Şimdi Ara

TTNET download problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önceden smile adsl de torrent le senelerdir hiç problemim yoktu. taşınınca eve 8mbps ttnet bağlatıp airties air 5341 modem aldım. yaptığım testlerde bağlantı hızım 6,8-6,9 mb ayrıca surf yaparken gerçekten hızlı sayılır fakat birtorrent de 50kb bile indirmiyor. forumdaki araştırmalarım da sonuç vermedi

http://www.youtube.com/watch?v=cNY2JSzS1F8

linkdeki işlemleri aynen yapmama rağmen bir değişiklik olmadı. başka ne yapabilirim çıldırmak üzereyim

• Torrenti yavaşlatmış veya modeme uzaktan tr069 ile erişip ban koymuş olmasınlar? Hele hele Airties.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Torrenti yavaşlatmış veya modeme uzaktan tr069 ile erişip ban koymuş olmasınlar? Hele hele Airties.

böyle birşey varsa nereden anlarım? ya da portu açamamış olabilir miyim? modem firewall ayarı kapalıda mı olması gerekli bir de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tornady

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Torrenti yavaşlatmış veya modeme uzaktan tr069 ile erişip ban koymuş olmasınlar? Hele hele Airties.

böyle birşey varsa nereden anlarım? ya da portu açamamış olabilir miyim? modem firewall ayarı kapalıda mı olması gerekli bir de?

TTNET'in sağlamadığı veya kankası olmadığı bir firmanın modemini bir yerden temin et ve dene. Firmware ile engelleyebiliyorlar. Port açma işe yaramadıysa nedeni bu olabilir.

• hocam yalnız belirteyim modemi ttnet ten almadım teknosa dan kendim aldım
  • Port açmayı yapamamışsın basbaya. BitComet kur bi torrent ekle eğer sağ altta port detecting yazar belli bi süre bekle eğer orda sarı işaret çıkarsa portun açık değildir
  • quote:

Orijinalden alıntı: dBZerodealer-

Port açmayı yapamamışsın basbaya. BitComet kur bi torrent ekle eğer sağ altta port detecting yazar belli bi süre bekle eğer orda sarı işaret çıkarsa portun açık değildir

bittorrent in ayarlarında gozuken portu ilk mesajdaki video da gosterildigi gibi actim. yanlıslık nerede olabilir?

evde yine de programı dener kontrol ederim akşam ama hatanın benden kaynaklandığını sanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tornady

hocam yalnız belirteyim modemi ttnet ten almadım teknosa dan kendim aldım

Farketmez. Airties ve Zyxel modemler TTNET'in arka bahçesi. Diledikleri gibi açık bırakabiliyorlar Isp için. İnşallah arkadaşın dediği gibi port açma sorunudur ama uTorrent'de buna gerek bile olmaması lâzım.

• utorrent degil bittorrent var yıllardır makinada. ustteki video ya goz atma fırsatınız oldu mu? belki video da yanlış birşey vardır
  • beyler aynı sorunu yasayan olursa diye yazıyorum. bitcomet yukledim aynen 700-800 le indirmeye basladım. bittorrent de heralde sıkıntı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.