Şimdi Ara

Trabzon insanını seviyorum ve dürüsttür. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emineua

quote:

Orijinalden alıntı: Clioauthentique

quote:

Orijinalden alıntı: emineua

Ne yani insanları esnafına ve maddiyat ilişkilerine göre mi sınıflandırıyorsun? Bu normal mi sence?

Blok.

eğer bir insan para için yanlış yapmıyorsa iyidir bence.

para içiin menfaat için yanlış yapmayan namus için her şey için yanlış yapmaz.

Yani Güneydoğu'daki töre cinayetlerini ağanın eline parayı verip bir de suratına göz kırparak hallederim diyorsun.

Para ve namusun hiçbir alakası yok, farklı kavramlar, para her şeydir, namus ise nasıl değerlendirdiğine bağlıdır.

İlişkiyi doğru kurmak gerek, para entertainment'ır, ahlak ise life'tır.

Anladın mı donaniş?

donaniş ne lan donaniş neeef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de Rizeyi severim. Geçenlerde Rizede Gezi Parkına destek için çıkmıştılar 5-10 kisi.. Rizeli vatandaşlar linç girişiminde bulunmak istemişler. :)
  • Sağolasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihathalitt

Ben de Rizeyi severim. Geçenlerde Rizede Gezi Parkına destek için çıkmıştılar 5-10 kisi.. Rizeli vatandaşlar linç girişiminde bulunmak istemişler. :)

rize trabzon'un hepsi iyi değil...bana böyle davranışları iyi geliyor. yaşadıklarımda bunu doğruluyor.

dürüst olmak en büyük iyiliktir

ama forumdakiler beni haksız görüyor
  • Bak bır trabzonlu olarak ben sana olayın aslını anlatayım.trabzon ınsanı degılde trabzonun yaslıları ıyıdır.trabzonun geclerı arasında uber bır ucurum var. bı kesım kazandıgı bes lırayı sac yapıp uzunsokakda seslı seslı gezmeye harcar bır kısmıda modern genclerdır ortası yoktur. kapalı bır sehırdır 12 yasında kızlar sortla dolansa bıle tobe tobe dıyen ınsanlar yok degıldır yanı sunu dıyorum sehır olarak tartısmak gereksız ınsanlar bırey olarak sorgulamak lazım trabzon sadece terore vb olaylara cok katı olan bı yer sıyası gorusude agırlık olarak hukumet olan bır sehır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Clioauthentique

quote:

Orijinalden alıntı: Cihathalitt

Ben de Rizeyi severim. Geçenlerde Rizede Gezi Parkına destek için çıkmıştılar 5-10 kisi.. Rizeli vatandaşlar linç girişiminde bulunmak istemişler. :)

rize trabzon'un hepsi iyi değil...bana böyle davranışları iyi geliyor. yaşadıklarımda bunu doğruluyor.

dürüst olmak en büyük iyiliktir

ama forumdakiler beni haksız görüyor

kusura bakmayın ama sizin dürüstlüğünüz para için geçerli yerinizde olsaydım acilen psikoloğa görünürdüm bunu dalga geçmek için söylemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Saitou Hajime

Bak bır trabzonlu olarak ben sana olayın aslını anlatayım.trabzon ınsanı degılde trabzonun yaslıları ıyıdır.trabzonun geclerı arasında uber bır ucurum var. bı kesım kazandıgı bes lırayı sac yapıp uzunsokakda seslı seslı gezmeye harcar bır kısmıda modern genclerdır ortası yoktur. kapalı bır sehırdır 12 yasında kızlar sortla dolansa bıle tobe tobe dıyen ınsanlar yok degıldır yanı sunu dıyorum sehır olarak tartısmak gereksız ınsanlar bırey olarak sorgulamak lazım trabzon sadece terore vb olaylara cok katı olan bı yer sıyası gorusude agırlık olarak hukumet olan bır sehır.

Trabzon'lu kardeşlerim bana iyi davranıyor.İyiler daha çok
    Artvin Rize yarı yarıya iyi...Hepsi iyi değil.

Erzurum-Iğdır tarafından nefret ediyorum.İyi değilller.İyiler var ama kötüler çok.

Mesela İstanbul'u hazetmem. İstanbul'un birçok insanı bozuk.

Bu dediğim illeri gez.Trabzon'a geldiğin zaman iyi olduklarını göreceksin.

Siyasi dedin de. Aklıma Ogün Samast geldi.Masum bir insanı öldürdü sırf ermeni olduğu için..

Genel olarak Trabzon insanı kötü değil.Onu demek istiyorum.

• Balıkesirliler nasıl hacı bir de sen beylikdüzünde mi oturuyordun ?
  • Bende nefret ederim hepsinden arkadaşım yoktur hiç Karadenizli çok üçkağıtçı,cimridirler

• quote:

Orijinalden alıntı: kukaraça

Balıkesirliler nasıl hacı bir de sen beylikdüzünde mi oturuyordun ?

balıkesir'den bir kez geçmişliğim var.Halkı tanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mentollü Kurşun

Bende nefret ederim hepsinden arkadaşım yoktur hiç Karadenizli çok üçkağıtçı,cimridirler

dürüst olmasa 5 lira bahşiş in üstünü vermeye çalışmazdı.

ben hiçbir yerde böyle saygılı ve dürüst insanlar görmedim.

Türkiye genelinde en dürüst il Trabzonlulardır.

Sadece o değil başka yerlerde iyilik gördüm

Yaşadım gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syrialin -- 9 Haziran 2013; 21:01:14 >
  • ankara(belirli ilçeler)-trabzon-malatya insanını seviyorum
  • ben trabzonluyum kardesım gezmeme gerek yok o dedıgın dıger yerlerıde memleketım kadar gezdım gordum. oranın ıcınden bırı olarak dıyorum bunları sana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saitou Hajime

ben trabzonluyum kardesım gezmeme gerek yok o dedıgın dıger yerlerıde memleketım kadar gezdım gordum. oranın ıcınden bırı olarak dıyorum bunları sana.

kötüler mi yani?
  • sıradanlar emın olabılırsın hatta gerı kalmıs dusuncelere sahıpler. oranın bı gencı olarak sana bunları dıyorum 20 senedır buradayım ınsanlarından bır hayır gormedım.
  • Trabzon insanı ile iş yapmak zordur. Bir şeyleri anlatmak, onlara göstermek daha zordur. Şimdiye kadar çalıştığımız Karadeniz insanı aynı çıktı. Bunların içinde Türkiye'nin büyük iş adamları da var. Ya işte sorun çıkartıyorlar ya da ödeme konusunda. Dolandırmaya çalışanları hiç saymıyorum bile. Mecbur kalmadıkça bu yöreden vatandaşlarla iş yapmamayı tercih ediyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

Trabzon insanı ile iş yapmak zordur. Bir şeyleri anlatmak, onlara göstermek daha zordur. Şimdiye kadar çalıştığımız Karadeniz insanı aynı çıktı. Bunların içinde Türkiye'nin büyük iş adamları da var. Ya işte sorun çıkartıyorlar ya da ödeme konusunda. Dolandırmaya çalışanları hiç saymıyorum bile. Mecbur kalmadıkça bu yöreden vatandaşlarla iş yapmamayı tercih ediyoruz.

ben hepsi iyi demiyorum.Genel olarak iyidir.

Mesela birinden parça almıştım.3-4 kez iade etmeme rağmen paramı tastamam geri vermişti.

Diğer bir esnaf ise, işini düzgün yapıyor ve hakkını ise diğerleri gibi kötülük etmeden uygun fiatla yapıyordu....

bu dediğim vasıfları ben trabzonlu'da gördüm.

Rize'deki insanlardan 2 kez darbe yedim. ama rize insanı da iyidir.Bana kötülük etmediler.

• karadeniz insanından nefret eden insanları ilk kez şimdi görüyorum sanırım çok çekmişler karadenizlilerden trabzonluyum gencide yaşlısıda mis evet biraz katılar ama nefret edilecek gibi değiller. ayrıca hangi yörenin insanı kızda şortu normal karşılar ki tabii yöresel kesime göre diyorum. karadeniz insanı kadar içten samimi sıcak bir kesim daha yoktur tabii sinirlendirilmedikçe
  • Anlamak ıstemıyorsunuz buranın ınsanı ıyı buranın ınsanı kotu dıye bıse yok. her ınsan kendı hareketınden sorumludur kı sen olayları tıcari bakmıssın. trabzon kapalı bı sehırdır ve dıger sehırlerımızden ustun bı yanı yoktur sadece terore katı bı karsılıgı vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOGOMEZ

Ben Rizeliyim hiç sevmem

Rizeli bir kiza vuruldum. Topuguma ne zaman sikarlar ?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.