Şimdi Ara

TRABZONSPOR NEDEN ŞAMPİYON OLAMIYOR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: carnageous

öncelikle söyliyeyim yazacaklarım benim analizimdir isterseniz dalga geçin isterseniz saygı duyun yukarıdaki yorumlarda fb ve gs nin r. madrid ve barça gibi gösterilmeleri son 10 yılı baz aldığımızda doğru bir analiz olarak kabul edilebilir fakat ben artık dengelerin değişeceğini düşünüyorum gs son 3 yılda yeni stadının ekmeğini yedi son derece cömertçe harcamalar yaptı bunun karşılığını da 2 şampiyonluk ve cl de üst turlar olarak aldı fakat şu an görünen gs nin bu maddi bilançoyla bu futbolcu kamburuyla adnan polat dönemini arayacak hale geleceğini düşünüyorum, fb ye gelince her zaman taraftar desteğini maddi anlamda en çok alan kulüp olmuştur fakat aziz yıldırımın kişisel egoları yüzünden kulübe zarar verdiğini, ve devam etmesi durumunda özellikle bu sene büyük sorunlar yaşayacağını düşünüyorum ayrıca aziz yıldırımın olası başkanlığı bırakması durumunda yıllardır medyadan ve taraftardan gizlenen borç durumu ne boyutta onuda analiz etmek lazım, tüm bunların ışığında kendi kulübüm olması nedeniyle değil objektif olarak değerlendiriyorum bjk yeni sezonda yeni stadına kavuşacak bunun stadın lokasyonu nedeniyle getirisi gs stadından çok daha fazla olacak çünkü yalnızca bir stadyum olarak değil konser,moda v.b. yüzlerce etkinlik için kullanılacak ve kulüp deyim yerindeyse para basacak, beğenirsiniz yada eleştirirsiniz fikret orman gerek sponsorluk anlaşmaları gerekse maddi olanakları kullanmada gerçekten iyi olduğunu başkanlığında kanıtladı bu futbolcu topluluğu ve yapılan doğru hamlelerle beşiktaşın önümüzdeki 5 yıl boyunca olur olmaz ama her yıl şampiyonluğun en büyük adayı olacağını düşünüyorum, trabzon spora gelince bu yıl bence bu kadar transfer deyim yerindeyse bir fanteziydi gereksiz şekilde kadro şişirildi vahid halilhodziç bir hataydı şenol güneşe verilmeliydi bu imkanlar çok fazla harcama yaptılar hala şampiyonluk şansı var daha hiç birşey bitmedi kadrolarında çok iyi isimler var fakat takım olabilmeyi başarabileceklermi? sorgulanması gereken bu bence ve eğer işler kötü giderse bu maddi külfeti gelecek sezonlarda nekadar tolore edebilecekler, özetle fb ve gs nin barça -real gibi gösterilemeleri bana kalırsa artık tarih olacak.

düşünce tarzın güzel :) teşekkür ederim

• Sorun yönetim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2010-2011 de oldu. Bütün dünya biliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fenerbahçe yüzünden. Ne zaman şampiyon olmaya yaklaşsak şikeyle ligi önümüzde bitiriyorlar. Medya, para, şike hepsi bunlarda kolaymı öyle şampiyon olmak.

• 2011'de oldunuz ya. Daha fazlası bu bütçe farklarıyla zor. Altyapıdan müthiş oyuncular gelmesi lazım.
  • Neden olsunki

1 Taraftar maca para vermeyi sevmez belescidir cogu ama her konuda uzmandir
    2 Hakem hatasi olmayan Trabzonun kazanmakta oldugu maclarda bile sahaya girip Sivas maci gibi takimin 1 sezonluk bütün dengesini bozmaya hazir kisiler vardir o sahis hala Ts maclarinda itibar görür
    3 Ts sürekli Feneri düsman gibi görmektedir ama faydasindan cok zarari vardir takimi germek icin ve sonunda yenilmek icin iyi ise yarar
    4 Sezon ortasinda 2 yada 3 hoca degistirmeyleki iyi oynatan hocalarda bile bu isler cok sever
    5 Yönetici kesimi uyanik mütahitlerden olusur genelde ama klup yöneltmek bedava devlet arazisine bina dikmeye benzemez
    6 Son 20 senede toplamda 3 kez sampiyon kadro kurabilmelerine ragmen oyunculari satmakta yada elinden kacirmakta ustadir
    7 Oyuncusunu kac kez dögen özel yasamina karisan zihniyete sahiptir ama elaman maca gelse bedava gider paraya geldimi vermez hatta hic maca gitmez ama bu hakki kendinde bulur.
    8 Herkez uzmandir sehirde ama cogunun bir halttan anladigi yoktur
    9 Kendi insanina parasini almayan tazminat talep etmeyen kisilere bile saygisi yoktur

Nasil sampiyon olsun ya imkan varmi Ts bu sene kötümü oynuyordu yada gecen sene ne sorun vardi lig yarisi icinde avrupada iyi gidiyorlardi bunlarin klasik hali

• Daha yeni oldular ya? 2011'de
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galifianakis

Daha yeni oldular ya? 2011'de

arkadaş zaten 2011 den beri niye şampiyon olamıyo trabzon diye sordu.

cevabı da basit;yöneticilerin beceriksizliği.

2011 de 10 üzerinden 8 lik kadro ve uyum varken sonraki sene 6/10 sonraki sezon ise 4/10.

bunlar yetmemiş gibi bir de borç yaptı takım.

şuan elimizdeki kadroyla bu yıl veya seneye şampiyon olduk olduk. yoksa işler vahim. önce borçları silmek lazım

• Olmaları sürpriz zaten.
  • Galifianakis kullanıcısına yanıt
    bkz: başkasının şeyi ile gerdeğe girmek
  • Nedeni Elde Olan İyi Oyuncuların Satılması Veya Kadro Dışı Bırakıp Umutsuz Bırakıp Takımdan Ayrılmasıdır Ayrıca Takım Dizilişine Göre En İyi Oynatma Şeklini Gösterecek Ve Takıma Sahip Çıkacak Bir Teknik Direktör Yok Ersun Yanal İyi Gibi Ama Oynayış Tekniği Bence Oyuncuların Performansının Dışında Bir Trabzonsporlu Olarak Bunun Çok Ayrıntısı Var Mesela Türkiyedeki 4 Büyüklerde Tek Hakem Tehdit Etmeyen Temiz Takım Biziz Ayrıca Diğer Takımlara Karşı Bir Ön Yargım Yok Bütün İnsanların Renkleri Ve Zevkleri Farklıdır Bende Şampiyon Olduğumuz Ve Kupa Kaldırdığımız Bir Seneyi Çok Yakında Görmek İstiyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anıl Gökdeniz Bekar -- 23 Ekim 2016; 1:40:22 >
  • Fener maçlarına kastıkları kadar diğer takımlara kassalar nağmalup şampiyon olurlardı 1-2 kere ama duşmanlık ve kafasızlık işte

• Altyapısından çıkan oyunculara gıpta ile baktığım bir kulüp ki zaten üç büyükler(özellikle Beşiktaş) çok yararlanıyor bundan. Demek ki aslında yerli açısından baktığında oyuncu havuzu geniş bir kulüp. Çevre illeri etkileyen bir camia aynı zamanda.

İki sebebi var bence. Yönetime kimler geldi gördünüz siz de. Yönetim, başarının anahtarıdır. Düzgün yönetilmeyen kulüpler büyüklüğüne göre şampiyon olabilirler ama süreklilik olmaz. Bu önemli. Bence Muharrem Başkan o gerekli altyapıyı hazırlayabilecek birisi. Düzgün işler yapmaya çalışıyor. En azından kulübü düzlüğe çıkartıp başarıyı kovalayan bir kulüp haline getirecektir.

İkinci ve en büyük sebebi de taraftarı. Koca bir şehir ve bölgenin baskısı var. Sportif başarı gelebilirse bu pozitife döner tabi.
  • Bence şehirin boğucu olması bu sene gezmeye gitmiştim trabzona yaz ayları olmasına rağmen sürekli yağış alan,kapalı havaya sahip ve şehir de bir izmir,istanbul seviyesinde değil yabancıların alışması falan baya uzun sürüyor ve bazıları alışamıyor.Bence komik gelebilir ama akyazı stadı da etki edemezse bir hava yakalayamazsa trabzon acaba diyorum tesisleri istanbul'a mı taşısa mesela haftaiçi antremanlarını orda yapacaklar maç günü trabzona dönecekler yabancılar için hem daha iyi çocukları orda okur,futbolcular orda hayatına devam eder.Bir Gsli olarak trabzona sempatim var,karadeniz insanını da seviyorum ama şehirle alakalı diye düşünüyorum o kadar kaliteli oyuncular geldi gitti faydası olmadı.Antreman tesisleri istanbulda olsa futbolcular orda yaşasa ama maçlar trabzonda olsa verim %80 artar diye düşünüyorum.

• En büyük engel taraftarıdır. Takıma destek olmak yerine kendi futbolcusunu dahi ölümle tehdit edecek kadar gözü dönmüş kişileri barındırıyorlar içlerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: loko

Sürekli Hakemleri Tehdit etmedigimizden Şike yapmadıgımızdan dolayı olabilir.

Aynen genellikle hakemleri rehin alıp, dövüyorsunuz.
  • Trabzonspor gerçekçi ve akılcı yönetilmiyordu, elbette sonuçları bu oluyor...3 büyüklerde akıllıca yönetilmiyor fakat büyük camialar kolay toparlanıp yeniden ayağa kalkabiliyor. Trabzonspor bunu yapamadığı için sürekli dağınık ve çöküşe devam eden taraf oluyor...

Galatasaray çok kez dibi görmüştür fakat ertesi sene toparlanıp şampiyon olduğu çokça zaman vardır, bunun sebebi toparlanacak güce sahip olmalarıdır...

Trabzonspor büyük takımların hatalarını tekrarlıyor fakat aynı reaksiyonu verip toparlanamıyor.
  • Herşeyin iyisini biliyorum deyip, birşeyden anlamadıkları için. Bizde son yıllar da bu mantığın kurbanı oluyoruz.

Bknz. Aviv Vılvıvıvım.
  • Gs ye kendini peşkeş cektirmesi olabilirmi.kim sivrilse gs ye satılıyor.artı hoca istikrarsızlığı

• Trabzon tipik anadolu kulubu gibi yonetildigi icin olabilirmi camia olarakta istanbulla kiyaslanmadigi icin zor

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.