Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12927. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.319
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
    Sağolun ama dhl'yi ben seçmedim, shipping olarak sadece Amazon global mevcuttu. Aramex ile ne güzel Abd'den 10 günde gelmişti önceki siparişim.
  • mito1172 kullanıcısına yanıt

Arkadaşlar şuana kadar amazondan yur dışı alışveriş yapmadı. Hep aliexpres ve diğer siteleri kullanıyorum. O yüzden bi sorum olacak tecrücesi olan arkadaşlara. Amazon.de ' de (amazon harici Alman satıcı) bi alış verişi ödeme aşamasına kadar getiriyorum. Fakat resimde göreceğiniz üzere ödeme sayfasında kargo ve gümrük masrafları görülmüyor. Ve bu ürün normale göre ucuz. Acaba bi sahtekarlık olabilir mi? Acil yardım lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: ber-G

ARAMEX ile yolladilar. Yollandigi gun ARAMEX'ten mail aldim gumruk icin su formu doldurmaniz lazim diye TC, Tel no aldilar bu kadar.
    Aynı anda tek sipariş ile 3 adet projrktör, toplam yaklaşık 1000 EU, gümrükte sorun çıkar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: projekta

Arkadaşlar şuana kadar amazondan yur dışı alışveriş yapmadı. Hep aliexpres ve diğer siteleri kullanıyorum. O yüzden bi sorum olacak tecrücesi olan arkadaşlara. Amazon.de ' de (amazon harici Alman satıcı) bi alış verişi ödeme aşamasına kadar getiriyorum. Fakat resimde göreceğiniz üzere ödeme sayfasında kargo ve gümrük masrafları görülmüyor. Ve bu ürün normale göre ucuz. Acaba bi sahtekarlık olabilir mi? Acil yardım lütfen.
    satan ve gönderen amazon değil ondan çıkmaz. tavsiyem satan başka satıcı olabilir ama gönderen amazon olanı seçin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 22 Eylül 2019; 21:11:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

satan ve gönderen amazon değil ondan çıkmaz. tavsiyem satan başka satıcı olabilir ama gönderen amazon olanı seçin

Alıntıları Göster
    cevap için teşekkür. Bu satıcı baya ucuz satıyo o yüzden bunu seçtim aslında. Peki amazon vergiyi ve kargoyu sipariş esnasında almıyosa kargo tesliminde mi öderim? gümrüğe gitmem gerekir mi? ve ben bu üründe 3 tane almayı düşünüyorum gümrükte sorun olur mu acaba?
  • projekta kullanıcısına yanıt
    o satıcıdan alırsan gümrükte vergi çıkar şayet gümrük vergisi limitini geçiyorsa. ve gümrük vergi almak için iletişime geçer yada ptt den ödersin kaç paraysa. amazon vergi alıyor kargo da alıyor ama fiyata dahil ediyor son aşamada görürsün vergi ve kargoyu. ve fiyat neyse onu ödeyip kargonun evine gelmesini beklersin başka işlem yapmadan. ama o satıcıdan alırsan vergiye karışmadığı için vergi görünmüyor vergi gümrükte çıkar uğraşırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 23 Eylül 2019; 0:33:47 >
  • Ek ücret çıktı mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    Hayır, çıkmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • amazon.de indirimlerini nereden takip ediyorsunuz?
  • Aramex kargom var

Updated Delivery Address Required from Customer

Diyor e postaya mail yollamışlar gümrük bilgileri için tıkladım isim-soyisim tc yazdım gönderdim dün gece bir değişiklik yok halen gönderdikleri başvuru formu da sürekli açık hep gönder diyorsun teşekkürler deyip yenileniyor normal mi?
  • Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    Normal artık tüm gönderilerde adres güncellenmesi yazıyor.Ama dert edilecek bir durum değil maili doldurup gönderdiyseniz problem yok.1-2 gün içerisinde güncellemeler gelecektir.Aynısı banada oldu bugün dağıtımda kargom.
  • Fatura adresini ev yaptım, Kredi kartının adresiyle farklı olduğu için blok yedik. Bir de bununla uğraşması çıktı şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zfr cn

Normal artık tüm gönderilerde adres güncellenmesi yazıyor.Ama dert edilecek bir durum değil maili doldurup gönderdiyseniz problem yok.1-2 gün içerisinde güncellemeler gelecektir.Aynısı banada oldu bugün dağıtımda kargom.
    Ad soyad kimlik no girmemi isteyen bir site çıktı doldurdum gönderdim tamam dedi ama site halen aktif her tıkladığımda girebiliyor yeniden doldurabiliyorum normal demekki bekleyelim.
  • Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    önceki sayfada yazdım bilgileri gönderdiysen sorun yok 2 güne güncellenir örnek alt resim

ad soy ad girdiğin sayfa hep aktif kapanmıyor hatta ben yabancı yazan sayfadan da yolladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 23 Eylül 2019; 18:49:59 >

Şu bahsettiğim alışverişle ilgili satıcı benden bilgilerimi istemişti.Amazona ileteceğim alışverişi başlatıcam demişti. Bugün Amazon.de den mail aldım (emin değilim aslında amazon mu). Bana bi hesap numarası atmışlar. Buna parayı gönderin diyo mailde. Anlayamadım amazonun bu şekilde bi satış işlemi var mı? Mailin bi kısmı bu şelilde;

Make a payment of € 420.00 before the due date 24/09/2019 to the following Amazon payment account:
    Transfer data:
    Amazon agent / account holder:
    Bank Name:
    IBAN account number:
    BIC SWIFT:
    Bank address: Amazon Payments
    BANKIA
    ES0920382909416000277867
    CAHMESMM
    Spain
    valla bunu ilk defa görüyorum açıkçası ben güvenmem ve satıcı ve gönderen amazon değilse alış falan yapmam sadece satan amazon olmayıp gönderen amazonsa alırım kısacası sorduğun olaya hiç rastlamadım güvenip al diyemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 24 Eylül 2019; 0:3:0 >
    Hocam cevapların için çok teşekkür ederim.

Amazona mail attım bu mail sizden mi diye. Bakalım cevaplarını burda paylaşırım, tecrübe olur.
    rica ederim iyi olmuş mail atman
  • Arkadaşlar ilgilendiğim bi ürünle ilgi şöyle bi mal aldım;

Hello İ....,
    Thank you for your Amazon Marketplace order at SHOP5050. We will notify you as soon as your item (s) has been shipped. You will find the estimated delivery date below. To view or change your order, visit My Orders on our Amazon.com website.

Status: Pending payment!

Delivery:
    Friday, 27 September -
    Monday, 30th of September

Shipping method:
    standard Shipping

The order goes to:
    İ......
    ............
    ............
    turkey

Details of your order
    Order number # 028-8554350-9087031
    Posted on 23 September 2019

Benq W1700 ...
    Condition: New
    Sold by: SHOP5050

EUR 420,00

Subtotal: EUR 420,00
    Packaging and shipping: EUR 0,00

Final amount: EUR 420.00

Selected method of payment: Bank transfer

Payment information for the transfer:
    Our department has requested that the payment process be made by bank transfer to our Amazon payment account. Amazon will secure the payment until the buyer receives, reviews and accepts the item (s). Otherwise, Amazon will refund the payment to the buyer.

Make a payment of € 420.00 before the due date 24/09/2019 to the following Amazon payment account:
    Transfer data:
    Amazon agent / account holder:

Bank Name:

IBAN account number:

BIC SWIFT:

Bank address:

Amazon Payments
    BANKIA

ES0920382909416000277867

CAHMESMM

Spain

NOTE: When transferring the shipment, write only this code: AZ028-8554350-9087031
    This is a special code so we can recognize your payment faster.
    Once the payment is done please send us the scanned receipt to confirm the payment.
    Click here to send us the scanned receipt from your bank.
    If you have any doubt, you can contact us 24/24 hours Click here.
    We look forward to your next visit!
    Amazon.de

Please note that sellers may request additional information, such as the VAT number, in order to issue correct invoices.

Please note: This e-mail is only for the confirmation of the receipt of your order and does not represent an acceptance of your offer to conclude a purchase contract dar. Your purchase agreement for an article is made when we accept your order by providing you an e- Send mail with a notification that the item has been sent to you.

This is an automatically sent message. Please do not reply to this letter, as the address is only set up to e-mail.

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.