Şimdi Ara

TR'NİN EN BÜYÜK SAMSUNG ROM YÜKLEME REHBERİ + FAYDALI BİLGİLER, İPUÇLARI [DEV KONU!] (588. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.872
Cevap
237
Favori
780.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 586587588589590
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu soruma cevaplarmısınız bi romu yükledim diyelim beğenmedim diyelim diğer romu direk üstünemi kuracaz ilk kurdupumuz gibi.kaç gündür araştırıyorum 2-3 rom buldum ama ayrıntılı bilgi yok yani romu yüklemeden anlasılmıyor
  • koza012 K kullanıcısına yanıt
    Dostum yazdık yukarda
    Yeni rom atınca mutlaka hard format atılır. içinde artık kalmasın diye

Bu cümledeki "yeni rom" kelimesi ister bir saat sonra ister 3 sene sonra at geçerlidir
    Youtube da cok fazla detaylı video var rom yükleme ile alakalı

Hard formatı da bilmiyorsan girme işin içine, telefon çakılır bizden bilmeyesin.
    Yaparlar ama sinirlerin de harab olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 2 Mayıs 2018; 0:11:10 >
  • tşk ederim peki yeni rom atınca imei gidecekmi çünkü tel yurtdışı klon imei li birde bir romu attım beğenmedim diyelim şuan kullandığım roma(lolipop) herseyiyle (İmei dahil) yedek alıp geri dönebilirmiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koza012 -- 9 Mayıs 2018; 19:57:53 >
    Hepsi yapılabiliyor ama bilmeden girersen kafan karışır. Çok büyük zaman harcarsın.
    İmei yedekleniyor. tüm sistem windows image gibi yedeklenebiliyor
    hafıza kartı, iyi bir bilgisayar bilgisi ve bazı programlar gerekiyor.

Bu konudaki ilk mesajı yavas yavas ve sindire sindire oku.
    Mantığını kapmak için en az 3 - 4 saat zaman ayırman gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 10 Mayıs 2018; 1:21:26 >
    Hocam,Custom ROM(yani Samsung harici yapılmış yazılımlar) custom recovery (Günümüzde yaygın olarak TWRP kullanılır) kullanılarak yüklenir.

Biraz ingilizceniz varsa(romları araştırırken "XDA" adlı siteyi kullanmanızı tavsiye ederim) romu yapan eleman konuda nasıl yükleneceğini basit bir biçimde anlatır, zaten büyük ihtimalle translate doğru çevirecektir ama anlamadığınız yer olursa yardımcı olurum zevkle

Bu arada tavsiyem LineageOS olacaktır. Ve XDA'dan rom yüklerken "bugs" kısmına mutlaka bakın,orada romda çalışmayan şeyler yazar.

ÖNEMLİ UYARI:Telefonunuzu mümkün olan en yüksek versiyon yazılımı yüklemenizde fayda var. Zaten siz yüklemiş olduğunuz için sorun gözükmüyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• öncelikle çok tşk ederim cevaplarınız için bilgisayar bilgim var ingilizce az da olsa var ama xda biraz garip bi forum karmakarışık geldi romlar hakkında detaylı bilgi yok gibi ben şunu buldumhttps://www.youtube.com/watch?v=je96ze_tEhw eğer fikrim değişmesse bunu kuracam(bildiğiniz tavsiye deceğiniz rom varsa çok akbule geçer:)) kurmak felan sıkıntı değil ama benim korkum bu romu kurunca imei gitmesin ikincisi bu romu kurunca begenmessem begeneceğim romu bulana kadar (ki zaten 2 yada 3 rom var )
    deneyip herseyiyle en güzel romu bulmak eğer şimdiki romdan her yönüyle iyi bi rom bulamassam yada imei vs çalışmassa şimdiki roma dönmek (teli komple romuyla imeiyle yedeklemeyi smart swich le yapıp custom romdayken yedeği kurarak lollipopa geri dönebilirmiyiz.) efs dosyasını yedekleyip yeni romada o efsyi kullanarak imei çözebilirmiyim bide bi romu kurdum begenmedim yenisini aynısı gibi üzerine kurabilirmiyim bunu merak ediyodum şimdilik sıkıntı bunalardı yoksa kurulum felan sıkntı değil hallederim zaten daha önce odinden root yapmayıda ben yapmıştım (bu arada telim rootlu yeni rom atınca tekrar roota gerek yok değilmi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koza012 -- 10 Mayıs 2018; 11:33:42 >

Öncelikle TWRP yüklemeniz lazım

Önce şunu indirip pc'ye atın:https://eu.dl.twrp.me/jfltexx/twrp-3.2.1-0-jfltexx.img.tar.html

Sonra şunu indirip pc ye kurun:https://samsungodin.com/SamsungUSBDriver/USB_Drivers_1.5.27.0.rar

Sonra şunu indirin pc ye:https://samsungodin.com/download/Odin3%20v3.12.3.zip

Telefonu kapatın ve açılıncaya kadar ses kısma+orta tuş+güç tuşuna basın,bir uyarı gelecek. O uyarı gelince ses açma tuşuna basın. Eğer downloading yazan bir ekran gelirse(emin değilseniz google görsellere "S4 download mode".yazın,eğer görsellerdeki ekran çıkmışsa download moda girmeyi başarmışsınız demektir)

Bilgisayara indirdiğimiz odin programını açmadan önce telefonu download modda bağlayın ve driverlerin yüklenmesini bekleyin. İşlem tamamlanımca odin'i açın. Telefon odinde [COM:X](x herhangi bir sayı olabilir) diye gözükecek (Bu konuda odin ile recovery yükleme rehberi var orayı referans alabilirsiniz ama ordaki değil benim verdiğim dosyaları kullanın çünkü benim verdiğim dosyalar güncel versiyon. ROM yükleyecekseniz her zaman güncel recovery kullanmak zorundasınız). F.Reset Time hariç hiç bir tik seçili olmasın. Sonra "PDA/AP"(ikisi de aynı şey,bazen biri bazen diğeri yazıyor) butonuna basıp tar uzantılı dosyayı seçin. Bunu yaptıktan sonra "Start" butonuna basın. Yükleme tamamlandıktan sonra telefonun bağlantısını kesin ve telefon kapanıp açılıncaya kadar ses açma+orta tuş+güç tuşuna basılı tutun. TWRP geldiyse(zaten ekranda "Team Win Recovery Project" yazacağı için kolaylıkla anlayacaksınız) işlem tamam demektir

Bunu yapın devamını anlatacağım

Diğer sorularınızı cevaplayayım

1.Odin yoluyla Stock ROM yüklenebilir,ama imei uçması ihtimaline karşı efs yedeğini alın

2.Bir Custom ROM'u beğenmezseniz onu silip başka bir tane kurabilirsiniz,verilerinizi yedeklemeyi unutmayın

3.Her rom yükleme işleminde tekrar root atmanız gerekir. Ama bu stock roma nazaran çok daha kolay olacaktır

• imei (efs dosyasını)yedeklemeyi ve şunki romu yedeklemeyi smart swich rogramıylamı yapacam çok soru soruyom belki kusura bakmayın bu konuya yabancıyım araştırıyorum bulmadıklarımı veya tam anlıyamadıklarımı sormaya çalışıyom
  • S4 mini (Gt-I9190) serrano3gxx telefonunu kullanıyorum.

Yazılım stock 4.4.2 rootlu ve custom recovery TWRP bulunuyor.

Ben bu telefona kernel bulamıyorum. yardım eder misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41A5AE05 -- 11 Mayıs 2018; 16:36:26 >
  • arkadaşlar root dosyaları roma göre değişiyomu yoksa her rom için aynımı mesela ilk sayfadaki anlatılan root işlemleri ve dosyaları her rom için geçerlimi mesela lollpopdan custom rom atarak android 7 yüklediğimizde root yapmak için yine ilk sayfadaki root dosyalarınımı kuracaz.
    ROM'a göre değişebiliyor,siz hangisini kuracaksınız

• android 7.1.2 kuracam linki aşagıda romda rootless yazıyo gaiba rootsuz

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-develop/rom-resurrection-remix-v5-8-0-t3507378
  • Herkese selamlar.. 8-9 ay önce aldığım samsung j7prime telefonuma sevdiğim bir kardeşim room attı. Note8 roomu kullanıyorum. instagram için bir program yükledik birde değişik bir whatsapp yükledik. google storeden değil yani bunlar. Ben çok anlamam ama xinsta denilen program ilk önce araları telefonu kapatıp açıyordu. Bende çözümü programı kaldırıp daha sonra tekrar yüklemeyle bulmuştum. Böyle yaptığımda belli bir süre sorun yaşamıyordum. Son 1 haftadır telefonu şarza taktıktan 3-5 dakika sonra restart yapmaya başladı. Hatta şuan bile telefonum şarzda hiç stabil bi görüntüsü yok. habire kapanıp açılıyor. şuan ki psikolojim telefonu kırdım kıracağım o derece. Xinsta denilen programı sildim. Whatsapp güncelleme istiyordu yaptım, fakat başka şeyler çıktı... Onuda sildim. ama hala restart yapmaya devam ediyor. Sanırım j7 prime note8 room'unu desteklemiyor mu kaldırmıyor mu ne. pek anlamam bu işlerden ama çıldırmak üzereyim resmen

• Merhaba bir sorum olacaktı arkadaş Kanada dan 2 adet j3 prime SM-J327W almış cihaz yarı ing. yarı tr. orijinal türkçe romunu bulamadım listede yok.Yardımcı olursanız sevirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar s4 telefonuma android 7.1.2 rom attım merak eden soru sormak isteyen varsa yardımcı olurum (çünkü romu atmadan bütün özellliklerini bilemiyosun ben kaç hafta araştırdım çok zorluk çektim herkes çekmesin root la alakalı sormayın çünkü onu halledemedim araştırıyom şuan bilen arkadas varsa banada söylesin)
  • FlyingShip kullanıcısına yanıt
    Cihazınızda hangi sürüm yüklü,bir arkadaş 7.0 ve üstü samsung cihazlarda türkçe dilinin indirilebildiğini söylüyordu

• Samsung s7 icin en skintisiz problem cikarmayacak rom hangisi acaba?

Son guncellemeden sonra sarj cok cabuk bitiyor ve asiri yavaslama mevcut.bide gereksiz silinemeyen uygulamalarin olmamasini istiyorm.yardimci olabilir misiniz?

• Hocam IMEI silinmesi durumunda ne yapılabilir efs yedeği veya rom işe yarar mı ? Telefon IMEI kayıtlı ama telefonda IMEI ve ana bant (baseband) yok gözüküyor bu durumda ne yapılabilir?

Edit: IMEI silinmesi rom veya root atarken olmadı cihaz sıvı aldı sadece bu hatayı veriyor kalan her şey normal cihaz da . Cihaz s6 ithalatçı italya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hiatus -- 3 Haziran 2018; 15:25:6 >
  • Hiatus H kullanıcısına yanıt
    Eyvallah çok sağolun cihazı rootladim yazılımla düzeltme şansı yok diyorsunuz yani. Tekrardan tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hiatus -- 4 Haziran 2018; 1:27:47 >
  • 
Sayfa: önceki 586587588589590
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.