Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12920. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.280
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Arkadaslar amazondan bir ürün aldım .. önce amazon ürünün 15te biri kadsr bir ücret kesti karttan.. bir gün sonra tamamını aldı karttan.. bugun de ilk kestiği ücret iptal olmus.. bu işlemlerin hepsi açık provizyonda amzn mktp us koduyla oluyor.. üründe 2 gün oldu hala shipped demiyor.. para açık provizyonda bekliyor.. var mı fikri olan neler oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zfr cn kullanıcısına yanıt
    Temmuz yazmışım Ağustos yerine kusura bakmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • amazon amerika dan gamer mouse almayı planlıyorum. 75 dolarlık fare için 26 dolar vergi ve gümrük ücreti kesilecek diyor. Türkiye geldikten sonra tekrar bir ücret kesilir mi? Bu bir kaç ay önce çıkan yasadan dolayı kafam karışık sorayım bir dedim.

Listem de yer alan farelerin bir kısmı Türkiye de daha ucuz şuan ama listemde ki 75+26 dolarlık fare Türkiye de bir kaç yerde daha uygun fiyatta görünüyor ama oralarda stok yok.

Bu arada amazon amerika dan alınan bir ürün ne kadar sürede gelir.
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Amazondan alınan hiç bir ürüne sonradan ek ücret çıkmaz, süre olarak hızlı kargo seçerseniz 1 en fazla 1.5 hafta da teslim alırsınız yavaş kargo ile 2 veya 2.5 hafta

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kuş tüyü indirimde olan önereceğiniz mont ya da kışlık bot var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levenbreh

Amazondan alınan hiç bir ürüne sonradan ek ücret çıkmaz, süre olarak hızlı kargo seçerseniz 1 en fazla 1.5 hafta da teslim alırsınız yavaş kargo ile 2 veya 2.5 hafta
    Teşekkür ederim bu bilg için. Bu arada hızlı kargo da ne kadar bir ek ücret oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

amazon amerika dan gamer mouse almayı planlıyorum. 75 dolarlık fare için 26 dolar vergi ve gümrük ücreti kesilecek diyor. Türkiye geldikten sonra tekrar bir ücret kesilir mi? Bu bir kaç ay önce çıkan yasadan dolayı kafam karışık sorayım bir dedim.

Listem de yer alan farelerin bir kısmı Türkiye de daha ucuz şuan ama listemde ki 75+26 dolarlık fare Türkiye de bir kaç yerde daha uygun fiyatta görünüyor ama oralarda stok yok.

Bu arada amazon amerika dan alınan bir ürün ne kadar sürede gelir.
    Merhaba,

Amazon 'un kendi sattığı ürünlerde çıkan kargo+ vergiye ek bir ücret ödemezsiniz. Çok az da olsa istisnalar olabiliyor, çünkü bizim gümrük çalışanları neye göre iş yapıyor bilinmez. Ama fare de ek bir vergi ödemesi çıkmaz sanırım.
    Ürün stoklardaysa genelde 7-10 gün içerisinde ürün elinizde olur.

Amazon.com daki alışverişlerimin tümünde şimdiye kadar kendi sattıkları ürünlerde (3. şahıs ürünleri hariç) gümrükte ek bir vergi ödemedim. Çoğu ürün de 7-10 gün içerisinde elimde oldu. Zaten ödeme bölümünde elinize geçeceği tarih yazar ve çoğunlukla daha önce veya belirtilen tarihte elinizde olur.

Bu arada eğer alacağınız mouse kesinse ve dolar artışlarından korunmak isterseniz, önceden gift kart alıp dolar kurunun artışlarından korunabilirsiniz.
    İkinci olarak da ben en uygun kur ve ödemeyi Bankalar arasında Enpara 'da buldum.

Hızlı kargo tercih etmeniz gereksiz. Sürede kayda değer bir fark olmaz.

sağlıcakla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ring -- 2 Eylül 2019; 11:7:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: muccos

Amazon.com'dan bir ürün almıştım 21 Ağustos'da. Kargo şirketi DHL. Ayın 22'sinde İstanbul'a gelmiş. Başka da işlem yok. Gümrüğü de geçmiş gözüküyor aslında. DHL'den herhangi bir mesaj da gelmedi. Amazon teslim tarihi olarak 4 Eylül diyordu gerçi. Bekleyeceğim artık. Olmadı müşteri hizmetlerini aramayı düşünüyorum. Yakın tarihte buna benzer işlemi uzun sürmüş olan var mı?
    aynısı bana oldu. kulaklık ve mouse almıştım. dhl le gümrükte kaldı. dhl den haber gelmeyince aradım bana kargonun içeriğini sordular. sonra işlem devam etti. aramasam belki geri gönderilecekti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ring

Merhaba,

Amazon 'un kendi sattığı ürünlerde çıkan kargo+ vergiye ek bir ücret ödemezsiniz. Çok az da olsa istisnalar olabiliyor, çünkü bizim gümrük çalışanları neye göre iş yapıyor bilinmez. Ama fare de ek bir vergi ödemesi çıkmaz sanırım.
    Ürün stoklardaysa genelde 7-10 gün içerisinde ürün elinizde olur.

Amazon.com daki alışverişlerimin tümünde şimdiye kadar kendi sattıkları ürünlerde (3. şahıs ürünleri hariç) gümrükte ek bir vergi ödemedim. Çoğu ürün de 7-10 gün içerisinde elimde oldu. Zaten ödeme bölümünde elinize geçeceği tarih yazar ve çoğunlukla daha önce veya belirtilen tarihte elinizde olur.

Bu arada eğer alacağınız mouse kesinse ve dolar artışlarından korunmak isterseniz, önceden gift kart alıp dolar kurunun artışlarından korunabilirsiniz.
    İkinci olarak da ben en uygun kur ve ödemeyi Bankalar arasında Enpara 'da buldum.

Hızlı kargo tercih etmeniz gereksiz. Sürede kayda değer bir fark olmaz.

sağlıcakla

Alıntıları Göster
    Amazondan alırsam satıcı olarak alacağım modelin kendi üreticisini seçmeyi düşünüyorum çünkü satıcının amazon gözüktüğü ve fiyatı daha uygun olan ürünler için yapılan yorumlara baktım ve neden daha ucuz olduğunu anladım.

Mesela Razer'ın amazonda kendi sattığı 85 dolarlık bir ürünün satıcı amazon görüneninde fiyat 58 dolar. Arada neden bu kadar fark var diye yorum kısmını okudum ve amazonun satıcı gözüktüklerinde kutu içeriği eksik veya ürün yenilenmiş (eski ürünü yenileme işlemi yapılmış) ürünmüş. Benim almak istediğim modellerde.

Hızlı kargo sanırım 20 dolar zaten ödeme sayfasında gözükür, ayrıca bence de arkadaşın dediği gibi gereksiz biraz, yani 5 dolar verip 1 hafta daha bekleyip teslim alabilirsiniz.

Satıcısı ve gönderenin amazon olduğu ürünleri tercih etmenizi öneririm, yenilenmiş, eksik ürün gibi olay kesinlikle olmaz çünkü kendileri bütün ürünleri orijinal satıyorlar zaten sorun çıkarsa anında iade veriyor size amazon (Eğer satıcı amazonsa)

• quote:

Hızlı kargo sanırım 20 dolar zaten ödeme sayfasında gözükür, ayrıca bence de arkadaşın dediği gibi gereksiz biraz, yani 5 dolar verip 1 hafta daha bekleyip teslim alabilirsiniz.

Satıcısı ve gönderenin amazon olduğu ürünleri tercih etmenizi öneririm, yenilenmiş, eksik ürün gibi olay kesinlikle olmaz çünkü kendileri bütün ürünleri orijinal satıyorlar zaten sorun çıkarsa anında iade veriyor size amazon (Eğer satıcı amazonsa)
    https://www.amazon.com/Razer-Wireless-Wired-Wireless-Capability-Ergonomic/dp/B07MVMQY9B/ref=sr_1_4?keywords=Razer+Mamba&qid=1567434199&s=gateway&sr=8-4

Yenilenmiş ürün diyor.

Bunun satıcısı amazon değil ki gönderen amazon sadece

• quote:

Bunun satıcısı amazon değil ki gönderen amazon sadece
    by yazan yer satıcıyı ifade etmiyor mu?
    Sold by amazon olması gerek

• daha önce ups formula hub şubeye gidip paketi elden teslim alan oldu mu arkadaşlar? bunları bekleyemeyeceğim artık 1 haftadır arayıp uğraşıyorum buna rağmen gıdım ilerleme olmadı hiç bir şeyde.
  • Şöyle bir mail geldi yardımcı olabilecek var mı niye sıkıntı yaşanmış olabilir.

We are having trouble authorizing your payment for the items below. Please verify or update your payment method. If your payment information is correct, please contact your bank for more details.* Valid payment information must be received within 3 day(s), otherwise your order will be canceled.

• quote:

Sold by amazon olması gerek
    Şimdi anladım. Teşekkür ederim
    Merhaba,

Arkadaş gerekli yanıtı size vermiş. Ben de bir ekleme yapayım. Almak istediğiniz ürünün illaki Amazon tarafından satılması gerekli değildir. Bazı 3. şahısların sattığı ürünleri de Amazon garantisi ile , gümrük ve kargo ödemesi peşin alınarak satın alabilirsiniz. Bu ürünlerde Amazon " FULFILLMENT BY AMAZON " ibaresi koyar.Bu ürünleri 3. şahıslar satmasına rağmen Amazon satın alma garantisi vardır.

Sizin verdiğiniz bağlantıdaki ürünün açıklamalarının hemen altında " Renewed (4) from $58.95 Details " diye bir bağlantı var orayı tıkladığınızda bu yenilenmiş ürünü satan 4 adet satıcı göreceksiniz. Bunların ilk 3 tanesinde FULFILLMENT BY AMAZON ibaresi vardır ve Amazon koruması altındadır. Dördüncü satıcıda bu ibare yoktur. Eğer dördüncü satıcıyı tercih ederseniz garantisi sadece satıcıdır. Sadece kargo ödersiniz ve gümrüğe gelince çıkacak gümrük vergisini de siz ödersiniz ki bunu hiç tavsiye etmem. Ama diğer üç satıcıdan birisinden alırsanız aynı Amazon' dan alır gibi vergi ve kargoyu peşin öder ve gümrükle uğraşmazsınız. Ayrıca bu ürünlerde de bir sorun olursa önce satıcı sonra da Amazon devreye girer.
    Yine de en sağlıklısı her zaman eğer olanak varsa doğrudan Amazon 'un kendi sattığı ürünleri almak.

sağlıcakla

• ring R kullanıcısına yanıt
    Anladım. Teşekkür ederim bu bilgiler için.
    https://www.amazon.com/Razer-Mamba-Wireless-Programmable-Gaming/dp/B07GBYYSMF/ref=sr_1_2?crid=XGHXLIXS4DQD&keywords=razer+mamba+wireless&qid=1567508765&s=electronics&sprefix=Razer+mamba%2Celectronics%2C269&sr=1-2

Bu ürünü düşünüyorum. Aslında aklımda Asus Rog Gladius II Wireless ve Razer Lancehead Wireless vardı fakat Razer Lancehead Wireless içim amazon da yorumlar kısmında aldığı olumsuz pek çok yorum yüzünden vazgeçtim gibi.

Asus alırsam Türkiye'den alacağım çünkü Asus fare Türkiye de 600 TL iken Amazon da daha palı. Ama Razer almayı daha fazla istiyorum.

Merhaba,

Rica ederim. Ne yazık ki fare konusunda yardımcı olmayacağım. Oyun kültürüm yok denecek kadar azdır. Ben Logitech G602 fare kullanıyorum normal işlerim için.

Eğer bilginiz yoksa Amazon sitelerinde fiyat takibi için size iki site önereyim. Üye olup izlemek istediğiniz ürünleri siteye kaydettiğinizde istediğiniz fiyat seviyelerine gelince size eposta ile bilgi gelir. Ayrıca kullandığınız İnternet tarayıcısına ilgili sitenin ekini yüklediğinizde fiyat değişimlerini de görürsünüz.
    https://keepa.com
    https://camelcamelcamel.com

Keepa sitesi eklentisine göre verdiğiniz bağlantıdaki fare son 3 ay içerisinde en düşük fiyat olarak 79.99 USD görmüş.

sağlıcakla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ring -- 3 Eylül 2019; 16:50:2 >

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.