Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12921. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
18 Misafir - 18 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.236
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Amazon.de'den sipariş verip ürünü COLNBROOK, GB'de bekleyen var mı? I-Parcel'e verildi ayın 30'unda ama hala hareket yok. Geçen süre kabul edilebilir fakat Amazon.de'den aldığım ürünler daha hızlı gelmişti diye hatırlıyorum.
  • HaybridX kullanıcısına yanıt
    Hocam en sevdiğim şirket i parcel'dir nedeni ise amazon ürünü paketledi gözükür 1 hafta falan takip sistemine güncelleme düşmez sonra bir bakarsınız "Ürün son teslimata hazır" yazar sonra ki gün elinize ulaşır gümrük vs hiç uğraşmazsınız, DHL örnek alsa keşke, yani endişelenmeyin sorunsuz elinize ulaşacaktır bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim onlarca siparişim oldu zaten dostum, sadece uçağa binme süresi bu kadar uzamamıştı. Yani uzun dediysem de 4. günü bitirdik yarın 5. gün oluyor. O yüzden sordum. Dediğin gibi I-Parcel'i ben de severim.
  • Arkadaşlar Amazon.de üzerinden Rode marka mikrofon alacağım, satıcısı Amazon ürün 135'den 177 Euro'ya geliyor sitede ödediklerim harici TR'de ödeme yapar mıyım ayrıca Rode'un 10 yıl garantisi var ama bu global oluyor mu?
  • Arkadaşlar Türkiye'deki banka kartları aracılığı ile USD ile ödeme yapmam mümkün mü? Kur değişimi yüzünden zarar etmek istemiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teb, kuveyttürk ve enpara ile görüştüm mümkün olmadığını söylediler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • approxial A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amazondan 877 dolar (currency'i dolar olarak işaretledim) ürün aldım , kredi kartım yapıkredide kayıtlı ve dolar kurunu 5.9 olarak hesaplamış oysaki şu an yapıkredi döviz alış-satış 5,6663-5,7086
    olarak gözüküyor ve benden 5117 lira alınmış normal kura göre 4900 lira vermem gerekiyor sizce neden olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mezmez -- 5 Eylül 2019; 17:58:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cifaretto

Arkadaşlar Türkiye'deki banka kartları aracılığı ile USD ile ödeme yapmam mümkün mü? Kur değişimi yüzünden zarar etmek istemiyorum.
    Merhaba,

Arkadaşım size önerim. Kurdan etkilenmemek için alacağınız ürüne karar verdiyseniz Amazon ' dan hediye çeki alın. O anki kurdan çeker. Daha sonra hediye çekinizle ürünü alırsınız. Kurdan etkilenmezsiniz.

Ben genelde böyle yapıyorum. Ancak unutmayın almaktan vazgeçerseniz çeki iade edemezsiniz. Tecrübem en iyi kuru Enpara 'dan aldım. Diğer bankalar makası fazla tutuyor.

sağlıcakla
  • quote:

Orijinalden alıntı: mezmez

amazondan 877 dolar (currency'i dolar olarak işaretledim) ürün aldım , kredi kartım yapıkredide kayıtlı ve dolar kurunu 5.9 olarak hesaplamış oysaki şu an yapıkredi döviz alış-satış 5,6663-5,7086
    olarak gözüküyor ve benden 5117 lira alınmış normal kura göre 4900 lira vermem gerekiyor sizce neden olabilir?
    Merhaba,

Daha önceki tecrübelerime göre en kötü kuru Yapıkredi den aldım. Ben çoğunlukla Enpara 'yı tercih ediyorum. Şuana kadar Enpara, Yapıkredi, Halkbank ve QNB bankalarını denedim. En düşük kuru Enpara 'dan aldım. Ayrıca YPK dekontuna da bakın bence onda komisyonu da vardır.
    Netflix ödemesi yapıyorum kredi kartı ile YPK bundan komisyon alıyor 40 TL ye 2 TL. Enpara ile ödediğimde komisyon almıyordu.

sağlıcakla

• ring R kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

• Bunu almayı düşünüyorum. Aklımda sorular var.

-Kaça güne gelir ?
    -Toplam ne kadar öderim ? (Kargo + vergi eklenince)

https://www.amazon.com/Elgato-Game-Capture-HD60-PlayStation/dp/B01DRWCOGA/ref=mp_s_a_1_3?keywords=elgato&qid=1567717486&s=gateway&sr=8-3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FTaze -- 6 Eylül 2019; 11:23:41 >
  • FTaze kullanıcısına yanıt
    10 güne gelir
    220 dolar ödersiniz hocam.

• Ben Bonuscard ve Worldcard'ı döviz ödemeli şekilde kullanıyorum. Ne aldıysam onu ödüyorum, durduk yerde %3 fazladan komisyon ödemeye gerek yok.
  • mezmez kullanıcısına yanıt
    %3 civarı komisyon ekliyor bankalar. Sizin 4900 TL değil, yaklaşık 5000 TL ödemeniz gerekiyordu. Fazlası bankanın aldığı komisyon.
  • civcivx C kullanıcısına yanıt
    Bende öyle yaptım hocam teşekkürler

• Cevabını icin teşekkür ederim :)

• beyler yeni kelepir monitörler denk gelirse buraya atın . takipteyim.
  • Amazon.com üzerinden sipariş verdim . Parayı ne zaman cekiyorlar acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: FTaze

Amazon.com üzerinden sipariş verdim . Parayı ne zaman cekiyorlar acaba ?
    Ürün kargoya verilmeye hazır olunca...
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.