Şimdi Ara

TT VDSL'den Superonline Fiber'e Geçiş Ve Ping

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Saat 19.01'i gösterdiğinde beni bir numara aradı. Abimiz keşif için gelmiş. Beni aradı sonra aşağı indim işte konuştuk fotoğraflar çekti.

O kişi sadece altyapının binaya kadar getirilmesinden sorumluymuş. Daha önce de keşif yapmışlar zaten. Şimdi bir daha geldiler. Yüz yüze görüştük tabii maskemiz de vardı.

Her şeyi anlattım. Buraların fotoğraflarını çekti ve bizim buradaki 6 bina için çalışmaları başlatacağını söyledi.

Önce işte bir kuruma mı ne bildirecekmiş sonra belediyeden izin alınınca da bizim arka mahalleden (30-40MT falan) fiberi getirecekler miş.

Şimdilik fotoğrafları vb. çektiler. Yarın süreç başlayacak. O abimizin numarası da var. Umarım Superonline fiber gelir.

Ki bizim belediye izin veriyor genelde. Umarım buna da izin verir.

Ayrıca daha ruhsat süreci varmış belediyeden onay beklenecekmiş (kazı için)

Bu süreç nasıl işler ?

Ayrıca bugün Superonline'dan ping atan çok kişi gördüm hepsinde de vie.valve.net 60-70ms civarında geziniyordu ama ben şu anki VDSL Altyapımla bile 37ms'e kadar düşen ping alabiliyorum. Max 58 oluyor.

Sizce TT VDSL'de böyle değerlere sahipken Superonline Fiber'e 100/10 Pakete geçmek ne kadar mantıklı ?

• Fiber internet konusunda Turkcell eskinden çok iyiydi fakat son yıllarda VDSL düzeyine düşmüş durumda. Hatta ping konusunda TT ile yarışamaz bile. Saçma sapan routingler ve kötü routerları yüzünden çoğu kişi şikayetçi. Çevremde TT VDSL kullanıp cs go'da 37-40 ms alan arkadaşım var. Ben güya superonline fiber ile 55-65 ms arası ping değeri alıyorum.

• ogulcanbb kullanıcısına yanıt

Ben de oyun içinde 39ms alıyorum testte 36-37 oluyor.

Mesela tanıdığımın evinde yarı altyapı var. Binaya kadar superonline getirmiş dairelere olan dağıtım ve kutu TT'nin.

Ama Superonline orada hizmet veremiyor alan TT Alıyor. Garip. Ve böyle olmasına rağmen kablosuz 2.4GHz HGW Modem ile olan ping 2ms. yani kablolu 1 falan olmalı. çok iyi.

Ben de başta TT İstiyordum ama reddettiler. O yüzden Superonline Fiber'e başvurdum. Dün de o olaylar yaşandı.

Olaylar:

https://www.technopat.net/sosyal/konu/superonline-fiber-icin-geldiler.1169130//

YouTube'da görmüştüm sizi. 200Mbps paket kullanıyordunuz. Tracert atabilmeniz mümkün mü ?

• alpolojix kullanıcısına yanıt
    Tabi trace atarım hangi oyunlar için atmamı istiyorsunuz? Lol,valorant gibi oyunlarda sorun yok ama CS de fena değil ama daha iyi olabilirdi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

CS:GO

VALORANT

Bu İkisi Şimdilik Yeterli Olur :)

Gece 1-2 gibi cs pingleri 51-52 ms arasına kadar düşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogulcanbb -- 24 Kasım 2020; 14:22:0 >

Şimdi yanılmıyorsam Aydın'da oturuyorsunuz. Aydın'da superonline'ın sunucusu var mı yoksa izmir üzerinden mi bağlantı sağlanıyor ?

Nedense asıl ping yurt dışı çıkışında oluyor. İlginç.

Aydın'da oturuyorum. Trafik Aydın>İzmir>İstanbul şeklinde bir yol izliyor.

Ben İzmir'de oturuyorum. Bende İzmir'den direkt çıkış oluyor.

Öyle mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpolojix -- 24 Kasım 2020; 13:57:47 >

Aynen öyle hocam. İzmir ile Aydın arasındaki ping fark 3-4 ms gibi bir değer.

peki Superonline'da TT'de olduğu gibi çıkışlar İzmir Üzerinden yapılabiliyor mu yoksa illa izmir-istanbul mu ?

Superonline izmir-istanbul yapıyor. İstese İzmir'den de direkt çıkış yapar ama istemiyor. :(

Peki Superonline Fiber hakkında bilmem gerekenler neler ?

Yani bu altyapı süreci nasıl işler ve modem/router ile ilgili bilmem gerekenler neler ?

Hocam bağlatacaksanız eğer sakın Huawei 255s modem almayın sırf bunun için ben 2 yıl Superonline kullanmadım. Zte h267a model isteyin. Huawei modellerin kronik arızası var wifi de çok kopma sorunları oluyor. Altyapı süreci ise Superonline da gerekli izinler alındıktan sonra hemen işlem başlıyor maximum 15 gün sürdü bizim altyapı/kazı işlemleri

Dün akşam gelen çalışan ile aramızda geçen konuşmalar şöyle.

Ben anlamadım ondan soruyorum yanlış anlamayın .d

-Dairelere çıkışları. ben bu altyapıyı getirdikten sonra arkadaşlar tekrar keşfe gelecekler.

-Benim uzmanlık alanım dışarıdan ana hattın getirilmesi. 

Sonra da, ben bunları yaptıktan sonra da arkadaşlar gelecekler yukarıya çıkışları nereden bağlanıyor şaft mı şaftlar kullanılabilir mi ? 

Binalar o zaman çok yeni ?

Kapıcı: 2010-2011 yapımı. 

9 senedir gelmemiş enteresan. hakikaten çok ihmal etmişler burayı ya. 

Yani ben oraya da bakayım komple bu karşı sıraya hat çekelim. (yanımızdaki diğer binalar)

Burayı ben bi hızlandırıcam. ruhsat süreci yanlız benlik değil ruhsat süreci belediyeyle alakalı.

Ödeneklerin çıkması (yanlış anlamış olabilirim). Bizim geçiş hakları uzmanı var ***** bey. Ona ileteceğim. Zaten daha önce keşfi yapılmıştı ama şurayı dahil edeceğim ben (yan binalar).

Dahil edip bu işi hızlandırmamız gerekecek. Ne zaman ruhsat çıkarsa o zaman gelecek hani. Net bir zaman söyleyemem.

Sizce ?

Adam doğru söylemiş hocam ruhsat çıkarsa gerisi kolay uzun sürmeden bağlantınız tamamlanıyor. Bu altyapı olayları biraz da binayı yapan müteahhite ve yöneticiye bağlı. Yöneticiniz Superonline ile görüşseydi şuan belki kullanıyor olurdunuz. Kablolar şafttan da geçebilir başka yerden de orasını keşif ekibi belirliyor. Sonuç olarak ruhsat çıkarsa işler TürkTelekomda olduğu gibi yavaş ilerlemiyor. :) Şimdiden hayırlı olsun.

Sağolun :)

Yönetici dayım. İşleri zaten ortak yönetiyoruz. 19 Eylül'de fiber işine başladık ama o zamandan beri müteahhitten haber alamıyoruz telefonları açmıyor.

Superonline'dan barış iletişim ile güvenlik sistemleri olarak anlaşmamız var zamanında görüşmüştük 1 bina için minimum 9 daireden imza vb. istediler korona yüzünden yapamadık.

Neyse hocam peki bu ruhsat tam olarak ne oluyor ?

Ve bu geçiş hakları uzmanı dediği ne ?

Ruhsat işlemleri dediği mahallenize fiber kablo çekecekleri için yolda kazı çalışması yapmaları gerek bunun içinde belediyeden kazı izni (ruhsat) alınması lazım. Belediye veremezse kazı yapılmaz fiber çekilemez. Geçiş uzmanlığı hakkında bir fikrim yok öyle bir tanım duymadım :)

Peki bu süre ne kadar olur ?

Yani bizim belediye bu işlere iyi bakıyor ama Superonline Fiber ile arada İzban istasyonu var (demiryolu) onun altından geçmesi için ayrı bir izin gerekir mi ?

Veya sorun teşkil eder mi ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.