Şimdi Ara

TTNET Aradı Yüksek Hızlı İnternete Geçiş! Bu değerlerle Ne Kadar Hız Alabilirim? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Zaym1n

Süperonline alt yapısı olsaydı bugüne kadar ttnet ile ne işim olurdu.
    Keşke olsaydı.

belki ttnet in fiber alt yapısını kullanırlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • crab84 kullanıcısına yanıt
    Şuan baya bir uğraştım zaten birde salı günü bir şeyler imzaladık, modem verildi. Şimdi tekrar ara orayla konuş oluyorsa başvuru yap dön ttnet'i iptal ettir falan pek dermanım kalmadı açıkçası. Keşke bu öneriyi daha önce yapsaydın. :/

Tek derdim doğru düzgün 70-80mbit interneti alıyım ve ping sorunu olmasın başka bir şey istemiyorum. Bugün tekrar aradım durumu açıkladım taahhütü sonlandırmak istediğimi ilettim, geçiş yapıldığında bilgilendirileceksiniz dendi. Sanırım yarın sabah geçiş yapmış olurum akşama doğru işten gelince olay bitmiş olacak diye umut ediyorum.
  • quote:

Şuan baya bir uğraştım zaten birde salı günü bir şeyler imzaladık, modem verildi. Şimdi tekrar ara orayla konuş oluyorsa başvuru yap dön ttnet'i iptal ettir falan pek dermanım kalmadı açıkçası. Keşke bu öneriyi daha önce yapsaydın. :/

Tek derdim doğru düzgün 70-80mbit interneti alıyım ve ping sorunu olmasın başka bir şey istemiyorum. Bugün tekrar aradım durumu açıkladım taahhütü sonlandırmak istediğimi ilettim, geçiş yapıldığında bilgilendirileceksiniz dendi. Sanırım yarın sabah geçiş yapmış olurum akşama doğru işten gelince olay bitmiş olacak diye umut ediyorum.

:) boşuna eziyet ediyorlar insana
    Durum nedir

Bir şey değişmedi tekrar aradım gelecek hafta içinde geçiş yapılacaktır dediler. Dalga mı geçiyorlar, geçme mi diyorlar anlamış değilim.
    Sonunda hal oldu. Dün ofise yine gittim, hat değerlerim yeniden ölçüldü ve maksimum 81Mbit alabileceğim söylendi. Bende 100Mbit'e geçiş yapayım hat değerlerim 80Mbit olarak ayarlansın dedim, böyle bir şey yapamayız sisteme ya 50Mbit giricem ya 100Mbit giricem ve size 100Mbit veremiyoruz dedi, mecbur 50Mbit kabul ettim. Şuan yeni modemi kurdum gayet güzel bir şekilde çalışıyor her şey. Yalnız anlamadığım bir nokta var yeni modemde hat değerlerinin olduğu sayfa doğal olarak daha farklı ve Türkçe yazılmış anlamakta zorluk çekiyorum ancak değerlerimin öncekiler ile alakası yok. Kısaca bir yorumlar mısın?

TTNET Aradı Yüksek Hızlı İnternete Geçiş! Bu değerlerle Ne Kadar Hız Alabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaym1n -- 17 Aralık 2013; 14:18:00 >

• quote:

Sonunda hal oldu. Dün ofise yine gittim, hat değerlerim yeniden ölçüldü ve maksimum 81Mbit alabileceğim söylendi. Bende 100Mbit'e geçiş yapayım hat değerlerim 80Mbit olarak ayarlansın dedim, böyle bir şey yapamayız sisteme ya 50Mbit giricem ya 100Mbit giricem ve size 100Mbit veremiyoruz dedi, mecbur 50Mbit kabul ettim. Şuan yeni modemi kurdum gayet güzel bir şekilde çalışıyor her şey. Yalnız anlamadığım bir nokta var yeni modemde hat değerlerinin olduğu sayfa doğal olarak daha farklı ve Türkçe yazılmış anlamakta zorluk çekiyorum ancak değerlerimin öncekiler ile alakası yok. Kısaca bir yorumlar mısın?

TTNET Aradı Yüksek Hızlı İnternete Geçiş! Bu değerlerle Ne Kadar Hız Alabilirim?

o zayıflama değeri ile 100mbit alamazdın zaten vdsl de ulasılabilir hız sizi yanıltmasın

• 8Mbit iken 0'dı hat zayıflama değeri. :/
  • quote:

8Mbit iken 0'dı hat zayıflama değeri. :/

zyxel modem yanlıs okuyo hocam zayıflama değelerini. hw660 modeli var bizde adsl için kullandıgımız o da öle "0" yazıyo.
    birde 1 ay ttnet fiber paketi kullandık normalde paketimiz 24mbit fakat ilk deneme yapılırken 86mbit maksimum baglantı saglandı. halbuki ulasılabilir hız 150mbit lerde falandı. saha dolabına mesafemiz 100 metreden kısa

• quote:

bu değerlere göre 100 ü rahat alırsın gibi gözüküyor. Yanlış hesaplamışlar

• @hotel california
    Saha dolabı yapılmadan önce ilk mesajımdaki gibiydi değerler daha sonra baya bir düştü hat zayıflama, o zaman önceki halini de yanlış ölçüyordu. Ancak şöyle bir durum var ilk halindeki değerler ile alabileceğim hıza internetten baktım 12-13Mbit yazıyordu Türk Telekomu aradım aynı yanıtı aldım 1 sene boyunca yani yanlış ölçmemiş. Saha dolabı gelince 0 oldu. Belki çok düşünce yanlış ölçmüş olabilir.

@wızard06

Bilemiyorum banada bir yanlışlık var gibi geliyor ancak anlayabilmiş değilim. :/

Bu arada bugün interneti halledince hız testi yaptım aşağıdaki sonuç çıktı, memnunum. Tabi 100Mbit olsaydı daha memnun olacaktım. Aslında hat değerlerimi diğer 100Mbit alanlar ile karşılaştırınca 100Mbit alabileceğim düşünmüştüm, şimdi 50Mbit olunca canım sıkılıyor, yani başta 100Mbit düşüncesine kapılmasaydım ve 50Mbit hedefleseydim hiç rahatsız olmayacaktım.

• Zaym1n Z kullanıcısına yanıt
    90-110 filan olsa maks hız neyse ama 143 mbitlik bi hız yazıyo orda ki bu daha rahat kaldırır gibime geliyor benim.

Değerlerin çok süper, akk olduktan sonra farketmez hız. Hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IsO6 -- 18 Aralık 2013; 3:08:45 >
  • Teşekkürler. Birkaç ay böyle kullanıcam sonrasında bir arar sorarım geçebiliyor muyum diye.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.