Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (13028. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.287
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş

Yurt dışındayken aldığımız, sonrasında -gelen cevapta da belirtildiği üzere- yanımızda bavulla getirdiğimiz ürünlerde alabiliyoruz yalnızca, değil mi?

• Nicholai Hel kullanıcısına yanıt

Evet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki bu ürünleri gümrükte damgalatırken gümrük ücreti çıkma ihtimali var mı ?

• Merhaba arkadaşlar,

amazon Türkiye web sitesinde affiliate( gelir ortaklığı) var mı?

• buradan ulaşabilirssin

gelirortakligi.amazon.com.tr
    Gelir Ortaklığı Programı Merkezi
    https://gelirortakligi.amazon.com.tr
  • Amazon.com’dan aldığım kargoda 5 gündür bir hareket yok. Satıcısı farklı, gönderici Amazon olan bir ürün. İçeriği PC kasası. Çıkış gümrüğünde bir sorun olmuş olabilir mi? Yoksa Los Angeles limanından gemiye falan yüklendi de yolda oluğundan mı değişiklik olmuyor acaba?

• Jarmusche J kullanıcısına yanıt
    Benimde 2 yıl önce amazon.com siparişim olmuştu yaklaşık 1.5 ay böyle hareketsiz beklemişti tahminimce seninki de öyle olur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • FreePowerful kullanıcısına yanıt

1,5 ay sonra gelsin de gümrüğe takılıp iptal olmasın yeter ki. Normalde TR’ye yollanmayan bir ürünü şans eseri denk getirip aldım, iptal olursa bir daha alamam.

Bir ay kadar önce birinin başına şöyle bir durum gelmiş, bunun olmasından korkuyorum:

https://www.sikayetvar.com/aramex/aramex-aldigim-urunu-bekletiyorlar

150 euro sınırını aşıyormuydu aldığınız ürün?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkay1074 -- 23 Ocak 2023; 0:18:37 >
  • berkay1074 kullanıcısına yanıt

Yok hocam 149 dolar tam olarak ürün fiyatı. Vergi ve kargoyla 234 dolar oldu ama.

anladım yapıcak pek birşey yok. duabai üzerinden geliyor aramex birde bilgin olsun

Aralık ayında Amazon’dan aldığım bir başka ürün yine Aramex ile New Jersey - New York - İstanbul - İzmir rotasını izleyerek geldi, yola çıktıktan 7 gün sonra teslim edilmişti.

Aramex’i arayıp sordum bu arada, yola çıkmak için uygun uçak bekleniyordur dediler.

• Arkadaşlar farklı tarayıcılardan da denedim ama sms kodu geliyor giriyorum ama GÖNDER butonu aktif olmuyor . Aramex kargo firması. Amerika amazondan ürün almışdım. Bilen var mı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • elimde henüz hesaba tanımlamadığım hediye çekleri var. gümrük kargo masrafları da hediye çeki bakiyesinden düşer mi? ekstra ödemem gereken bir şey olur mu?

Bilgi için teşekkür ederim. Bu gönderdiğiniz linki daha öncede epey denedim. ancak şu ekte gönderdiğim fotodaki ihbar çıkıyor. bir türlü giriş yapamadım.

meğerse bugün görüştüm Türkiye'de program yokmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taydin66 -- 26 Ocak 2023; 22:39:8 >
  • Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce Amazon'un prime aboneliğine kayıtlı kredi kartımın dönem içi işlemlerinde iyzico/amazon.com.tr açıklamalı 127,69 TL lik işlem göründü. Müşteri hizmetlerini aradım. Trden yapılmış bir işlem yok dendi. 3 4 kez aradım işlem görünmüyor deyip, hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar bankayı arayın ben yapmadım diyin diyorlar. Bankayı aradım onlar da bir haftadır beni oyalıyor. Bu tahsilat neden dolayıdır, hiç başına gelen oldu mu bilgisi olan varsa rica ederim aydınlatsın. Yoksa havaya gidecek para!

• Arkadaşlar merhaba. Amazon.co.uk dan veya amazon.de den sipariş vermek istiyorum. Ürünlerin 450 civarı bir kargo ücretiyle geleceği yazıyor. Bir arkadaşım amazon canlı desteği ile konuşarak bu kargo fiyatında yardımcı olabileceklerini söylüyor bunun bir aslı var mı? Amazondan sipariş veren sizler olarak kargo fiyatı bu civarda mı acaba?

Ayrıyeten 150 eurodan fazla verince ne oluyor vermemek mi lazım? 150 eurodan az verince vergi mi ödemiyoruz?

Kusura bakmayın ilk kez alışveriş yapacağım bu konuda bilgisiz ve çekimserim yardımınızı bekliyorum :)

• xLegendary kullanıcısına yanıt

Kargo indirimi için şansınız deneyin. Vergi muafiyeti artık yok. 150 Euro altında gümrük vergisini verip kurtuluyoruz. 150 Euro üstü ise ticari gibi algılanıyor artık ve müşavir, ardiye ücreti gibi ek masraflar çıkıp 1 e aldığınız ürünü 3 mal ediyorsunuz. Genel olarak bu şekilde biliyorum.

• Merhaba, arkadaşlar bu arcade stick gümrüğe takılır mı?
    https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B07QJ1JJ7J/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A2O7H36TTW069O&psc=1

• Birde 150 euro gümrük vergi ve kargo hariç mi hesaplanıyor yoksa hepsi toplam 150 euro geçmiyecek şekilde mi?

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.