Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.468
Cevap
97
Favori
374.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DenemelerNet , 07.04.2005 tarihinde satın almış olduğunuz poliçenin bitiş süresi 07.04.2006 şeklinde olacaktır , poliçe süresi 1 yıldır . Poliçe bitiş tarihine kadar herhangi bir poliçe yaptırmanıza gerek yoktur.
  • Öyle ise 6 Nisan 2006 gibi sigortayı yenilesem yeterli değil mi?
  • evet poliçe bitim tarihinde poliçeyi yenileyeceksiniz
  • Selamlar.. Benim bir sorum var.. Yardımcı olabilirseniz sevinirim..
    Bir yetkili bayiden 2005 Mercedes Vaneo model araba satın aldım geçen hafta..Kendi aracımı satarak 10.750 ytl ödeme yaptım.kalan tutar için de banka kredisi için başvurdum. Araya bayram girdiği için muhtemelen bayramdan sonra işlemler olacak. Sorularım.
    1. Aracın devri muhtemelen bana kaça mal olur?
    2. Aracın trafik sigortası kime ait?
    3. Arcın ocak pulu kime ait?
    4. Aracın noter satışı, plaka marafı yaklaşık ne kadar tutar (Bunu bilmem önemli, çünkü takibini zamanım olmadığından aracıya yaptırıcam).
    5. Kredi aldığım banka kasko istiyor sanırım. Kakoyu ne zaman yaptırmam gerekiyor..
    Cevaplarınız ve uyarılarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar genel bilgi edinmek için soracaktım:
    1. Yangın ve hırsızlık hariç sadece kaza kaskosu yaptırmak mümkün mü? Mümkün olursa, 2000 model bir toyota veya laguna için ne kadar isterler.
    2.Kasko yaptıran araç sahibi kaza yapmadan arka arkaya 3-5 yıl geçirirse bu tür araç sahiplerine indirim yapıyorlar mı? Yapıyorlarsa bu oran ne oluyor?

Bilgi sahibi arkadaşlar cevap verirse sevinirim. Bu arada gereksiz bir soru olmuşsa şimdiden özür dilerim.
  • mümkünama tam değil...şu an piyasada stılan poliçelr birleştirilmiş kasko poliçesidir..siz gidin acentenize sadece kasko poliçesi isterseniz bilgi alabilrisiniz. ama siz yinede birleşik kasko p . alın fiattan dolayı ise kaygınız varsa%1-2 gibi muafiyetli alın daha mantıklı
    birinci yıl %30 2.yıl 40 -50 - 60 da biter..ama her hasar indiriminizi bozmaz ..örneğin biz %5 e kadarki hasarlarda ,aynada farda camda(iki kez dahil)bozmayız
    quote:

Orjinalden alıntı: burçak

Arkadaşlar genel bilgi edinmek için soracaktım:
    1. Yangın ve hırsızlık hariç sadece kaza kaskosu yaptırmak mümkün mü? Mümkün olursa, 2000 model bir toyota veya laguna için ne kadar isterler.
    2.Kasko yaptıran araç sahibi kaza yapmadan arka arkaya 3-5 yıl geçirirse bu tür araç sahiplerine indirim yapıyorlar mı? Yapıyorlarsa bu oran ne oluyor?

Bilgi sahibi arkadaşlar cevap verirse sevinirim. Bu arada gereksiz bir soru olmuşsa şimdiden özür dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ototeknik -- 14 Ocak 2006 1:05:29 >

• sigorta sana ait...ocak pulu duruma göre...kaskoyu banka kenidisi yapmak ister amqa araştır
    quote:

Orjinalden alıntı: kaptankaya

Selamlar.. Benim bir sorum var.. Yardımcı olabilirseniz sevinirim..
    Bir yetkili bayiden 2005 Mercedes Vaneo model araba satın aldım geçen hafta..Kendi aracımı satarak 10.750 ytl ödeme yaptım.kalan tutar için de banka kredisi için başvurdum. Araya bayram girdiği için muhtemelen bayramdan sonra işlemler olacak. Sorularım.
    1. Aracın devri muhtemelen bana kaça mal olur?
    2. Aracın trafik sigortası kime ait?
    3. Arcın ocak pulu kime ait?
    4. Aracın noter satışı, plaka marafı yaklaşık ne kadar tutar (Bunu bilmem önemli, çünkü takibini zamanım olmadığından aracıya yaptırıcam).
    5. Kredi aldığım banka kasko istiyor sanırım. Kakoyu ne zaman yaptırmam gerekiyor..
    Cevaplarınız ve uyarılarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• bir sorum olacak ikinci el araç alıp(07),bu araca aynı şehirde(07) kullanılmamış yeni plaka alabilirmiyim. olursa masrafı nerelerde olur. tşk ed.
  • Plakayı değiştirebilirsin ama masraf konusunda şu an bir bilgim yok..
  • quote:

Orjinalden alıntı: olt

bir sorum olacak ikinci el araç alıp(07),bu araca aynı şehirde(07) kullanılmamış yeni plaka alabilirmiyim. olursa masrafı nerelerde olur. tşk ed.

Antalya'da öyle mi bilmiyorum ama İzmir'de ilçe değişti mi plaka da değişiyor zaten. Masraf sadece plaka bastırma ve ruhsatın ilk yaprağı yaklaşık 50-60 tutar...
  • meraba bugun ızmır carfour un onunde ısıklarda kırmızı ısıkta duran getz e arkdan carptım hatalı oldugum ıcın 45 mılyon ceza yazdı polıs kaskom anadolu sıgorta bı kıllık cıkarırmı odemede fln ayrıca bu kaza tutanagı mı ne dıyolar bı belge almadım polısten bı numara verdıler onla yenı sehırde bı yere gıtcekmısım ordan alcakmısım onu bu konuda kı surecı anlatırmısınız
  • ben kaza yaptıktan sonra polıs geldı kenara cektık sonra gene bı opel volvo ya gecırdı aynı yerde ne ugursuz yermıs ya ewet arkdaslar hala yukardakı soruya cevap beklıyom
  • Öncelikle geçmiş olsun. Trafik kaza raporunu yenişehirdeki Trafik Şubesinden alacaksın. Elindeki numarayla 1. kata çıkacaksın değişmediyse 1 YTL verip kaza raporunun onaylı fotokopisini alacaksın. Tabi sende hasar yoksa ya da hasarsızlığının bozulmaması için cebinden yaptıracaksan aracını bunla uğraşmana gerek yok. Zaten karşı taraf senin trafik sigortandan alacak parayı.
    Hasarını kasko şirketinden yaptırmak istiyorsan raporu alıp aracı yaptıracağın yere çekip o servise ver bu kadar. Tekrar geçmiş olsun
  • eyvallah musti abi , birşey yazmama gerek kalmamış
  • quote:

Orjinalden alıntı: guide

eyvallah musti abi , birşey yazmama gerek kalmamış

Bir de kendi işimizi halledebilseydik
  • ewet arkdaslar dedıgnız gıbı tepecıktekı trafıge gıttım tutanagımı aldım onla servıse gıttım belgelerı teslım ettım yarın exper gelcek halolcak herhalde yannız bırmot ta baya yogun bıraz zaman alıcak herhealde yapımı
  • gaziemirde Yıldızcan var tofaş fiat servisi orası biraz daha azdır yoğunluk olarak , giderseniz haberim olsun yardımcı olurum ... Ha birde Poyraz var gaziemirde onda da yardımcı olabilirim fakat şu aralar birmottan farkı yok poyrazında ...
  • Madem Birmota kadar geldin Enriko Aliberti'ye ya da Merkez servisede bakabilirdin.
  • Enrikoyu salla musti abi , sevmiyorum ben orayı
  • en rıko ya gıttım fakat orda anadolu sıgortayla anlasma yokmus o yuzden yanı dıger servıslere de bakardım ama hepsı aynı dır hocam ve dıger yerlerde de belkı benım kasko yla anlasmalı olmama olasılıgı var
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.