Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12731. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.408
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Amazon.co.uk'dan alışveriş yaptım ve gelen pakette adresimin ve ismimin tam bir şekilde yazıldığını ancak telefon numaramın yazılmadığını fark ettim o gün evde olmasam telefon numaram olmadığı için bana ulaşılamayacak ve kargomu alamayacaktım zaten herhangi bir takip numarası da vermiyor site. Şimdi bir alışveriş daha yapmak istiyorum ürünü sepete attıktan bir sonraki aşamaya geçince adres onaylama kısmı yazıyor ve bu aşamada, normalde telefon numaramı önceden adres ayarlarına adresle beraber yazmış olmama rağmen, numaram gözükmüyor bu sebepten kargo paketinin de üstüne yazılmıyor. Aynı durum amazon.com da mevcut değil orada telefon numaram gözüküyor bunun sebebi ne olabilir ? Lütfen yardım edin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Q0o

Amazon.co.uk'dan alışveriş yaptım ve gelen pakette adresimin ve ismimin tam bir şekilde yazıldığını ancak telefon numaramın yazılmadığını fark ettim o gün evde olmasam telefon numaram olmadığı için bana ulaşılamayacak ve kargomu alamayacaktım zaten herhangi bir takip numarası da vermiyor site. Şimdi bir alışveriş daha yapmak istiyorum ürünü sepete attıktan bir sonraki aşamaya geçince adres onaylama kısmı yazıyor ve bu aşamada, normalde telefon numaramı önceden adres ayarlarına adresle beraber yazmış olmama rağmen, numaram gözükmüyor bu sebepten kargo paketinin de üstüne yazılmıyor. Aynı durum amazon.com da mevcut değil orada telefon numaram gözüküyor bunun sebebi ne olabilir ? Lütfen yardım edin.

Kesin bilgim yok ama benimde bir sefer şu dikkatimi çekmişti. İlk amazon.com dan yazdığım adres bilgileri amazon.de de farklı gözükmiştü. Acaba diyorum amazon.co.uk ya girdiğinde adres kaydını silip baştan yazsan bir şey değişir mi ki? Tabii eğer zaten adres kaydını amazon.co.uk tan düzenlediysen bu tezim çürür.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Gümrükte takılan ürünler için ısrarla yardımcı olmayan Amazon.de chat müşteri hizmetleri vardı anlatmıştım

Telefonla bağlandım bu sefer

Ürünleri geri çekme talimatı veriyorum dedi ve anında ücret iadesi kararı çıkardı

Telefonla müşteri hizmetlerine bağlanmaktan çekinmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mail atınca da sizi arıyorlar özellikle Dilara ve Ayşegül hanım çok yardımcı oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Cotillard

Bugün ürünüm geldi Certified Refurbished Razer Mamba ürün almıştım kutusuz yollamışlar, direk balonlu korumaya sarıp.. Bunlar böyle mi yollanıyor normalde ? Ne bi sticker çıktı, ne bişe moralım bozuldu... Fabrikada tamir görüp, kutulayıp yollanmıyor muydu?

Bu arada mouse'yi ara sıra yukarı kaldırıp geri indirdiğimde bir müddet çalışmıyor sıkıntı yapmaz inş oyunlarda...

sorun devam ederse yazın desteğe. belki sizden ürünü geri yollamanızı ister,yeni ürün yollar. amazon bu belli olmaz.

• kabune kullanıcısına yanıt
    Sildim en baştan yazdım ama olmadı. Telefon bölümüme yazınca numaram gözükmüyor ama alternatif bir yöntem olarak ismimin yanına da numaramı yazdım ancak böyle gözüküyor umarım sorun çıkmaz böyle.

• Dün itibariyle siparişlerimden 3 tanesi geldi. Asus Z370-E Rog Strix almıştım, bu ürünün kutusu açılmış, kutu kapağını tutan bantlar bildiğiniz bıçakla kesilmişti. Ürünü henüz çalıştırmadım montajı haftaya yapacağım ancak biraz işkillendim. İade ürünü almış olma ihtimalim var mıdır ? Gümrükte açıp baktılar diye düşündüm ancak amazon kolisi güzelce bantlanmıştı, yanı kolinin açıldığına dair bir ibare yoktu.

Başka sipariş için DHL'den evrak lazım diye mail gelmiş ancak evrak örneği atmamışlar. Kargo statüsü değişmiş. DHL ile kargosu gelen arkadaşlar bir bakabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean-x -- 8 Mart 2018; 8:53:31 >
  • ocean-x O kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Ürününüz iade gelmiş ürün sanırım amazona bilgi verin değiştirsinler.

DHL için kategori3@dhl.com adresine yada kategori3@dhl.com.tr adresine konu başlığı Konşimento No - Tc Kimlik No - Ürünün ne olduğunu yazıp gönderin.

benım anakartda yolda inş açılmış ürün yollamazlar

• TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Değiştirmekle de uğraşmak istemiyorum bir ton iş çıkacak, ürünü gönder yenisini bekle vsvs. ürünü montajlayıp sorun olursa göndermeyi planlıyorum.

Bana gelen sms sonrası bu emaillere gerekli bilgileri gönderdim. Emaile cevap olarak musteri hizmetleri ilr görüşmem gerektiği belirtildi.

Telefonla aradım. Ürünün ne olduğunu sordular. 30euro uzeri oldugu için gümrük ödeneceği söylendi. Amazona gümrük icin odeme yapıp yapmadığım soruldu. Amazona ödedim dediğimde amazon gumruk bilgilerini paylaşma hususunda hata yapmış oldugunu, paranın ödenip ödenmedigini doğrulayamadiklarini, amazondan birçok sipariş icin topluca onay alıp öyle gümrükten çekeceklerini söylediler. Teslimat birkaç gün gecikecekmis..

İletişim bilgilerim alındı Vs Vs.

Benzer durumda olan varsa Mh ile görüşüp en azından iletişim bilgilerini paylaşsın bence.. İyi alışverişler herkese

Müşteri hizmetlerine bağlandım cidden şaka gibiler.

Kadına bahsettim konuyu bana diyor ki ürüne baktım Türkiye'ye gönderilemiyor siz nasıl aldınız bir hata var bunda diyor. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean-x -- 8 Mart 2018; 10:11:24 >
    Müşteri hizmetlerine mail at canlı destekden bağlanma sanırım canlı desteğe başkaları bakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean-x

Dün itibariyle siparişlerimden 3 tanesi geldi. Asus Z370-E Rog Strix almıştım, bu ürünün kutusu açılmış, kutu kapağını tutan bantlar bildiğiniz bıçakla kesilmişti. Ürünü henüz çalıştırmadım montajı haftaya yapacağım ancak biraz işkillendim. İade ürünü almış olma ihtimalim var mıdır ? Gümrükte açıp baktılar diye düşündüm ancak amazon kolisi güzelce bantlanmıştı, yanı kolinin açıldığına dair bir ibare yoktu.

Başka sipariş için DHL'den evrak lazım diye mail gelmiş ancak evrak örneği atmamışlar. Kargo statüsü değişmiş. DHL ile kargosu gelen arkadaşlar bir bakabilir mi ?

Fiziksel hasar yoksa ve kampanya yakaladıysanız geri vermeyin

Testlerini iyi yapın

İşlemci pinleri eğri mi bakın

zaten ilk 1 ay iade hakkınız var

2 sene içinde de arıza durumunda değişim hakkınız var

Tercih sizin

• Çalışıyor çok şükür, gerek kalmadı ;D 240'tl mis gibi Razer Mamba ya

• Amazon.de’den alışveriş üst sınırı nedir beyler, Euro bazında ? Yüklü bir alışveriş yapacağım da.

Hocam ilerde içinizde şüphe kalır, bence amazon ile iletişim kurup değişim talep edin.Belki amazon sizden önce yollar ürünü sizde yollarsınız.

İlerde içinize sıkıntı yaratabilir.

• sadun89 S kullanıcısına yanıt
    Ben size verdiğim mail adresine

Konşimento No.XXXX TC Kimlik No: XXX Ürün İçerik Bilgisi: XXX

bunu hem konu hem mesaj bölümünüe yazıp göndermiştim 1 - 2 gün içnide ürün gümrükten çekilmişti

sizin durum birazcık farklı sanırım.

• Cotillard kullanıcısına yanıt
    Kablosuz mu?

• tek seferde 1500 euro. fazlası ticariye giriyor.

Peki mesela tek üyelikten 3-4 kere ardarda sipariş versem ve her bir siparişin tutarı 1500 euroyu geçmese ? Sıkıntı yaşar mıyım ?

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.