Şimdi Ara

TTnet ping sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
21.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TT net 8mbe kadar olan tarifedeyim ama ping degeri 60 ms çıkıyor çok yüksek degil mi hızda 10.52 kablosuz modem kullanıyorum
     TTnet ping sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arnold Schwarzenegger -- 6 Mart 2012; 20:32:47 >

• Modeme yakin bir yerde hatta kabloyla ve iyi bir bilgisayar ile denemeni oneririm. Benim netbook 20ms yazarken laptopta 14 ms cikiyor mesela. Kablolu denemedim hic.
  • 15 metre var arada pc ile modem duvarlarda var tabi bi laptopu alıp yanında ölçüm yapıyım airteis rt 205 modem kullanıyom

modemin yanında ölçüm yaptım yine aynı sonuclar verdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arnold Schwarzenegger -- 6 Mart 2012; 20:58:45 >
  • Pc eskiyse virus vs etkilermi bilmiyorum ama sen ttneti ara ver sert konus ping sorunun hakkinda 10 ms bile yapar onlar isterlerse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ttnet aradım pingle ilgili işlem yapamıyoruz dedıler hızla ilgili problem var mı dedıler yok dedım
  • İdeal ping kaç olmalı acaba bunu cevaplıyacak arkadaş varmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MODERNWAR 2

ttnet aradım pingle ilgili işlem yapamıyoruz dedıler hızla ilgili problem var mı dedıler yok dedım

Biraz israr et btk ya sikayet et diye konus ve sinirli ol, duzeltir onlar islerine gelmiyordur.

Diger arkadas, online fps oynamiyorsan cok onemli degil. Ben oynuyorum ve 10ms civari pingim var, yurtdisinda 60ms oldugu icin yine pek yeterli degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berksus

quote:

ttnet aradım pingle ilgili işlem yapamıyoruz dedıler hızla ilgili problem var mı dedıler yok dedım

Biraz israr et btk ya sikayet et diye konus ve sinirli ol, duzeltir onlar islerine gelmiyordur.

Diger arkadas, online fps oynamiyorsan cok onemli degil. Ben oynuyorum ve 10ms civari pingim var, yurtdisinda 60ms oldugu icin yine pek yeterli degil.

tekrar aradım ttneti arıza kaydı bırakdım bakalım aracaklar mı düzeltirler inş
  • Dostum biraz sert cikis yaparlar. Benim 3 hafta once hizimi 2 mbite sabitlediler. Daha sonra aradim 4 mbite cikardilar. Sinirlendim bu sefer ve 10 dakika sonra hizimi 8mbite pingimi 10'a dusurduler. Bir daha aradim 10mbit yapin hizimi diye daha test etmedim ama yapilmis olmasi lazim dun. Simdi arayip 12 istiyorum demeyi dusunuyorum.
  • hızım 10.50 mb iken hızımı 7.00 sabitlediler ping yine aynı 60ms de düşürün dedım düşürmediler 10 kez aradım artık yeter yaa nedir bu keşke dedıım aramasaydım 10.50 iken 7.00 düşürdüler
  • şehir içi 60 ping normal değil tabiki.fakat izmir sunucusunda ping yüksek çıkıyor speedtestte

TTnet ping sorunu
  • Benim 20 olan ping 12 ye düştü hız 10 mb gayet yeterli bana suan. Yani tt iyileştirme yaptı sanırım kendi kendine ben memnun yoluma devam ediyorum darısı başınıza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invisible -- 9 Mart 2012; 1:01:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZionYıldızı

şehir içi 60 ping normal değil tabiki.fakat izmir sunucusunda ping yüksek çıkıyor speedtestte

TTnet ping sorunu

ewet speedtestde yuksek çıkıyor diger testlerde daha düşük çıkıyor 33ms falan hangisi dogru karar veremedım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ZionYıldızı

şehir içi 60 ping normal değil tabiki.fakat izmir sunucusunda ping yüksek çıkıyor speedtestte

TTnet ping sorunu

ewet speedtestde yuksek çıkıyor diger testlerde daha düşük çıkıyor 33ms falan hangisi dogru karar veremedım

ping attığın yere göre değişir.sabit bir rakam yok

amerikaya attığın pingle antalyaya attığın ping hiç bir zaman eşit olmayacak

• sunucuyu istanbul seçdigimde ping daha az çıkıyor speed testde 27 ms cıkıyor izmir sectigimde 55 ms
  • İzmir'de seçtiğin sunucu publicist reklamevi ise o SuperOnline şebekesinde barınıyor idi. TurkTelekom - SuperOnline arası bağlantıdan dolayı pingler fazla çıkar. TurkTelekom şebekesindeki konumlarda test yapmanız daha iyi sonuçlar verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

İzmir'de seçtiğin sunucu publicist reklamevi ise o SuperOnline şebekesinde barınıyor idi. TurkTelekom - SuperOnline arası bağlantıdan dolayı pingler fazla çıkar. TurkTelekom şebekesindeki konumlarda test yapmanız daha iyi sonuçlar verir.

reklamevi ewet izmirde tek çıkıyo ondan mı fazla çıkıyo ping hangisinden test ediyim ping için
  • Bursa vit.com.tr TurkTelekom üstünde, bunu bir deneyin derim.
  • quote:

Bursa vit.com.tr TurkTelekom üstünde, bunu bir deneyin derim.

denedım 29 ms cıkdı nasıl ?
  • quote:

quote:

Bursa vit.com.tr TurkTelekom üstünde, bunu bir deneyin derim.

denedım 29 ms cıkdı nasıl ?

normal
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.