Şimdi Ara

TSİ trafik ve trafiksiz yakıt

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
39
Cevap
0
Favori
1.849
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    640 Mesaj
    Merhaba ,

bu sabah işe giderken hiç trafiğe kalmadan yakıt ortalama ve dönüşte trafikle geçen bir saat sonrası yakıt ortalaması

Arac : polo 1.0 tsi maneul

|
    |

• Yarbay
    9564 Mesaj
    Çok yakmış.
    |
    |
    Sabah 6:30 daki trafiksiz 34 KM yolu 30 Dakikada gitmişsiniz 4.3 LT Yakmış bence iyi
    Diğeri 18:42 deki trafikli gözüküyor 36 km yolu 1 saat de almışsınız 6.7 LT yakmış

Oranlar normal ortalama hız 35 KM yakıt ortalaması 6.7 LT bence iyi bir rakam
    |
    |
    2019 Toyota Corolla 1.6
  • Yüzbaşı
    929 Mesaj
    İşe her gün bu araçla mi gidiyorsunuz yine de ciddi bir aylık sarfiyat ve bakım yurutme maliyeti tutar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Her zaman diyorum, trafiksiz sehirde dizele cok gerek yokAma surekli 20-30 km hizla gidiledekse dizel sart

|
    |

Orijinalden alıntı: turgay0651

İşe her gün bu araçla mi gidiyorsunuz yine de ciddi bir aylık sarfiyat ve bakım yurutme maliyeti tutar
    haftada bi kere gidiyorum araç kullanmayı özlediğimden :)
    |
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    453 Mesaj
    Araç astra 1.4t otomatik sedan. Kayseri ş içi trafik ,avm ye gidip geldim. Işıkta vardı guzergehta trafikte, avm otoparkında da yer aradım derken ortalama bu sekilde. Yeni nesil turbo araçlar dikkatli kullanılırsa gerçekten lt bazında az yakıyor. Yakıt pahalı ayrı mesele, mühendisler ne yapsın, dev gibi cüsseli araçları 1000kg yapıp 1.0 cc motorla 2-3lt mi yaktırsın

|
    |

" JNG90 " üzerinden forumdayım BU HESABI KULLANMIYORUM.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: BigMuffin

hocam full depo ile en fazla kaç km gittin?
    Aynı motorlu manuel var bende depo 40 litre şehir içi 700 km yaptım menzil 140 kalan yakıt 60 km idi.

|
    |

• Yarbay
    3045 Mesaj
    TSI iyi hos unite fakat urun gami cok genis bu yuzden is bilmeceye dondu

Nitekim : Golf Variant icin konusuyorum , su an bayide 1.4 125/150hp ve 1.5 130/150 hp secenekleri mevcut , 1.5 TSI uniteyi devrim diye tanittilar fakat kullanici yorumlari hala 1.4 uniteyi daha basarili buluyor.

Simdi siradan vatandasin farkli bayilerde farkli varyasyonlari tek tek test etme sansi yok etse dahi uzun vadeli olmayan,yaniltici testler olacak

Tek derdim sorun cikarmasin,performansli olsun 1-2 litre fazla yakmasi muhim degil

Forumdaki konularin alayi tuketim ile ilgili keske soyle teknik anlamda doyurucu yazilar,karsilastirmalar da gorebilsek.
    |
    |
    320ied ile aynı yolda gitsem sanırım üst fotoğraf 6.5 alt fotoğraf 8.5 falan olurdu. Şehir içi için gerçekten çok iyi. Ama tabi kullanım tarzı da çok önemli.
    Ben kasmadan kullanırım diyen 1.2 tsi golf kullanan arkadaşın 0-50 si 10 saniyeden fazlaydı. O yüzden Tsi kullananların sürüş karakteristiğğni hep notmal üstü eko kullanım olarak algılıyorum. (2.0 tsi hariç)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: JNG9O

1.0 TSi 100-110 beygir 1.6 ve 1.5 dizel ile aynı yakıyor denebilir LPG taktırmaya gerek var mı tartışılır.

Şehir içinde 1-1.5 litre fazla yakıyor, işin içine trafik girerse 2 litreyi de geçtiği oluyor. Tecrübe ile sabit. Tabi bu normal kullanım için geçerli, uçayım kaçayım dersen yüzün düşer benzinli motorda

Arkadaş 35 km ortalama hızla 6.7 yakmış, benim aynı ortalama hızla yakıtım 5.6 litre. 200 kg daha ağır olan 1.6 120 hp dizel otomatik araç.

Zaten benzinli motorun dizel ile aynı yakmasını beklemek şu an için ütopik. Benzinli bi motora göre tasarrufu güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 16 Ağustos 2018; 10:30:20 >

• Yarbay
    2864 Mesaj
    Şehirdışı hızlarda(+60)zaten artık çoğu araba tasarruflu.Ki 90-100 sabitleyip uzun yola çıksanız yol bilgisayarında ortalama hız 64-65 i gösterecek.

Şehiriçine gelince yol bilgisayarında sizin yakaladığımız değer karma tüketim.36 km ortalama şehiriçi olmaz.Şehiriçi için kıstası 18-20 km dir.

Kısacası aracınız fabrika verilere yakın değerler tutturmuş.Ne mutlu size.Keza Vw katalog verilerini "gerçekten" tutturabilen az.

Şimdi gelip TSI'yı kıskanma kardeşim,TSI bu doğru dur diyicek arkadaşlar; rica ediyorum beni direk engelleyin,kanser etmeyin :)

|
    |

O zaman bi geleneksel yakıt tüketimi konusu açayım

|
    |
    lojistisyen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4183 Mesaj

6.7 az yakmamıs, kosullar onemlı tabı. 1.2tsı leonda sehır ıcı en uzun bu degerım var. Bu ortalama hızla 6lt nın altı degerlerım de var ama bulamadım. Su an ankaradayım 5lt cıvarı ıle gezıyorum

|
    |
    Bahsedilenler: lojistisyen

1.0,1.2 tsi motor ekonomik ama benim için dizel daha avantajlı oluyor. Benim rotamda 1.2 tsi 8 litre ortalaması var ben 6.5 yakarken. 1.6 atmosferik de 10.5 falan yakıyor.

Benzinli araç alacak olsam lpg takılabilen bişeyler alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 16 Ağustos 2018; 17:16:45 >
    |
    |
    masterap kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ben sehir içi dur kalk sokak arası ve akan trafik karışık 20 km anahtar kapatmadan sürersem 5.5 altında görüyorum
    |
    |

Orijinalden alıntı: JNG9O

O zaman bi geleneksel yakıt tüketimi konusu açayım
    Bolca var hocam, yeter gari
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
bankalar.org
Media Sözlük
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,094
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.