Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (13036. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.218
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1303213033130341303513036
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Amazon.com.tr yurtdisi alışveriş yaptim. 400 ₺ yakın ihracat vergisi kesildi. Tr ye geldiğinde başka bir ücret ödermiyim?

Ilk defa yurt dışı alışveriş yapmiyorum amazondan ama fiyatı amazinda daha uygundu Aliexspress ten vergisi filan. Oyuzden sordum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaki3715 Y kullanıcısına yanıt

Hayır hocam ödemezsin. Hatta verginin bir kısmı daha sonraları iade bile olabilir ama bunun beklentisine girmeyin.

• 59 liralık ürüne 359 TL gümrük vergisi çıktı. teslim almadım enayi değiliz.

• Takip

• Merhaba, amazon.com üzerinden şöyle bir sipariş verdim. Estimated tax to be collected: 0 olarak görünüyor. Büyük ihtimal gümrük vergisi çıkacak değil mi? Neye göre hesaplanıyor bilmiyorum da eğer çok yüksek bir tutar söylenirse ve teslim almazsam siparişim iade oluyor mu? İlk kez böyle bir sipariş veriyorum biraz tedirgin oldum :)

• Arkadaşlar amazon.com.trden yurtdışı satıcılı gönderici amazon lojistik olan bir ürün aldım bu ayın 5'inde. Ayın 20si oldu hala siparişiniz alındı kısmında bekliyor. Ne bir hareket var ne de tahmini teslim tarihi. Hiç başına bu tarz bir durum gelen var mı? Yıllardır amazondan alışveriş yapıyorum ilk defa böyle bir durum başıma geldi.

• 
Sayfa: önceki 1303213033130341303513036
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.