Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (13009. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cagatyercan Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 11 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.242
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş

Çok enteresan ya biraz araştırdım da laptop lara %18 gümrük vergisi uygularken robot süpürgeye sanırım %20 ÖTV de uyguluyor. Fark oradan kaynaklanıyor. Neye göre ÖTV+KDV neye göre sadece KDV alınıyor anlayamadım. Bütçem olsa deneyeceğim ama iade ile uğraşmak istemiyorum. Meblağ çok yüksek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba iyi forumlar, amazon Abd den bir laptop aldim dun itibari ile kargoya verildi gozukuyor. DHL kargo ya verilmis. Tahmini teslim suresi icin ise 07 Nisan diyor. Bu kadar uzun surer mi? Yoksa sitedeki teslim suresi en gec olarak mi yaziliyor once gelme ihtimali var midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: LastTimes

hiç 5 siparişi aşan oldu mu, 1 xbox series x aldım, 3 tane de sticker aldım, 1 paket daha gelecek ama içinde 2 ürün var 1 ayda 6 ürün oluyor

Hocam ben de xbox alıcam ama 930 dolar gözüküyor şuan. Vergisiz haliyle 7 bin lira. Vergilerle 8-9 bini bulur. TR'de ise fiyatı 6500 lira en düşük. Siz yurt dışından nasıl daha ucuza aldınız?

• murat_1997 M kullanıcısına yanıt

kargoya verildiyse o kadar sürmez telefonu takip et dhl arar tc no ister

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 15 Mart 2021; 2:11:7 >
  • cybercem C kullanıcısına yanıt

yapacak bir şey yok bizim çakallar gümrükte ek vergiler uydurdu ondan böyleTR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] 

• Buİnsansa kullanıcısına yanıt
    499 euro artı vergilerden satıyor amazon
  • cybercem C kullanıcısına yanıt

akıllı süpürgelerde ek %20 ötv alıyorlardı; değişiklik olmadıysa...

Oluşan fark o yüzdendir.

• amazondan laptop almayı düşünüyorum ama kutunun içinden çıkan şarj adaptörü abd ye uygun olacak. tek başına euro plug dönüştürücü durumu kurtarır mı acaba yoksa abd deki 110v ve avrupadaki 220v meselesi de sıkıntı çıkarır mı?

• Meticulous kullanıcısına yanıt

adaptörde 110 artı 230w yazıyorsa sorun olmaz ama abd amazonsa fiş ucu farklıdır dönüştürücü ile kullanman gerek

• TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

İyi günler arkadaşlar daha öncede yazmıştım konuya, ayın 9unda stokta olan bu laptopu aldım amazon global standart shiping seçtim.aldığımdan beri siparişim bu şekilde duruyor ben sipariş verdikten 1 gün sonra stok bitti. müşteri hizmetleri ile konuştuğumda ürünün stokta olmadığını söylüyor. sizce şuan siparişin durumu nedir gönderilmeyecek mi iptal mi olacak?

• fslr kullanıcısına yanıt

Hocam ben de ayın 9 unda gs66 sipariş verdim. Benim de aynı şekilde siparişim henüz onaylanmadı.

Genelde 15 güne kadar sürebiliyor.

Gs66 stok durumunu kontrol ediyorum sürekli değişiyor.

Bazen azalıyor bazen artıyor.

Sizin gp66nın ne zaman stoğa gireceği yazıyor mu?

• AsSakallıDede kullanıcısına yanıt

benim aldığım laptop bitti hocam.alttaki gibi yazıyor stokta yok ne zaman gelceğini bilmiyoruz diyor. gönderip göndermeyeceklerini bilsem ona göre hareket edecem. amazon.com ilginç site gerçekten

Currently unavailable.

We don't know when or if this item will be back in stock.

Hocam ben şunu farkettim amazonun müşteri temsilcilerinin tutumları farklı olabiliyor.

Bir müşteri temsilcisinin kesinlikle olmaz dediğini diğer müşteri temsilcisi tabii yapabiliriz sorun olmaz diyebiliyor.

Bu yüzden biraz şans lazım. Deneyimli ve deneyimsiz mh denk gelebiliyor.

Sipariş olarak iptal etmeleri saçma olur.

Mh ile konuşurken siparişim 1 haftadır onaylanmadı acaba bir sorun mu var diye konuya girersiniz.

Şuanlık beklemek dışında yapabileceğimiz bir şey yok sanırım.

Mesela bana dün müşteri temsilcisi 2 gün içinde siparişinizi onaylayacağız dedi ama çok inanırıcı gelemedi.

Bakalım nasıl olacak bu gidişhat.

Ben de amazon.com.tr üzerinden amazon germany satıcılı ürün almıştım. Ben aldıktan bir süre sonra stok bitti. Birkaç gün sonra da amazon.de üzerinden(türkiye gönderimsiz) çok pahalıya satışa başladı. 15 gün sonra kargo gönderildi dedi ve gönderildikten 4 saat sonra kargo göndericiye iade edildi yazdı. Ekşi'ye baktım orda da aynısını yaşayanlar olmuş. Kargo hasarlı ayağına ürünleri satmıyorlar dikkat etmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lars Mikael Akerfeldt -- 18 Mart 2021; 7:40:32 >
  • Lars Mikael Akerfeldt kullanıcısına yanıt

bende de aynısı olacak büyük ihtimal biraz bekleyecem bakalım. ama işleyişleri çok saçma elinde ürün varsa satar onu ayırırsın. bana ürün satıyor daha sonra başkasına satıyor.

Benim yarın 1 ay dolacak ve param 1 haftaya falan yatacak galiba. Resmen 1 aydan uzun süredir param gasp edilmiş oluyor.

• Lars Mikael Akerfeldt kullanıcısına yanıt

benden bugün çekmişler parayı. ekstrem dün kesilmesi iyi o zaman göndermezlerse en azından parayı yatırmam iade olur :)

• amazon usa 1 aydır laptop siparişimi kargolamıyor stokta olmasına rağmen. bu sıkıntı sadece bende mi var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 18 Mart 2021; 14:37:15 >
  • Meticulous kullanıcısına yanıt

Hocam hangi modeli sipariş vermiştiniz?

Müşteri hizmetleri ile konuştunuz mu?

Son teslim tarihi ne zaman olarak yazıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsSakallıDede -- 18 Mart 2021; 15:11:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsSakallıDede

Hocam hangi modeli sipariş vermiştiniz?

Müşteri hizmetleri ile konuştunuz mu?

Son teslim tarihi ne zaman olarak yazıyor?

https://www.amazon.com/gp/product/B088ZVN7HT/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

defalarca konuştum hem de. siparişimin tahmini varış süresi içinde teslim edileceğini söyleyip duruyorlar ama kargoya vermedikten sonra bir anlamı yok ki. ürünün en az 2 hafta kargo süreci sürüyor.

31 mart.

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.