Müşteri hizmetleri bir türlü yapamadı, beni Türk Telekom müdürlüğüne yönlendirdiler, orada da hattıma baktılar ama bir sorun bulamadılar, en sonunda evin girişindeki fiber sonlandırıcıyı açıp kapattım ve TTnet müşteri hizmetlerine ısrar edince bir şekilde çözdüler.

Gerçekten de bir günde bir aylık download yapabilirsiniz. (300 GB'ı geçti.) Herkes bu şekilde kullanırsa TTnet bu hizmeti sonlandırmak zorunda kalır ya da adil kullanım ekler gibime geliyor.

Farklı hız testlerinin hepsinde farklı sonuçlar çıktı, eve kadar fiber var, modeme de cat 5e kabloyla bağlı olduğum halde 30-70 mbit arasında sonuçlar elde ettim. Buna karşın, farklı kaynaklardan paralel download olanaklarını sonuna kadar zorlayınca toplamda 9-10 MB/sn hızları görmek mümkün oluyor. (Tabii bu kadar paralel download için SSD kullanmakta fayda var, yoksa zaten hdd darboğaz olabilir.)

1 günlük hizmet için bu kadar kasmaya değdi mi

• quote:

Orijinalden alıntı: boray

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Adil kullanım kotasına yakalanmışken ayın son günü bu hizmeti kullanırsanız, o gün dilediğiniz kadar oyun, film indirebilirsiniz. (100Mbps ile 6 saatte 240GB civarı veri indirilebilir) Ertesi gün, yani yeni aya girdiğinizden dolayı eski paket hızınıza döneceksiniz. Yani aslında göründüğünden daha güzel bir uygulama.

Eline sağlık çok güzel yazmışsın valla ben de tam bunu yazan varmı diye bakıyordum. Yoksa ben yazıcaktım. adil kullanım kotasına takılmamak için bu sistemden en güzel böyle yararlanılır.

Arkadaşlar TTNET Roketi aktifleştirdim, yarın bu saate kadar TB'ı görecek miyim bakaım. Zaten roketim bittikten 3 saat sonra yeni aya girmiş olacağımdan bir kaybım olmayacak.

TTNET ROKET

• quote:

Orijinalden alıntı: .:DONANIMHABER:.

quote:

Orijinalden alıntı: turexx

quote:

Orijinalden alıntı: .:DONANIMHABER:.

Superonline dan esinlenmişler herhalde (!)

Turbo Buton - Turkcell Superonline

superonline'da resmen sömürme politikası uyguluyor

Öyle bir yazmışsınız ki duyan da TTnet i Hilal-i Ahmer Cemiyeti sanır... (!)

• Uploadım 2 megabitti. Roket ile 3.4 megabite çıktı ilginçtir ki.
  • Bende aktif etmek için ayın sonunu bekliyordum, akşam sms attığımda "işleminiz su anda gerçekleştirilememektedir" diye mesaj geldi, müşteri hizmetlerini aradığımda ise mevcut paketiniz desteklemiyor dediler. Benim paketim fibernet limitsiz, neden böyle bir şey dediler ki?

TTNET ROKET
  • ilginç
  • hipernetle deneyen oldu mu t11 yerine t3 var diye fibernet yerine hipernet verdiler ama hız 24 mbit aslında rokete uygunuz?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.