Şimdi Ara

TTNET Aradı Yüksek Hızlı İnternete Geçiş! Bu değerlerle Ne Kadar Hız Alabilirim? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında seçimler yaklaşıyor muhtar her tarafa şöyle yaptık, böyle yapacağız gibi afişler asıyor, bir gidip söylesem belki oy artar deyip uğraşabilir.

Neyse Türk Telekom ofisinde neler söyleyecekler bakalım, işlemleri yaptıktan sonra buraya yazarım neler olduğunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaym1n

Aslında seçimler yaklaşıyor muhtar her tarafa şöyle yaptık, böyle yapacağız gibi afişler asıyor, bir gidip söylesem belki oy artar deyip uğraşabilir.

Neyse Türk Telekom ofisinde neler söyleyecekler bakalım, işlemleri yaptıktan sonra buraya yazarım neler olduğunu.

merak ettim bildir. Dediğin gibi sokak bu çileyi çekiyor dersen gele bilir en kötü mühür imzalı bişey verir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • crab84 kullanıcısına yanıt
    Bu arada bugün internet gitti öğle saatlerinde 10-15 dakika sonra geri geldi. Geldiğinde internete bağlanmaya çalıştım modem arayüzüne yönlendirdi ve yeniden ttnet kullanıcı adım, şifremi girmemi istedi bağlandım. 1 Saat sonra hat değerlerimdeki diğer değerlere bakmak için yeniden modem arayüzünde dsl hat durumuna baktım ve bir değişiklik fark ettim, aşağıdaki seviyeye geldi sayılar.

output power downstream: 6 db ( eskiden 99'du)
    noise margin downstream: 18 db ( eskiden 16 idi)

Bu duruma gelmesi iyi mi kötü mü benim için? Google'da baktım ancak net bir cevap bulamadım.
  • Zaym1n Z kullanıcısına yanıt
    noise margin downstream ne kadar yükselirse o kadar iyi en kötü deger 6 olmalıdır

output power downstream düşmeside çok süper

"Output Power downstream, modeminiz veri alırken sağlanan çıkış gücüdür. Bu, modeminizin DSLAM'den veri alırken gerçekleştirdiği senkronizasyon esnasında ölçülen çıkış gücü değeridir.
    Temiz bir iletişim için bu değer 45dbm'in altında olması gerekmektedir. Normal değerler ise 20 dbm ve altında olmalıdır."
    Mesajlarını gördükçe gaza geliyorum ve direk Türk Telekom ofisine gitmek istiyorum.

Bende yükselince ne yaptılar yine dedim, kötü bir şey oldu zannettim. Neyse ki dahada iyi olmuş umarım hakikaten 100Mbit internet hızı alabilirim.

Pazartesi veya salı gidemezsem öbür hafta aynı günlere kalacak.
  • Zaym1n Z kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı bende merak ediyorum doğrusu,Bu değerlerle imkansız 100 vermeleri umalım düzeltirler alt yapını
    Az önce gittim Türk Telekom ofisine şans eseri tanıdık birine denk geldim işlemleri hallettim. 2 Yan binada fiber alt yapı var, bizim binaya nasıl fiber alt yapı getirebiliriz diye sordum, kaçırdın gibi bir şey dedi, bir şey yapılamaz mı dedim hayır dedi.

Bunun dışında ilk önce maksimum ne kadar hız alabilirim diye sordum 20Mbit alırsın dedi geçiştirerek sonra biraz ısrar edince bir yeri aradı telefon numaramı verip hız kontrolü yapmasını istedi telefondaki kişiden ve 50Mbit'den fazla alırsın diye bir cevap geldi sonrasında ise 100Mbit'e kadar olan tarifeye geçiş yaptık. Modemi verdiler ancak yarın arayana kadar kurulum yapmamamı söyledi. ZTE ZXHN H168N verdiler modem olarak.

Bu arada dün TTNET'den e-mail gelmişti bugün sabah 09:00 ile 12:00 arası çalışma olacaktır diye şuan hat değerlerime tekrar baktım noise margin downstream 19 olmuş. Durduk yere artıyor sürekli.

Bir şey daha soracaktım modem içinde telefon hattı için kablo ve splitter var, splitter'ı kullanacağım ancak telefon kablosu yeterince uzun değil bu yüzden kullanamayacağım, eski kabloyu kullanmaya devam etsem sorun olur mu yoksa internet kablosunda cat5, cat6 gibi kablo farkları telefon hattı içinde geçerli mi? Yani yeni kablonun daha uzun olanını satın alıp onu mu kullanmalıyım?

• quote:

Az önce gittim Türk Telekom ofisine şans eseri tanıdık birine denk geldim işlemleri hallettim. 2 Yan binada fiber alt yapı var, bizim binaya nasıl fiber alt yapı getirebiliriz diye sordum, kaçırdın gibi bir şey dedi, bir şey yapılamaz mı dedim hayır dedi.

Bunun dışında ilk önce maksimum ne kadar hız alabilirim diye sordum 20Mbit alırsın dedi geçiştirerek sonra biraz ısrar edince bir yeri aradı telefon numaramı verip hız kontrolü yapmasını istedi telefondaki kişiden ve 50Mbit'den fazla alırsın diye bir cevap geldi sonrasında ise 100Mbit'e kadar olan tarifeye geçiş yaptık. Modemi verdiler ancak yarın arayana kadar kurulum yapmamamı söyledi. ZTE ZXHN H168N verdiler modem olarak.

Bu arada dün TTNET'den e-mail gelmişti bugün sabah 09:00 ile 12:00 arası çalışma olacaktır diye şuan hat değerlerime tekrar baktım noise margin downstream 19 olmuş. Durduk yere artıyor sürekli.

Bir şey daha soracaktım modem içinde telefon hattı için kablo ve splitter var, splitter'ı kullanacağım ancak telefon kablosu yeterince uzun değil bu yüzden kullanamayacağım, eski kabloyu kullanmaya devam etsem sorun olur mu yoksa internet kablosunda cat5, cat6 gibi kablo farkları telefon hattı içinde geçerli mi? Yani yeni kablonun daha uzun olanını satın alıp onu mu kullanmalıyım?

hayırlı olsun değerlerin ne şuan hızın kaç
    Kablo telefon için geçerli değil telefon düşük sinyal alsada en kötü gıcırtıli ses gelir ondan sorun olmaz ama dış hattan modeme takıcak kablo yeni olursa iyi olur

Bugün sabah muhteşem bir telefon konuşması oldu, taahhüt var tarifenizi değiştiremiyoruz gibi bir şey denmiş ben evde yoktum. Böyle bir şey mümkün müdür? Dün modemi bile verdiler bugün sabah arayıp taahhüt var diyerek geçiş yapmadılar. 8 ay boyunca değişiklik yapamazmışım.

Yahu ben zaten 69tl ödüyorum şimdi 110tl ödeyeceğim, daha ucuz bir tarifeye geçmiyorum ki bu ne tür bir saçmalıktır anlamadım. Tarife değişikliği için bir şey yapamayacak mıyım 8 ay boyunca?
  • quote:

Bugün sabah muhteşem bir telefon konuşması oldu, taahhüt var tarifenizi değiştiremiyoruz gibi bir şey denmiş ben evde yoktum. Böyle bir şey mümkün müdür? Dün modemi bile verdiler bugün sabah arayıp taahhüt var diyerek geçiş yapmadılar. 8 ay boyunca değişiklik yapamazmışım.

Yahu ben zaten 69tl ödüyorum şimdi 110tl ödeyeceğim, daha ucuz bir tarifeye geçmiyorum ki bu ne tür bir saçmalıktır anlamadım. Tarife değişikliği için bir şey yapamayacak mıyım 8 ay boyunca?

Size yanlis bilgi verilmis. Ust pakete gecebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

alt tarife değilki yanlış bilgi verilmiştir. Belki tam hız veremiyorlarsa destekleniyor diye geçirmemiş olabilirler. Modemi alırken sözleşme yada başka birşeyi imzaladim mi

• TTNET'i aradım 8mbit'e kadar olan tarifemi hipernete geçirmek istiyorum dün Türk Telekom Ofisine gidip başvuru yaptım modem verdiler ancak bugün sabah arayıp taahhüt var deyip geçiş yapmadılar dedim. 24 aylık taahhüt ve girdiğiniz kampanya süresi bitmediği için değiştiremezsiniz dediler. 240tl gibi bir ceza ücreti ödeyip geçebileceğimi söylediler.

Modemi alırken 2 kağıt doldurup imzaladık ve verdik (hat benim üzerime kayıtlı değil). Şimdi böyle bir sorun çıkarıyorlar, eğer başka bir yolu yoksa mecbur ödeyip geçiş yapıcam 100Mbit internete.

• Dostum aramakla olmaz bir turk telekom abone noktasina git durumu anlat alt degil ust tarifeye gecis yaptigin icin sikinti yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

TTNET'i aradım 8mbit'e kadar olan tarifemi hipernete geçirmek istiyorum dün Türk Telekom Ofisine gidip başvuru yaptım modem verdiler ancak bugün sabah arayıp taahhüt var deyip geçiş yapmadılar dedim. 24 aylık taahhüt ve girdiğiniz kampanya süresi bitmediği için değiştiremezsiniz dediler. 240tl gibi bir ceza ücreti ödeyip geçebileceğimi söylediler.

Modemi alırken 2 kağıt doldurup imzaladık ve verdik (hat benim üzerime kayıtlı değil). Şimdi böyle bir sorun çıkarıyorlar, eğer başka bir yolu yoksa mecbur ödeyip geçiş yapıcam 100Mbit internete.

sen nerde oturuyordun
    o parayı vermeme hiç gerek yok bence de arkadaşın dediği gibi ofise git yada şikayetim var sitesine bir mesaj yaz ve alt pakete değilde üst pakete geçtiğini özellikle bildir böyle saçma şey olmaz normalde seve seve kabul ederlerdi cunki daha çok para alicaklar

• quote:

TTNET'i aradım 8mbit'e kadar olan tarifemi hipernete geçirmek istiyorum dün Türk Telekom Ofisine gidip başvuru yaptım modem verdiler ancak bugün sabah arayıp taahhüt var deyip geçiş yapmadılar dedim. 24 aylık taahhüt ve girdiğiniz kampanya süresi bitmediği için değiştiremezsiniz dediler. 240tl gibi bir ceza ücreti ödeyip geçebileceğimi söylediler.

bak şöyle de eğerki paket değişikliğini yapmazlarsa süperonlineye geçicegini cayma ücretini bile ödediklerini süperonlinenin daha cazip geldiğini şöyle kıskançlık yarar belki

• Bende öyle düşünüyorum sonuçta daha fazla para vereceğim yani direk geçiş yapmaları gerek. Yarın yakındaki Türk Telekom bayisine gidip bir sorayım. Ofis ile arada baya mesafe var, bu kışta sürekli gidip gelemem oraya. :D

Anlamış değilim bu olayı.
  • Bugün tekrar konuştum TTNET'le ve Türk Telekom Ofisindeki bir tanıdık ile, sonuç olarak kampanya dahilindeki bir tarifeye ücretsiz geçebilirmişim ancak hipernete geçince var olan bağlantı değiştiği için ve kampanya dışında olduğundan ücret ödemem gerekiyormuş. 200-250tl arası. Yani hem faturayı artırıyorum hem 200-250tl civarı para ödüyorum. "TTNET ile her şey mümkün".

Neyse ne diyelim umarım diğer vdsl2 ye geçenlerin sorunları bende olmaz. Bazıları geçiş yaptıktan sonra yüksek pingden veya verimsiz internetten şikayet ediyor, böyle bir şey ile de uğraştırırlarsa eğer, çıldırmamak elde değil.
  • Birde, arada bir değiştiğini fark edince günlük kontrol eder oldu hat değerlerini ve şuan aşağıdaki duruma geldi diğerleri aynı.

noise margin downstream: 20 db
    noise margin upstream: 15 db
  • quote:

Birde, arada bir değiştiğini fark edince günlük kontrol eder oldu hat değerlerini ve şuan aşağıdaki duruma geldi diğerleri aynı.

noise margin downstream: 20 db
    noise margin upstream: 15 db

halen geçmek istiyorsan süperonlinenin alt yapısı varsa geç derim çıkan 250 yada daha fazla fark etmez onlar karşılıyor sana hizmet olarak geri veriyorlar belirli ay fatura çıkarmıyorlar .
    Gir süperonline sitesine bırak bilgilerini arasınlar iyice öğren sor aklında birşey kalmasın bazıları kötü diyor palavra inanma

Süperonline alt yapısı olsaydı bugüne kadar ttnet ile ne işim olurdu.
    Keşke olsaydı.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.