Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (368. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.338
Cevap
205
Favori
522.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 366367368369370
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar n17u modem kullanıyorum ve şöyle bi sıkıntım var,
    normalde 24mbit hız alıyorum fakat modem açık kalıp günler ilerledikçe hız düşüyor. 1 hafta sonra 14mbite iniyor ayrıca snr ve max rate de düşüyor fakat ping aynı 8. Modemi kapatıp açtığımda değerler normale dönüyor normal mi bu?
  • Marty.McFLY kullanıcısına yanıt
    Modemi yeniden kurmayı bir deneyin. Arada bir kablo vs varsa splitter veya ek onları kaldırarak bir deneyin.
  • Michael Scofield M kullanıcısına yanıt
    Duvardaki hattan modeme kadar 1.5 metre kablo var splitter falan yok direk giriyor. Modemi fabrika ayarlarına döndürüp kurmuştum 2 ay önce.
    Önemli bir sorun değil ama 4-5 günde bir kapatıp açıyorum mecburen çözemedim gitti.
  • beyler bu modemlerde misafir ağı açmak ve hız sınırı koymak mümkün müdür?
  • Grasyas01 kullanıcısına yanıt
    Evet çoğu modeli nde mümkün. Alt modellerde olmayabilir belki emin değilim. Ben dsl-n17u kullaniyorum. Bu dediklerini çok kolay yapıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kugutex kullanıcısına yanıt
    misafir ağı var ama misafir ağına hız sınırı yok diye duymuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grasyas01

misafir ağı var ama misafir ağına hız sınırı yok diye duymuştum.

Bende almadan önce öyle sanıyordum. Ama burda kullananlar bilgilendirdiler sağolsunlar. Şimdi kullanıyorum. Ve hız sınırlaması da koyuyorum. Üstelik çok da basit. Dsl-n17u için bu soylediklerim. Ama galiba ust modellerde artik var.

Üstelik ister tek tek kullanicilara ister tüm misafir ağına hız sınırlaması yapabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kugutex -- 21 Şubat 2018; 23:37:55 >
  • kugutex kullanıcısına yanıt
    n17u da misafir ağına ve ip bazlı sınırlama varken ac68u da sadece ip bazlı sınırlama var. Misafir ağı için bir sınırlama son sürümde dahil mevcut değil. (Official sürüm)
  • vodafone'un verdiği huwaei hg658c değiştirip N17U almayı düşünüyorum. kronik bir sorunu falan var mı? tavsiye eder misiniz?
  • N17u modem beni katil edecek, tüm ayarları yapmama rağmen hız dansöz gibi oynuyor. Bir bakıyorum 11 bir bakıyorum 5.
    Ttnetin verdiği uyduruk w9970 bile 15 mbit hızı her daim stabil şekilde veriyor. Ne karın ağrısıymış arkadaş ya. bir de 300 lira bayıldık
  • Mertcan03 kullanıcısına yanıt
    Tplink yanlis bilmiyorsam broadcom cpu kullaniyor o konuda dsha basarili genel okarak. Modemi yenidem kurup sinyal ayarlama kismi var. Snr degerinizi modem icerisinden stable yapip 8 9 civarina sabitlemeyi deneyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese merhaba,

arkadaşlar geçenlerde de yazmıştım bu sorunumla ilgili fakat bir çözüm bulamadım. 1 aydır DSL N-16 modemi kullanıyorum. modem arayüzüne uzaktan erişim (DDSL) özelliğini bir türlü yapamadım nedense. geçmişe dönük yazıları da okudum aynı sorunları yaşayan var mı diye ama sanırım bir tek bende bu problem. Ne yaptıysam telefonumla ya da başka bir internet ile kendi link'im ile giriş yapamıyorum. Acaba yanlış yaptığım, atladığım bir işlem mi var yardım edebilir misiniz?

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackiechan01 -- 25 Şubat 2018; 21:51:49 >

• Port hatalı sanırım. 2. Resimde sizde 8080 yazan port numarası 8443 olması lazım.

Tam adreshttps://xxxxxxx.asuscomm.com:8443 şeklinde.

• aslanuque A kullanıcısına yanıt
    8080 http 8443 https de giriliyor. Cgn ip yi kontrol edin.

Bu arada rt-86u çıkmış donanım özellikleri ram ve cpu bazında ciddi fark var.

1.8 ghz çift çekirdek cpu

512 mb ram.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael Scofield -- 25 Şubat 2018; 22:27:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurizmir

Değerli arkadaşım öncelikle mevcut ayarlarınızı belirlediğiniz herhangi bir klasöre yedekleyin.
    Yönetim - Ayarları Geri Yükle de Ayarları kaydet seçeneği var. Buradan Kaydet ikonuna klikleyip .cfg uzantılı dosyanızı kaydedin. Bu işlemden sonra istediğiniz ayarlarla oynayabilirsiniz. Modem arayüz Yapılandırmasında yapacağınız değişiklikler sonrası herhangi bir sorun olursa;
    Yönetim - Ayarları Geri Yükle bölümünde daha önce kaydettiğiniz dosyayı seçip yüklüyorsunuz. Modem restart yaptıktan sonra sizin önceki kaydettiğiniz yapılandırma ayarları sorunsuz uygulanır.
    Kolay gelsin.

Bunu söylediğini çok iyi oldu kaarşim, kaydettim ayarlarımı, unutmuştum bile yaptıklarımı. AC51 şuan ki ayarları ile performansından çok memnunum, aynı ayarları kaybetmek istemem. Daha yeni tekrar hız ölçtüm 35mbit çıktı, upload 2.5...Zaten paketim 35mbit hipernet...genelde 31-35 mbit arasında seyrediyor download, wifi'de çok iyi. Memnunum yani ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan03

N17u modem beni katil edecek, tüm ayarları yapmama rağmen hız dansöz gibi oynuyor. Bir bakıyorum 11 bir bakıyorum 5.
    Ttnetin verdiği uyduruk w9970 bile 15 mbit hızı her daim stabil şekilde veriyor. Ne karın ağrısıymış arkadaş ya. bir de 300 lira bayıldık

Tam bende 300 lira bayılacaktım ki içime uhde düşürdün Şu Video'dakileri bir uygula bakalım düzelekcek mi ?
    https://www.youtube.com/watch?v=eTO_QZX1CQ0

• Atreides52 kullanıcısına yanıt
    akkyi geçtiğim için şuan test yapamıyorum.
    Videoda belirtilen ayarlar vdsl için, istanbulun göbeğinde daha adsl çağındayız
    Zaten konuda mühendis muratın söylediği ayarları uyguladım. Bir nebze olsun yine düzeldi ama insanı paranoyak etti.
    Sırf moralim bozulmasın diye hızı ölçmüyorum. Kablolu bağlantıyla bile stabil hız alamıyorum, video izlerken 1080p ile izlemeye başlıyorum ve sonra yavaş yavaş 114pye kadar düşüyorum ya :) Hakkını yemeyelim şimdi, videoyu yeniden açınca 1080p olarak dönüş yapıyor
    Kablosuzu anlatmama gerek yok. tplink modemde her test etmemde 14-15 hızı alırken, asusda 11-5 arası dengesiz bir hız girdabı var.

• Modeme gelen hızım 76 Mbit olmasına rağmen bu aptal N16 47 Mbit üzerini vermiyor. Ne kablolu ne de kablosuz 47 Mbit üzerine çıkamıyorum 2 haftadır. Daha önce birkaç ayar yaparak 75mbit hız almayı başarmıştım ne oldu da bozuldu anlamadım. Bugün firmware güncelledim, kararlılık modunu ayarlayarak SNR Margin değerlerini daha iyi hale falan getirdim ama banamısın demiyor hala 47 Mbit veriyor, onu kendine sınır olarak belirlemiş gibi sanki. Var mı bir öneriniz arkadaşlar?
    Kanal Bant Genişliği 40 Mhz, kanalı otomatik yapıyorum, kendim atıyorum değişen birşey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atreides52

quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan03

N17u modem beni katil edecek, tüm ayarları yapmama rağmen hız dansöz gibi oynuyor. Bir bakıyorum 11 bir bakıyorum 5.

Tam bende 300 lira bayılacaktım ki içime uhde düşürdün Şu Video'dakileri bir uygula bakalım düzelekcek mi ?https://www.youtube.com/watch?v=eTO_QZX1CQ0

Modemde böyle bir dengesizlik yok 2 yıldır kullanıyorum tavsiye ederim örneğin ülkemizde gündüz farklı gece farklı hız ping değerleri alınıyor her sorunu modeme bağlamamak gerek.

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 16 Aralık 2020; 18:36:45 >

• Khalasar kullanıcısına yanıt
    Başka modemle denediniz mi?

• 
Sayfa: önceki 366367368369370
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.