Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12584. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.581
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
    İyide hocam altı üstü 5 tl vericektiniz. 1 tl de havalı zarf alıcaktınız kırtasiyeden toplam 6 tl. Boşuna atmışsınız ssd yi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: just one bad day

İyide hocam altı üstü 5 tl vericektiniz. 1 tl de havalı zarf alıcaktınız kırtasiyeden toplam 6 tl. Boşuna atmışsınız ssd yi.

hocam sıkıntı göndermek değil geri gönderim ücretini de ben karşılamayacakmışım bu adamlar en azında dhl gibi pahalı şirketler ile göndericek en az 150 lira gibi birşey tutacak koca firma bu ücreti karşılamıyorsa gerek yok garantiye kullanmam bir dahada satın almam
  • Amazon.de siparişimi MNG kargoya vermiş, daha önce böyle bir durum yaşayanlar işleyiş hakkında bilgi verebilir mi? Kargoyu nasıl takip edebilirim?
  • bf ye az kaldı bende hyperx cloud alpha alıcaktım kulaklığın fiyatı 99 dolar acaba bf de ne kadar düşer tahmini bir rakam var mıdır ? (örneğin geçen sene şu kadar düştü gibi çünkü 99 dolar çok yaygın bir fiyat belki vardır bu fiyata kulaklık alan geçen sene)
    yada düşer mi ?
  • Fubel kullanıcısına yanıt
    2015 yılında HyperX Cloud II Gaming Headset 69.99 dolara düşmüştü gene düşer
  • amazon.co.uk den siparişim MNG kargo ile gönderilmiş. Hiçbir şekilde takip edilmiyor. Yeni çıktı heralde..
  • prime üyeliğini deneyip sadece primelar için satılan şeyi alsam sonra ürün elime geçtikten sonra prime ı iptal etsem sorun olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolwes

Canlı chatte makbuzu imgura upload edip chate linkini koydum durumu anlattim 2dk bekleticem dedi. 2 dk sonra kargo ücreti ıade işlemi tanımlı kartiniza yapıldı dedi mail gelicek ayrıca dedi chati bitirdim maile girdim onay maili geldi 12 gün sonrada para hesaba yattı. 12 günde tamamen iş bankasının marifeti. Şuan Amazon da alışveriş hacminiz ne kadar bilmiyorum ama benim 1 senelik işlem hacmim toplam 6000 dolar oldu çok sık alışveriş yapıyorum ve arada buna benzer çok olay yaşadım şuana kadar hiç param Amazon da kalmadı hatta gümrük için kesilen ücretler fazla olduğunda kendiliğinden ürün gumrukten geçtikten sonra geri yatırdılar.

Aynen bende her ay en az 500 liralık sipariş veriyorum azı yok fazlası var o yüzden banada hiç zorluk çıkarmıyorlar işlem hacmine nereden bakılıyor bilmiyorum fakat ben adım beleşçiye çıkmasın diye baya bir geri iade ücretinide reddettim almadım paralarını gerek yok bu kadarcık aksaklık için ben sadece bir dahakinde daha dikkatli olmanız gerektiğini söylemek istedim vs diye kapattım konuları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• datebir D kullanıcısına yanıt
    bir kaç yılda yüzlerce parça, 140 bin küsür liralık alışveriş yaptım.
    0 iade, amazon müşteri temsilcisi ile toplasan 3 bilemedin 4 kere konuşmuşumdur.

siz nasıl bir bahtsız insanlarsınız, bedevilersiniz, anlamıyorum..
    hep sizi mi buluyor böyle şeyler..

bende art niyet arıyorum böyle işlerde, istediğiniz kadar yanlış anlayın..
  • karaniler kullanıcısına yanıt
    Olmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onursumer

selamlar bayağıdır alışveriş yapmıyordum amazon.de den uyguna aracım için yay seti yakaladım

bu sefer kargom mng kargo ile verilmiş

Kargo Firması: MNG_KARGO_TR, Takip No.: AMZSTNBXXXX1711060005542

nerden takip ediyoruz bunu ? :D

http://inter.mngkargo.com.tr/ var orada işe yaramadı

daha önce mng ile kargosu gelen oldumu ? ups gibi yetki belgesi istiyorlarmı ?

takip etmeye gerek yokmuş

6 sında verdiler şimdi teslim edildi :) yeni anlaşmışlar artık yurt dışında direk mng teslim alıp tr de kapıya kadar değişiyor tüm işlemleri hallediyorlar

• dhequel kullanıcısına yanıt
    Orada yanlış bilgi vermişlerdir. Her zaman için gönderen taraf öder ücreti. Dünya stardartı bu.
  • onursumer kullanıcısına yanıt
    Biz takip edemiyorsak iparcel daha iyi gibi.
  • piradomim kullanıcısına yanıt
    Anlamadım hocam bu ayakkabı sadece ıslak zeminde kaymayı engelleyici mi demek istediniz?

Burnu kompozit, elektriğe karşı yalıtımlı tabanı metal gibi ibareler de mevcut açıklamada anladığım kadarıyla.

• Beyler iki farklı ürünü ayrı ayrı kargolamalari mümkün müdür ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • helll_599 kullanıcısına yanıt
    hehe bekle düşer :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetddr

bir kaç yılda yüzlerce parça, 140 bin küsür liralık alışveriş yaptım.
    0 iade, amazon müşteri temsilcisi ile toplasan 3 bilemedin 4 kere konuşmuşumdur.

siz nasıl bir bahtsız insanlarsınız, bedevilersiniz, anlamıyorum..
    hep sizi mi buluyor böyle şeyler..

bende art niyet arıyorum böyle işlerde, istediğiniz kadar yanlış anlayın..

Kardeşim işte diyorsun ki 0 iade ondan dolayı belki yarın bir gün seninde karşılaşabileceğin bir durum olabilir.

Ha benim için sorun mu bu iade edememe? Hayır değil, çünkü bir şekilde ben paramı bu adamlardan geri alıyorum biraz uğraşarak da olsa.

Özel mesaj ile iletişime geçip nasıl yapıyorsunuz? Deyip buradan da ''siz dolandırıcısızdır'' diyen o kadar çok kullanıcı var ki... Ne desek boş.

Lütfen diğer üyeler ve siz yanıt vermeyin konu boşa kirlenmesin.

• yibo90 kullanıcısına yanıt
    Mümkün. Eğer bir ürün stokta varsa ve diğeri stokta yoksa, stokta olanı hemen gönderirler. Stokta olmayanı ise stoğa girince ayrı bir kargoyla gönderirler. Bu dediğim ön siparişte olan ürünler için de geçerli. Başka bir senaryo ise bir ürün Polonya deposunda varken diğer ürün İngiltere deposunda ise bu ürünler ayrı olarak kargolanır. Bu durumlarda ekstra kargo ücreti ödemezsin. Tek sepette satın aldığın farklı 2 ürün 30€'yu geçiyorsa ve gümrük vergisi ödemişsen, eğer hepsi ayrı olarak gönderilirse ve birim fiyatları gümrük ücretinin altındaysa yaklaşık 2 ay sonra ödediğin gümrük vergisi kredi kartına iade edilir.

Son ödeme ekranında ekstra ücret ödeyerek ayrı kargolarda gönderilmesini sağlama gibi bir seçeneğin de var. Ancak bu şekilde alırsan kargo ücreti çok yüksek oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Cok sag ol cevabın icin. Hem erken ihtiyacım var hem de vergiden yırtarsak ne âlâ

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    adamina gore degil urunune gore muamele arkadas monitör almis en az 200 300 dolardır ve monitor daha buyuk ve agir bir urun oldugu halde 250 tlye gonderebilmis siz klavyeyi 250tlden asagi gonderecek yer bulamadim demissiniz amazon yetkilileri muhtemelen az cok fiyatlandırmalari bildigi icin inanmadi verdiginiz fiyata max 30 dolar verebiliriz dedi ki monitorun 250ye gittigi yerde klavyenin 110 120 tlye gitmesi gerekli gerçekten de bence sizi pttdeki çalışanlar yanıltmış bana oyle geldi

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.